06.12.2016

La mulți ani, băi! Da, la voi mă refer :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Și când zic ”voi”, mă gândesc la toți cei care mă citesc, indiferent dacă au 7 ani sau 107 ani :D Pentru că, ah vanitas, mă îndemn să trăiesc cu convingerea fermă că sunteți în continuare niște copii, unii mai năstrușnici, alții mai cuminți, unii mai… cu copii, alții mai cu… în viitor copii :)), dar tot copii, oricum am lua-o :D

Pentru că, luați aminte la tata chinezu, în secunda în care renunțăm la a mai asculta copilul din noi, renunțăm la a fi părtași la marile secrete ale lumii. Care, de fapt, nu sunt mari secrete în sine, dar copilul din noi are darul acela minunat de a vedea nevăzutul și într-o frunză căzută lângă bordura lui Videanu sau într-o foaie albă, plină, de fapt, de aventuri minunate :)

Așadar, la mulți ani, dragii mei și să rămâneți mereu copii!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Buuuun, acuma voi decideți sigla Echipei Bloggerilor!

I-am declarat război lui Cabral!

13 comentarii

  1. marți, 1 iunie 2010, 07:53

    multumim frumos! la multi ani si tie maestre!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 1 iunie 2010, 08:00

    la multi ani si tie:) nu ne jucam nimic azi, de ziua noastra?:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 1 iunie 2010, 08:02

    La multi ani, copile chinez!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 1 iunie 2010, 08:06

    Multumim. La multi ani si tie!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 1 iunie 2010, 08:14

    La multi aaaaaani! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 1 iunie 2010, 08:16

    Multumim, la multi ani atat tie cat si minunilor tale mai mici!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 1 iunie 2010, 08:29

    Doa. La multi ani mie! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 1 iunie 2010, 09:37

    La multi ani, Chinezuţule! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 1 iunie 2010, 09:38

    La multi ani !
    ;)
    “O lume a inocentei, pastrati-o orice ar fi[…]” este un vers care ar trebui sa ne sune in urechi mai des…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 1 iunie 2010, 09:50

    multumesc, si va dedic „Mihaela Runceanu – Sa fim copii” http://www.youtube.com/watch?v=5ywI71sI8io

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 1 iunie 2010, 11:10

    hai sa fiti iubiti si voi :D
    si sa nu va prind ca va maturizati, ca trimit protectia copilului la voi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 1 iunie 2010, 12:35

    La multi ani si tie Cristi si prichindeilor tai !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde