06.12.2016

Cum mă puteți scoate din zelist

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Anticalofilul văd că are prea mult timp liber la dispoziție și vă propune să mă urcați pe primul loc în zelist :)) Profit de ocazie pentru a vă împărtăși niște gânduri despre chestiunea în cauză. Căci, de ceva vreme, era cam cazul…

1. Dacă ajung pe primul loc în zelist, în secunda 2 mă retrag de acolo. Din pricini pe care le veți înțelege, sper, mai jos.

2. Când vă uitați la topul de acolo, să nu uitați nici o secundă că mulți Greuceni ai blogosferei românești au decis să se retragă din zelist, din pricini care îi privesc personal și pe care nu le discutăm. Așadar faptul că eu sunt momentan pe 2 este mai mult decât relativ raportat la adevărul adevărat :)

3. Am rămas în zelist doar din respect pentru munca lui Cătălin și a echipei sale. Pentru că, în mintea mea așa cum e ea, asta e o dovadă de respect :)

4. Oricum mă voi retrage din zelist în perioada următoare. Pentru că, zic eu, ca brand în blogosferă am cam spus ce am avut de spus și ar fi păcat să ocup locul altcuiva, care certamente are mai multă nevoie decât mine de vizibilitate :) Eu mă gândisem ca din septembrie să vă spun la revedere din topul zelist. Dar dacă voi mă împingeți să fac acest gest mai devreme, după cum ziceam la punctul 1… :))

5. Habar nu aveți cât de recunoscător vă sunt pentru faptul că mă onorați citindu-mă zilnic :) Vă mulțumesc din tot sufletul!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care ghiceşte ce bloguri de politicieni citesc io?

Detalii organizatorice #rugbytweetmeet de azi

23 comentarii

  1. joi, 10 iunie 2010, 10:20

    Bine zis Cristi :) Si mai e o chestie la care nu se gandeste aproape nimeni, si asta nu inteleg de ce: chiar daca esti sau nu in Zelist, blogurile alea care te linkeaza tot exista! Satisfactia e ca te vezi acolo pe locul 1 (sau 564 :D), dar numarul acela de linkuri ale tale pe alte bloguri nu va disparea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 10 iunie 2010, 10:52

    Băi, ce de-a parşiv mod să te ceri pe locul 1!… Aşa machiavelism chiar n-am mai văzut! :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 10 iunie 2010, 10:52

    hmmm … ce as vrea sa ajung si eu insituatia in care sa spun: Daca ajung pe locul 1 in zelist, am sa ma retrag :D … uite o spun acum, daca faci ceva in privinta asta… am sa ma retrag si eu (oricum, eu nu imi amintesc sa ma fi inscris..da’ cine mai tine minte). .. asa ca, sa sti, ca nu ma supar deloc, daca decizi, sa ma bagi in blogrollu’ tau, sa mai minti din cand in cand pe ciripeal: Ba ce articol o scris ciulea :-))
    Nu ma supar deloc… serios…daca asta a fost motivul, pentru care, pana acum, nu ai actionat, te anunt, ca linistit poti, NU MA SUPAR :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 10 iunie 2010, 11:17

    Iti inteleg punctul de vedere, insa pentru multi altii (printre care ma numar si eu) e ceva greu de imaginat topul 10. De aceea a aparut si incercarea Anticalofilului de a propune urcarea ta pe locul fruntas, locul 1.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 10 iunie 2010, 11:17

    @anndryusha
    pai tu cum crezi ca ajungi pe locul 2 in zelist?
    numai pentru ca sunt suplu si frumos?
    :))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 10 iunie 2010, 11:24

    initial eu credeam ca linkurile se pun pentru posesorul blogului, sa-i fie mai usor sa ajunga la cei pe care ii citeste. apoi am mai observat ca se intampla ca cel linkuit sa puna la randul sau link spre tine. apoi am facut si eu la fel, gandindu-ma ca e de bun simt. abia intr-un final am auzit ca ele conteaza in acest top Z. daca nu puneau si altii linkuri catre mine, ramaneam mult timo pe loc > 10 mii. oricum , eu nici acum nu m-am lamurit exact cum sta treaba cu Zelistu asta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 10 iunie 2010, 11:54

    Stau pe 5276 si ma simt bine. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 10 iunie 2010, 11:59

    Daca tot te retragi, nu-mi dai mie locul tau? Hai ti rogu eu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 10 iunie 2010, 12:03

    comentariul celui in culpa: moamaaaa da’ ce am iscat, deci am prevazut ca Chinezu(scuzati.. ) o sa se retraga din Zelist.
    deaaamn i’m guoood :))

    deci intr-o zi, eu o sa fiu pe primul loc in zelist :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 10 iunie 2010, 12:15

    De asemenea imi poti da parolele de acces si te pot scoate eu fara alte batai de cap. Simplu si direct. Iti fac un Photoshop cu tine pe locul 1, numai 1, si voila:). Nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 10 iunie 2010, 13:28

    Io pe astia cu locu1 v-as pune intr-un top separat(un soi de liga mare) si v-as pune sa platiti! :))) Muhahahha.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 10 iunie 2010, 16:04

    cel mai mult conteaza sa ramai in blogosfera, nu daca iesi sau ramai in zelist

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 10 iunie 2010, 17:56

    Daca tot ajungi pe locul I, eu zic sa ramai ca sa avem si noi un model – un blogger care cutreiera tara in lung si-n lat si nu cerceste comentarii pe la posturile TV sau pe la diverse workshop-uri cu plata. Foloseste de propriile lor arme, ca sa le demonstrezi ca mai exista si bloggeri cu onoare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 10 iunie 2010, 23:27

    mi-am facut intrarea pe locul 22 mii si ceva. conteaza si asta la ceva, mai ales pentru mine care-s la inceput. pentru consacrati, mai putin :D; in primii 10 mii sa fiu si-i bine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 11 iunie 2010, 00:58

    Eu zic ca ar trebui sa ramai in top. Ai fi un model pentru ceilalti. De fapt esti un model pentru ceilalti, prin felul in care iti traiesti viata, ii respecti si apreciezi pe ceilalti…prin felul tau de a fi. Cabral era o persoana publica, tu esti o persoana normala, nu apari pe sticla si nu iti promovezi blogul prin intermediul emisiunii (vezi M.Badea). Imi doresc ca peste ani, tu si dream team, sa ramaneti la fel!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 11 iunie 2010, 06:02

    imi salta inima de bucurie cand vad cum se solidarizeaza oamenii :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 11 iunie 2010, 07:46

    noa atunci sa-l impingem cat mai repede pe Chinezu pe locul 1 „sa scapam” mai repede de el din zelist :P

    p.s. onoarea de a te citi este de partea noastra.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 11 iunie 2010, 13:51

    Nu contest ca o avea si Zelist scopul lui, dar nu inteleg de ce toti se bat sa ajunga in top. Daca e asa de bine in top, de ce se retrag toti aia mari? Nu mai au nevoie de trafic? :) sau nu mai produce trafic zelistu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 11 iunie 2010, 23:36

    ca sa lase loc la altii :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 7 octombrie 2010, 11:04

    […] ceea ce îi privește pe colegii bloggeri, vreau să le spun că am ajuns la acel moment de care vorbeam cu ceva vreme în urmă. Așa că azi îmi anunț retragerea oficială din Zelist. Nu pentru că nu îl consider un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 14 octombrie 2010, 10:57

    Te-ai retras. Pacat, si daca mi-e permis, felicitari! Si nu numai pentru ca te-ai retras… ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 14 octombrie 2010, 11:06

    a durat mai mult de 2 sec
    cu sau fara Zelist va ramane acelasi Chinez :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 14 octombrie 2010, 11:24

    @mnealui @Tudor
    multumesc
    iar m-ati emotionat… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde