08.12.2016

Nişte cuvenite precizări despre Echipa Bloggerilor

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Aseară în Open Pub am pus şi eu mâna pe trofeul câştigat de Echipa Bloggerilor la cupaagentiilor.ro. Un sentiment minunat! Nu pentru trofeul în sine, fireşte, ci pentru spiritul care a dus la câştigarea lui.

Pentru că despre asta e vorba în Echipa Bloggerilor, despre un spirit frumos, iscat dintr-o întâmplare frumoasă şi care vreau să continue la fel de frumos. Numai că dacă întâmplare, prin definiţie, este o chestie care… se întâmplă şi hai la revedere, a persista în „întâmplare” este ceva care cere mult mai mult decât a te lăsa purtat de feelingul de moment :) De aceea am decis că sunt necesare precizările de mai jos.

Mi-am asumat rolul de selecţioner al echipei (de unde caterinca cu Nea Chini :D) pentru că aşa a trebuit să fie la acel moment. Habar nu am avut că se va ajunge la o asemenea minunată „inflamare” :)) Dar mă bucur foarte tare că s-a întâmplat :) Şi, cu voia dumneavoastră, o să îmi asum acelaşi rol în continuare. Doar că o să o fac setat pe alţi parametri.

O să încercăm o „profesionalizare” a echipei. Şi folosesc acest termen pentru că nu mă duce capul la altul :)) Numai că vom fi extrem de atenţi să nu pierdem spiritul Echipei Bloggerilor, care este, practic, esenţa sa. Vom stabili un program de antrenamente, vom face echipamente personalizate, vom realiza cantonamente chiar, vom avea site, vom participa la competiţii şi la meciuri amicale, ce mai, tot tacâmul.

Pe parcurs vor fi şi momente neplăcute. Pentru că aşa e firesc să fie, indiferent dacă ne place sau nu. Şi mă refer aici la selecţia jucătorilor pe care o vom face. Noi, adică eu, Make (un excepţional manager!) şi Toma Nicolau, căpitanul de drept al echipei. Ne vom asuma noi acest rol, cu toate riscurile pe care le implică şi cu toate greşelile de judecată pe care, probabil, le vom face.

Speranţa mea este ca cei care nu vor mai fi selecţionaţi să înţeleagă că aşa e firesc să se întâmple şi să rămână alături de ceea ce reprezintă spiritul Echipei Bloggerilor. Pentru că e unul minunat! :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De ce alegem să ne fie scârbă de politică?

M-au prins unii ca fac reclamă la Golden Brau…

16 comentarii

  1. joi, 3 iunie 2010, 09:36

    Nea Chini iti suntem alaturi, indiferent de situatie!!! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 3 iunie 2010, 09:54

    @birkof
    tie trebuie sa iti dau o bere pentru ca m-ai botezat nea Chini :D
    de fapt stai, ca e fix invers! tu trebuie sa imi dai o bere pentru ca te-am lasat sa ma botezi asa
    :)))))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 3 iunie 2010, 10:35

    Good for you

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 3 iunie 2010, 10:49

    as dori sa stiu dacase poate sa fac si eu parte … si sa joc cu voi :D ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 3 iunie 2010, 10:55

    @globber
    sa te inscrii la un #fotbaltweetmeet in perioada urmatoare sa te bagam in teste :D
    urmareste sportmeet.ro pentru a vedea cand se mai joaca

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 3 iunie 2010, 11:43

    Să vedeți de-acum ce-o să joace lumea la #fotbaltweetmeet. Asta nu poate fi decât de bine.
    Nea Chini, duminică o să fie ploaie de goluri, musai să trimeți un scouter :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 3 iunie 2010, 11:54

    Eu as vrea sa imi cer scuze echipei, tie si lui Make (pe care l-am vazut aseara la Dylan de vreo 2 ori si am tot incercat sa il salut, dar era prea prins in eveniment) pentru faptul ca nu am reusit sa mai ajung in a doua zi de Cupa, din cauza de insolatie capatata in prima zi la locul faptei si la o alta intamplare la care am fost(cum v-am spus si atunci pe twitter). Imi era destul de rau, si pur si simplu nu am fost in stare.
    Pe cale de consecinta vreau sa iti multumesc tie pentru oportunitate si invitatie, m-am bucurat mult de ea, lui Make ca m-a bagat in teren si mi-am facut damblaua, lui Mihai ca a stat pe tusa ca sa joc eu si baietilor ca m-au primit in echipa si m-au facut sa ma simt bine.

    Dar ca sa nu fie discutii (pentru ca am fost si „fotbalist” si arbitru in total vreo 3 ani), as dori daca se poate sa ma auto dau afara din Echipa Bloggerilor ca jucator, pentru ca cunosc genul de discutii ce apar dupa intamplari ca cele mai sus povestite, si nu vreau sa isi i-a cineva injuraturi din cauza mea :D Bucuros am sa fiu suporter, fotograf, poate cine stie vin sa si arbitrez odata la un #fotbaltweetmeet ca tot am echipamentele si ecusoanele pregatite :)). Imi sunteti tare dragi toti, si chiar nu vreau sa apara discutii. Poate tu nu te refereai la mine cu postul asta, dar eu zic ca frumos e sa ma simt.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 3 iunie 2010, 11:56

    @Jack
    „poate cine stie vin sa si arbitrez odata la un #fotbaltweetmeet ca tot am echipamentele si ecusoanele pregatite :))”
    Da’ cartonașele, unde-s cartonașele?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 3 iunie 2010, 11:58

    @Dragos
    Am chiar 2 seturi. Pot sa dau si cate 3 ca Graham Poll :)) E doar o chestiune de tarif.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 3 iunie 2010, 12:09

    @jack tu trebuie sa il faci pe Graham Poll :)) Stiu ca poti mai mult de 3 :P (la acelasi om evident:)) )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 3 iunie 2010, 13:48

    mai, am mai spus, ca sa intrati in „profesionisti”, trebuie sa fie la nivel national… ;-) … asadar pe ccand un campionat intre bloggeri dintre orase?… nu crezi ca e o idee buna? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 3 iunie 2010, 14:09

    Daca i se cere parerea cu privire la selectie acestui capitan care n-ajutat nationala in ultimii zece ani eu imi pun serioase intrebari in privinta staffului tehnic :)). Cred ca mi se cuvine aceeasi prestanta si a aroganta cum i se cuvine si lui :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 3 iunie 2010, 15:40

    Desi stiu ca e greu ca eu sa fiu selectionat in continuare, pentru ca na, e cam aiurea sa ajung mereu de la Brasov, sper ca o sa am ocazia sa mai fiu in echipa. Orice ar fii, o sa ramana acelasi suporter infocat al echipei, pentru ca echipa asta are nevoie de suporteri si la teren, nu doar online!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 4 iunie 2010, 16:03

    […] 2. Bem pentru excepționalul rezultat reușit de #echipabloggerilor la Cupa Agențiilor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde