08.12.2016

Eu când vreau să împachetez, împachetez

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Degeaba, băi, comentați unii, treaba serioasă se face serios, nu glumă :)) Spre exemplu, cum zilele trecute am avut de trimis niște cărți cu AC/DC câștigate în urma unui concurs acilea pe blog, m-am ocupat personal să le împachetez. Pentru că am avut unele triste experiențe cu unele triste firme de curierat, care mi-au adus coletele varză.

Așă că de data asta am avut mare grijă. După cum vă demonstrează aiurea mai jos (el e unul din câștigători) :D A folosit pe fundal Thunderstruck pentru că, desigur, sunetul original era cu #@$$@#!$#@$! la adresa mea și a împachetatului meu :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Unul din cele mai frumoase parteneriate media ever

Hai că am aflat ce poţi face în Tenerife

17 comentarii

  1. joi, 20 mai 2010, 13:17

    Doamne fereste ma uit de 1 minut si el tot se chinuie :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 20 mai 2010, 13:17

    Cuter-ul nu prea era ascuțit :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 20 mai 2010, 13:19

    pey asa valoare trebuie bine impachetata! sefu’, poate iti deschizi vreo firma ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 20 mai 2010, 13:26

    imagineaza-ti ca eu m-am chinuit sa desfac pachetul ce continea mingea semnata de Duckadam, cu mainile goale :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 20 mai 2010, 13:30

    deci se vede ca sunt serios si cand impachetez, da? :))
    decat sa ajunga cum ajung din cauza unor firme de curierat, mai bine stai 1 saptamana sa le desfaci :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 20 mai 2010, 14:09

    Şi i-ai trimis-o, aşa, fără nicio dedicaţie? Ce fel de fan eşti? :)))

    P.S. Pe de altă parte, cu licenţa de Kaspersky a fost mult, muuult mai uşor! Sâc! :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 20 mai 2010, 14:17

    „Chinul” se datoreaza faptului ca eram deosebit de nerabdator sa descopar un autograf chinezesc pe prima pagina. Nu era :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 20 mai 2010, 14:38

    @anndryusha @claus
    pai cum sa o semnez, bre???
    ce, io am scris-o? :))
    lasa ca o sa semnez pe eticheta de la sticla de bere cand o sa o bem, daca tii neaparat :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 20 mai 2010, 15:15

    Ar fi despachetat-o el mai repede da eu zic ca ii era si un pic frica nu cumva sa zgarie cartea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 20 mai 2010, 15:47

    La tine nu ii criza? ditamai sacu de gunoi l-ai folosit pentru umpic de carticica. pff. A, si mai e si faza cu caterul care nu taie:)) si da senzatia de hard work.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 20 mai 2010, 15:49

    septe pungi, inca cinci role de rola de banda din aia lipitoare transparenta …. ioi…astept si eu cu nerabdare sa ma enervez cand il desfac :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 20 mai 2010, 16:18

    Ezista o esplicatie, cum zicea Leana pe vremuri: am ales un cutter cu lama scurta pentru ca, asa cum zicea Oana, n-am vrut sa patrund, in furia-mi oarba, pana la carte si s-o fac praf. Nu de alta, da’ poate-si da omu’ seama ca nu meritam sa castig si vrea cartea inapoi :D

    @chinezu: Deci pe cartile scrise de altii nu semnezi, da’ pe sticle de bere da. De-aici deduc ca ori ai fabrica de bere, ori cine stie ce-mi pui in sticla aia :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 20 mai 2010, 16:28

    Eu nu m-am chinuit atat cu ambalajul unui card de memorie desi am reusit sa ma tai in 2 locuri. Nu cu cutterul ci in ambalaj

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Adrian SM
    joi, 20 mai 2010, 18:16

    Fă-ţi o firmă de curierat: . Nu ţi-ar surâde ideea de „China Courier” ?…. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 20 mai 2010, 22:04

    Hhaha, foarte tare! :) Cine te-a ajutat la impachetat? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 21 mai 2010, 02:03

    Deci campioni la ambalari sunt cei de la emag. Nu ii intreci ! Am primit 2 stick-uri intr-un pachet de marimea unei cutii de pantofi. Si impachetata foarte bine. M-am chinuit cred ca o jumatate de ora sau mai bine sa o desfac ! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 21 mai 2010, 08:23

    @claus
    cu proxima ocazie o sa vezi ce pun eu in bere. berea altora :)))))))))

    @Adrian SM
    nu e bine, bai, ca dupa aia o sa vrea sa trimita chinezii geamantane prin mine si nu ma risc :))

    @iYli
    cu manutele astea doua am executat ambalajul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde