24.05.2016

Cu ce o să rămân eu în Istoria Blogosferei

Să zicem că peste 40 de ani cineva se apucă să scrie un fel de istorie a blogosferei românești. Și dacă cineva va fi curios, va vedea la ”chinezu” doar următoarea precizare: ”blogger care a contribuit la înființarea Echipei Bloggerilor”. Și va fi mai mult decât suficient :)

Extraordinar ce frumoasă poate fi uneori blogosfera și oamenii din ea, cu întâmplările frumoase pe care le iscă. Când spirite diferite, personalități diferite, idei diferite se ciocnesc și dau naștere unor întâmplări fenomenale. Exact cum s-a întîmplat cu Echipa Bloggerilor, născută dintr-o joacă. Contribuția mea a fost că i-am adus pe băieți împreună. Atât. Restul au făcut ei :)

În weekend Echipa Bloggerilor a câștigat Cupa Agențiilor. Dincolo de ironia situației (dacă înțelegeți ce vreau să zic :D), este o performanță formidabilă a băieților care au format echipa și a senzaționalului manager Make. Dar, mai important, cred că este victoria unei idei frumoase, îmbrățișată de niște oameni frumoși :)

Dragilor Toma Nicolau, Lucian Marin, Bogdan Marin, Alex Cirstea, Adi Zabava, Andrei Bicky, Emil Stanciu, Mihai Coman, Pandaru Alin (Pandutzu), Jack Rider si Cezar Vasile, îmi sunteți extraordinar de dragi! RESPECT!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre cum au cunoscut chinezii the Romanian Chinaman

Buuuun, acuma voi decideți sigla Echipei Bloggerilor!

14 comentarii

  1. luni, 31 mai 2010, 09:28

    […] Chinezu, selectioner (absent motivat, prin telefon de la Sibiu) : io acuma ce sa zic, is tare mandru de baietii astia, au reusit o mare victorie pentru fotbalul din online, ca si sport local (punct ro). Multumesc tare fain lui Mache, cel mai cel dream-team-manager din blogosfera. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 31 mai 2010, 09:29

    Felicitari baieti & nea Chini!
    Imi pare nespus de rau ca nu am fost alaturi de voi, dar promit ca nu o mai scapati de mine!!!! :))
    Toate bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 31 mai 2010, 09:39

    […] a participat pentru prima data si chiar a si castigat nimeni alta decat echipa bloggerilor :). Restul e istorie. (remarcati va rog fair-play-ul, nu ma dau inapoi de la a pune un link catre un concurent din […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 31 mai 2010, 09:56

    Bravo domnule!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 31 mai 2010, 10:43

    Sunt sigur că n-ai să rămâi numai cu atât. Ne așteptăm la multe lucruri faine de la tine :D
    Felicitări echipei!

    PS: așteptăm scouterii la următoarul #fotbaltweetmeet

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 31 mai 2010, 10:46

    Felicitari echipei ! Avem acum un motiv in plus sa ne mandrim ca suntem bloggeri. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 31 mai 2010, 13:18

    Istoria incepe de azi! :) Iuhuuuu!
    Felicitari! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 31 mai 2010, 14:14

    Desi nu ai fost acolo nea Chini, stim cu siguranta ca ai fost alaturi de baieti cu spiritul.

    Iti multumim ca ne-ai strans pe toti intr-o astfel de echipa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 31 mai 2010, 15:23

    […] bloggerilor, înfiinţată de Chinezu aka Nea Chini (după cum povesteşte el însuşi aici) a fost formată din: Toma Nicolau, Lucian Marin, Bogdan Marin, Alex Cirstea, Adi Zabava, Andrei […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 31 mai 2010, 15:49

    Nea’ Chini vrem sa ne vedem cu dvs. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 31 mai 2010, 21:59

    […] Au mai scris despre #echipabloggerilor Auras (genial articolul), Emil, Cezar, Pandutzu si Chinezu. Pe masura ce mai scrieti va rog sa ma trageti de maneca sa va adaug […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 31 mai 2010, 22:58

    Super reuşită! Bravo băieţi!
    Când vă strângeţi la un fotbal amical să mă anunţaţi şi pe mine.. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 1 iunie 2010, 06:49

    Felicitari echipei pentru victorie si felicitari si tie, Cristi, pentru ideile si proiectele lansate in online. De astfel de oameni este nevoie pentru ca blogosfera romaneasca sa evolueze.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 10 iunie 2010, 12:19

    […] Au mai scris despre Cupa Agentiilor si Echipa Bloggerilor: Auras Mihai, Lucian Marin, Emil Stanciu, CezarV si Chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde