11.12.2016

Decât să ne sugem burţile, mai bine le dăm jos!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Serios, măcar o dată pe an, dacă nu ne lasă principiile de viaţă mai mult :D Că doar, ioi, doamne, ştiu pe câţiva dintre noi (am zis noi, da? :D) cărora o implicare de câteva ore în Burta jos e mai mult decât imperios necesară :D

Alina Gorghiu (dă, băi cârcotaşilor, e una din febleţile mele politice :D) persistă în greşeala de a ne da burţile jos pentru al treilea an la rând. Am participat la ediţia a doua de anul trecut şi pot să vă raportez că dincolo de mişcarea în sine pe care am făcut-o (am fost rupt după aia, e drept :D) mi-a plăcut foarte mult reacţia oamenilor pe lângă care trecea ditai coloana de biciclişti şi care aplaudau :)

Anul acesta, întâmplarea are loc pe 19 iunie, adunarea bicicliştilor fiind la ora 10 în Parcul Izvor, la intrarea dinspre Palatul Parlamentului. Se va pedala până la Mogoşoaia şi înapoi, adică vreo 30 de km :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Sunteţi de stânga, de dreapta sau vi se rupe?

Nărod cu sunt, m-am apucat de teste jucăuşe pe twitter

18 comentarii

  1. marți, 8 iunie 2010, 07:59

    Am inceput cam de1luna sa incerc sa dau burta jos, am slabit de la 105 la 95 e bine … dar pana la 80 mai ee

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 8 iunie 2010, 08:00

    Pacat ca nu sunt din Buc oricum riscanta …… expeditie …….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 8 iunie 2010, 08:02

    Eu ma bag. Am devenit fan bicicleta…
    Iar duminica asta este si Let’s Bike it…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 8 iunie 2010, 08:02

    să-mi trag pantalonii scurţi! poate până la urmă mă decid şi eu să-mi iau naibii odată bicicletă! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 8 iunie 2010, 08:04

    Mai multa actiune si mai putina politica…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 8 iunie 2010, 08:04

    depinde de categoria de oameni. sunt unii sugaci care prefera mai degraba s-o suga decat s-o dea jos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 8 iunie 2010, 09:06

    am inceput si eu o campanie proprie de dat jos burta…
    Am oi intrebare… de ce se face doar in bucale?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 8 iunie 2010, 09:56

    @ dan : eu cred ca poti sa dai burta jos si in alta parte nu doar in bucale :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 8 iunie 2010, 10:16

    @andreic: absolut!…asta incertcam sa spun prin „campanie proprie”… da’ ma intrebam, de ce campania asta, e facuta doar in bucale?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 8 iunie 2010, 10:37

    E făcută doar în Buc. pentru că aici lucrează Alina Gorghiu. Dar sunt sigur că vei găsi doritori şi la tine în oraş, dacă te pui pe treabă. Bike, camera, action!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 8 iunie 2010, 10:38

    Pînă atunci, mai e o ocazie de plimbare în grup organizată de Cicloteque: http://bicla.ro/2010/06/cicloteque-plimbare-10iunie/ .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 8 iunie 2010, 11:37

    Foarte faine initiativele de acest fel ! Se incurajeaza astfel sporturile care au fost lasate de mult. Acum ca a venit vara si e cald s-ar putea organiza astfel de campanii si la stranduri, inotul a fost intotdeauna un sport cu multi adepti. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 8 iunie 2010, 12:14

    Dan Ciulea:
    hai s-o facem si la noi ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 8 iunie 2010, 12:48

    @dennis: atata timp cat nu fac parte din comitetul orgazitional, MA bag…in rest, nu am timp nici sa ma plang :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 8 iunie 2010, 13:21

    Foarte buna inițiativa și sloganul. Și această campanie chiar este în folosul și sănătatea fiecăruia dintre noi. Oricum însă există totuși o serie de probleme tehnice ca să le numesc așa. Accesul greoi la locurile în care ai putea face puțină mișcare în aer liber într/un parc sau un loc verde. Cel puțin la noi în Oradea aceasta este o mare problemă.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 8 iunie 2010, 17:04

    daca nu mai avem bicicleta ? :D
    de unde putem face rost cu imprumut :D ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 8 iunie 2010, 17:23

    Uite, dă şi tu clickuri în articol, o să vezi că poţi lua cu împrumut cu 24 de lei pe toată ziua.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 8 iunie 2010, 19:55

    Sa aduci sepcute rosii, sa nu ne bata soarele in cap! De data asta avem si premii pentru toti participantii!
    Va astept pe toti cu drag

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde