27.07.2016

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bucuria copilului tău, acest sentiment formidabil

Hai să vă spun ceva despre Vlad

58 comentarii

  1. miercuri, 26 mai 2010, 11:40

    I like them all! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 26 mai 2010, 11:41

    din astea trei, eu votez pe Ionuţ Popescu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 26 mai 2010, 11:42

    andrei bicky ftw !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 26 mai 2010, 11:43

    Şi mie îmi place tot bloggers mai mult. Că-i UNI :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 26 mai 2010, 11:44

    o sa mai incerc sa vin azi cu inca 1 sau 2 propuneri, insa daca mi-ar merge si PS pe MacOSX asta x(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 26 mai 2010, 11:47

    stema propusa de andrei bicky e geniala. sustin!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 26 mai 2010, 11:48

    Până acum prima îmi place cel mai mult :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 26 mai 2010, 11:52

    Categoric prima este mai potrivita!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 26 mai 2010, 11:55

    imi place mult prima.

    a doua contine o idee foarte misto, dar primul impuls a fost o sa o aleg pe prima, pentru claritate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 26 mai 2010, 11:56

    oscilez intre prima si a doua .. dar, intr-un final, as alege #2

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Andrei Bicky
    miercuri, 26 mai 2010, 11:56

    dap, prima ar arata mai bine pe tricouri. eu nu am facut-o pentru print ci doar pentru web

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 26 mai 2010, 12:01

    Cateva remarci:

    1) Calitatea executiei si al mesajului in toate cele 3 cazuri
    2) Fair-Play-ul lui Andrei Bicky :)
    3) Avem de unde alege :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 26 mai 2010, 12:02

    Ionut Popescu. Si parerea unei fete conteaza mai mult in asemenea conditii, zic:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 26 mai 2010, 12:03

    varianta lui bicky

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 26 mai 2010, 12:04

    Multumesc pentru laudele nemeritate :p

    Votez pentru a doua stema :) andrei bicky

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 26 mai 2010, 12:16

    eu merg pe prima varianta, a lui Ionut!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 26 mai 2010, 12:20

    Prima varianta pana acum!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 26 mai 2010, 13:05

    Varianta lui @andreibicky e super simpatica. Plus ca putem sa mergem cu ea direct la PUMA pentru echipamente…. asta daca nu s-au ocupat managerii echipei de aceasta „problema”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 26 mai 2010, 13:55

    am o propunere unde trimit poza? ma rog emblema

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 26 mai 2010, 14:16

    @Bucur
    trimite pe cristi.china pe gmail

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 26 mai 2010, 14:16

    Eu spun că cea realizată de Andrei Bicky va fi foarte tare când va face modificările de care am vorbit aseară pe Twitter.

    Deci votez pentru #2, cu amendamentul că vreau varianta îmbunătăţită.

    Power is nothing without Ctrl

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 26 mai 2010, 16:11

    Mie cel al lui Ionut Popescu mi se pare cel mai potrivit, e foarte foarte misto !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. Alina Gorghiu
    miercuri, 26 mai 2010, 16:12

    Nu pot intra in echipa… dar pot vota emblema, nu-i asa?:-)
    So: aleg prima varianta, dar cu sloganul din ultima. Mi s-a parut super simpatic si reprezentativ.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 26 mai 2010, 16:32

    Toate sunt frumoase, insa daca ar trebui sa imi calc pe inima, cred ca pe varianta a doua, cea a lui Andrei Bicky, as merge… Felicitari tuturor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 26 mai 2010, 17:01

    Ultimul e la caterinca? : )))))Hai, bre chinezule :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 26 mai 2010, 17:01

    Merg pe varianta lui Andrei Bicky , si vreau sa mentionez ca nu am fost platit pentru a alege varianta aceasta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 26 mai 2010, 17:02

    prima e cea mai misto! la a 2a de ce sunt doar 3 stele si nu 5?:p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 26 mai 2010, 17:08

    Mie îmi place a doua variantă, cea a lui Andrei Bicky.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 26 mai 2010, 17:13
  30. miercuri, 26 mai 2010, 17:14

    imi place varianta lui Ionut Popescu. dar incerc sa intru si eu in competitie acum cu o varianta ;;) oricum, eu astept cu infrigurare, creativitatea de pe teren :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 26 mai 2010, 17:16

    presupun ca propuneri de la copywriteri nu primiti :P Bicky mi se pare cel mai ok pana acum. poate fara mingea aia de fotbal dedesubt, e destul de clar despre ce e vorba si fara ea ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 26 mai 2010, 17:18

    Sa inteleg ca e numarul 2 for the win?!
    P.s. baietii care joaca nu voteaza? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 26 mai 2010, 17:32

    Sa-mi dai si eu cu parerea, ca-mi place fotbalul :) A doua este cea mai reusita. Grafica este impecabila si ideea este buna. Cam asa arata o stema a unei echipe de fotbal. O singura obiectie…cred ca stiti ca stelele de deasupra logo-ului reprezinta numerul de zeci de campionate castigate…nu stiu de ce sunt 3 acolo :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 26 mai 2010, 18:39

    Prima mi se pare cea mai fatoasa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. miercuri, 26 mai 2010, 19:04

    @simona 6 dintre ei au votat:) totusi, i-ai putea da un ghiont si lui Lucian!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. miercuri, 26 mai 2010, 19:57

    liviu hariton de departe:) .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. miercuri, 26 mai 2010, 20:11

    […] are nevoie si de un mesaj. De asemenea, incercam sa alegem un logo al echipei (detalii la Chinezu pe blog). Iata ce propuneri am primit pentru […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 26 mai 2010, 22:55

    Le-am pus pe toate la un loc aici: http://www.punctweb.com/eb/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. joi, 27 mai 2010, 00:38

    Prima varianta. E clara, nu foarte incarcata, si mai are si niste culori foarte frumoase [a la U. Craiova :D]!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. Adrian SM
    joi, 27 mai 2010, 07:04

    Mi-mi place prima, a la Craiova, a la Chelsea… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. joi, 27 mai 2010, 07:18

    eu as merge pe varianta lui Liviu. desi imi place si cea lui Bicky. si varianta mea evident care nu inteleg de ce i se vede chenarul ala sub sigla:(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. joi, 27 mai 2010, 08:07

    ultima e prea tare :d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. joi, 27 mai 2010, 08:58

    […] Chinezu si alți 10 scriitori pe blog s-au apucat să pună de o echipă de fotbal cu care să participe la Cupa Agențiilor (apropos, voi ce agenție reprezentați?). Mișcare, sănătate, alea alea… Părerea mea este că toți salivează cu gândul la berea de după… 90 de minute de alergătură sunt așa, să nu spună lumea că se întâlnesc la beute fără motiv […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. Oana Boanca
    joi, 27 mai 2010, 09:29

    Varianta lui Andrei Bicky e cea mai reusita. Imi place cel mai mult asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. joi, 27 mai 2010, 09:30

    desi m-am hotarat sa particip si eu :D am sa merg pe emblema lui ionut !!!
    indiferent de cine castiga concursul de „desenat embleme” ,eu sper ca echipa bloggerilor sa castige acea „competitie” … deci Va Urez Multa Bafta !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. joi, 27 mai 2010, 09:36

    Uite si una de la mine. Simpla si curata ca doar less is more http://img204.imageshack.us/img204/7760/eb2m.jpg

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. Geanina
    joi, 27 mai 2010, 09:50

    Prima varianta e oke, dar in afara de „bloggers” nu e cu nimic speciala, ma duce cu gandul la o echipa normala de fotbal, si apoi sigla aia ma duce cu gandul la sigla Dacia, nush de ce.(spun asta ptr ca vad ca multi sustin prima varianta)
    Trebuie ceva care sa fie reprezentativ pentru ceea ce inseamna un blogger.
    As realiza, o combinatie nu prea incarcata intre primele 3 variante si anume: numele de bloggers, sloganul CTRL+Alt+ gol si as desena un mouse, iar acolo unde este scroll sa fie in locul scroll o minge de fotbal, iar portiunile aceea sa par ca un tenre, ca si cum ca bloggeri misca mingea in teren dand scroll. Imi pare rau ca nu ma pricep la Photoshop atat de bine ca sa ajut. Poate ia cineva in considerare ideea mea si o pune in practica!

    In schimb… GO BLOGGERS!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. joi, 27 mai 2010, 09:51

    Imi plac mai multe dar votez pentru cea a lui Andrei Bicky :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. joi, 27 mai 2010, 10:02

    am vazut pe http://www.mariusmatache.ro/mesajul-echipabloggerilor-pentru-cupa-agentiilor-la-fotbal/ ca aveti nevoie si de cateva sloganuri/mesaje asa ca :

    1. Vorba putina,goluri multe !
    2. Noi inscriem,voi va uitati !
    3. Voi ne atacati,noi inscriem !
    4. In online ne criticati,in offline va dam goluri !
    5. Ne priviti diferit fiindca suntem diferiti
    Pentru ca noi ne punem gandurile pe blog
    Si ne propunem prea multe,dar nu ne ajuta timpul
    Iar voi va propuneti ca din toti sa fiti mereu primii
    Noi stim sa inscriem cand trebuie
    Voi nu stiti cand se termina meciul

    P.S : le-am postat si la el pe blog in comentariu …poate va ajuta vreuna din ele :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. joi, 27 mai 2010, 11:06

    Nu stiu de ce, dar nu mai apare a mea :)) da poate e de la mine :-?? oricum daca e o puteti vedea aici http://thejackrider.tumblr.com/post/635185654/iata-logo-ul-facut-de-subsemnatul-pentru-echipa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. Bogdan_marin
    joi, 27 mai 2010, 20:29

    Votez pentru emblema lu` @andreibicky

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. joi, 27 mai 2010, 20:58

    Toate propunerile sunt fabuloase. Bravo celor care le-au facut si trimis.
    Si eu vroiam sa dau anunt pentru designer. Cred ca o sa vorbesc cu cei de aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. luni, 31 mai 2010, 10:25

    […] echipa voastră, la urma urmei, voi trebuie să decideți care va fi sigla :) Așadar vă invit să mai dați un ochi aici ca să vedeți încă o dată propunerile de sigle, după care să vă votați la sondajul de mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. luni, 31 mai 2010, 11:48

    cum am aflat prea tarziu si nu mai am timp sa desenez nimic, o sa-l votez pe ionut popescu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. luni, 31 mai 2010, 22:53

    Felicitari celor care au propus lucrari atat de bune! Multumesc Chinezule drag ca mi-ai usurat mult cautarea de designeri romani talentati.
    Imi place in mod deosebit prima si ultima propunere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. marți, 1 iunie 2010, 12:29

    Go Bicky!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. marți, 1 iunie 2010, 16:04

    http://tinyurl.com/2dfyc49 logo made by daninho :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. marți, 21 decembrie 2010, 13:14

    Great info. I used to spend alot of my time yachting and being involved in sports. It was probably the most special time of my past and your article kind of reminded us of that time. Thank You

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde