29.08.2016

La ce seriale se uită je (cu nește precizări despre leapșă)

Am mai pățit de astea. Adică eram nominalizat într-o leapșă, dar cu mențiunea că ”poate, poate” o să răspund. Ceea ce, deduc eu, înseamnă că ori nu am răspuns eu la vreo leapșă și mi s-a dus buhul, ori că cei care suntem considerați nu știu ce mari scule pe bascule nu prea răspundem la tragerile de mânecă ale altora. Personal, nu mă regăsesc în nici una din cele două ipostaze. Pentru că singura dată când nu am răspuns la vreo leapșă a fost când nu am știut de ea (da, se întâmplă, mai ales când nu dai cu trackbackul în mine). Iar despre cât de mare sculă mă simt eu prefer să nu discutăm, căci nu mă voi putea abține să nu râd zgomotos :D

Buuuun, acestea fiind spuse, iată că răspund la leapșa lui Andrei, care mă întreabă ce seriale urmăresc. 5 din ele. Simplu :)

1. Stargate Universe. Sunt mare fan de SF, iar a-l vedea pe Robert Carlyle într-un asemenea film e o cireașă foarte gustoasă.

2. Battlestar Galactica. Ăsta noul. Unul din cele mai bine făcute seriale SF ever.

3. Rome. Ca fan teribil de istoria Imperiului Roman, îmi place să revăd mereu și mereu acest serial.

4. Pacific. Spielberg a reușit iarăși să facă un excepțional material despre WWII.

5. Top Gear. Nu comentați că nu e serial, că la faza asta nu ma interesează :D

Dau leapșa mai departe… stați un pic ca mă uit pe fluxul de twitter și îi aleg pe ultimii 5 care au zis ceva :D… adică trimit lepșa către Ruxa, Toma Nicolau, muzicadevest, Cosmin și ADragoș :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Leapşă: Prima carte citită

Să citim împreună. Azi Vasile Ernu

11 comentarii

  1. luni, 24 mai 2010, 18:19

    ce lista scurta! :) eu am vreo 20-30 pe rol :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 24 mai 2010, 18:44

    BSG e chiar cel mai bun serial SF. Lista e scurta dar e buna asa ca numarul lor conteaza mai putin. Eu nu iua leapsa ca nu am chef sa plictisesc pe nimeni…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. cristina
    luni, 24 mai 2010, 18:47

    Si mie imi place Top Gear :) Si Mythbusters :))

    Cristina / @whygogreece

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 24 mai 2010, 19:12

    La Top Gear ma uit si eu:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 24 mai 2010, 20:35

    Am preluat si eu leapsa asta de la blogatu…. eu tocmai am fost la intalnirea LOST romania si am vazut sfarsitul serialului la un cinema inchiriat :X a fost fun

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Marian
    luni, 24 mai 2010, 22:15

    Buna ziua,
    Realizez o cercetare sociologica care implica raspunsul blogerilor. Va rog sa imi raspundeti la chestionarul din link-ul de mai jos.
    Multumesc foarte mult !
    https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHBLWUc1eWM4TnYzdXhCUG82NVBCRnc6MQ&ifq

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 25 mai 2010, 00:56

    Mno, mersi de raspuns, ai tot respectu’ din partea mea. Nu ti s-a dus vorba, da’ chiar nu ma astept, in general, la bloggerii mari sa raspunda chiar tuturor lepselor, fie din lipsa de timp, fie din alte motive. Ma bucur sincer ca ai fost exceptia :)

    On topic: Rusine sa-mi fie ca nu m-am gandit la Top Gear! Eu o consider doar cea mai tare emisiune facuta vreodata, dar, vorba ta, trebuia inclusa si la seriale!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 25 mai 2010, 06:03

    eu urmaresc un serial korean „Jumong” pe … noua mea canapea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 25 mai 2010, 22:51

    Din păcate eu unul parcă nu mai am timp să urmăresc vreun serial. Dar dacă ar fi mi-ar plăcea ceva de genul 6 Feet Under – totuşi cu destule rezerve.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 26 mai 2010, 11:19

    […] Înregistrat sub Uncategorized and etichetat: leapsa, seriale, toma nicolau Ăla de se crede mare sculă pe basculă a îndrăznit să-mi paseze o leapşă. Acuma, na, ce să fac, tre s-o meşteresc şi s-o dau mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde