05.12.2016

Sâmbăta asta ne vedem la Buzău!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În sfârşit, după îndelungi deliberări şi forţări de program din partea găştii DreamTeamRO, ajungem sâmbăta aceasta la Buzău, la invitaţia lui Iulyan :) Minunata întâlnire se va întâmpla la Sports Pub (vis-a-vis de Sala Sporturilor din Buzau) de la ora 11, sâmbătă 5 iunie.

În pregătirea deplasării, dau o leapşă colegilor din DreamTeamRO, care începe să devină clasică :)) Aşadar, dragilor Claudiu Ciobanu, Vlad Dulea, Nicu “Info-Delta”, Marius Matache si Stefan Murgeanu, ia ziceţi voi pe blogurile voastre primele 3 lucruri care vă vin în minte când vă gândiţi la Buzău :)

Încep eu, că aşa e frumos :))
1. Categoric primul lucru legat de Buzău în mintea mea e fina mea Lavinia, care e de loc de acolo :)
2. Gloria Buzău, fireşte :)) căci îmi aduc aminte nişte meciuri pe care le-a jucat a mea FC Baia Mare cu Gloria, pe vremea când erau amândouă mari şi tari :)
3. Ion Vasile, politicianul care, nu ştiu de ce, m-a enervant mereu…

Mai jos afişul mişto realizat cu oacazia evenimentului :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

I-am declarat război lui Cabral!

Când Piticu are dreptate, are, ce să mai…

11 comentarii

  1. marți, 1 iunie 2010, 12:54

    11 dim lool cin naibi se trezeste la ore deastea matinale
    Oameni importanti se trezesc tarziu :)

    E oricum nu is blogger deci nu pot veni sa vand mintile luminate ale onlinului din Bz :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 1 iunie 2010, 12:55

    […] asta provine de la @chinezu…pai de la cine? Iar ne provoaca…Hai sa vedem trei lucruri care imi vin in minte legate […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 1 iunie 2010, 13:02

    […] şi eu leapşa lui Chinezu şi prezint primele trei lucruri care îmi vin în mite despre […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 1 iunie 2010, 14:17

    Afisul este absolut genial ! :) Distractie placuta la #BuzauTweetMeet ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. silvia
    marți, 1 iunie 2010, 15:02

    Am şi eu o nedumerire. Off topic, evident :) .
    Dacă tot nu scrieţi à la française prepoziţia vis-à-vis, adică să plasaţi pe vocala ‘a’ accentul grav, de ce nu uzaţi de forma acreditată de muultă vreme de toate dicţionarele româneşti: vizavi?!
    La fel, am văzut pe alte bloguri adverbul ‘a propos’, fără diacriticul aferent prepoziţiei à, cînd forma adaptată morfologic limbii române, ‘apropo’, e de multişor dată ca atare de aceleaşi lexicoane româneşti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 1 iunie 2010, 15:14

    […] Chinezu ne-a lansat o nouă leapșă cu această ocazie (e clar că e ziua lepșelor azi) despre primele […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 1 iunie 2010, 16:07

    @silvia
    desi nu prea raspund la acribii de astea, ma simt dator sa fac precizare ca am dat copy paste la pasajul cu pricina de pe blogul lui iulyian, deci nu imi apartine expresia
    in ceea ce ma priveste, habar nu am cum scriu sau daca folosesc expresia asta
    si nici nu ma prea intereseaza :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 1 iunie 2010, 17:29

    hmmm .. la bucuresti nu se mai face nici o intalnire de bloggeri sau persoane din online :P ?
    app pe 5 iunie in Piaţa Unirii care vine să citim împreună ??

    !!! CHINEZU – ce zici vi ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 1 iunie 2010, 19:09

    eu acum am observat ca esti maramuresean. suntem (sau am fost) vecini de judet SJ–MM

    mare grija cu ce masina mergi in Buzau!!! au aia niste drumuri prin oras de iti dau lacrimile pentru masina, pentru orice masina. eu imi rog moartea cand trec prin Buzau. asta e primul lucru la care ma gandesc eu cand vine vorba despre. de fapt e singurul.

    have fun!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 1 iunie 2010, 21:59

    Pacat ca sambata asta o am deja planificata. As fi tras si eu o fuga pana la Buzau impreuna cu cativa bloggeri vranceni. Te rog, Chinezule, da-le celor din Buzau adresa mea de mail sa o treaca in lista si sa ma anunte si pe mine cand mai organizeaza cate ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 3 iunie 2010, 14:10

    […] ce rost are acest scurt articol, tin sa le precizez ca este o leapsa exclusivista primita de la Chinezu , leapsa ce a devenit […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde