09.12.2016

Aceasta este echipa de fotbal a bloggerilor

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.
Băi, nu a fost uşor să fac echipa asta. Am trecut prin mari frământări şi angoase, dar acestea au fost exclusiv legate de valoare jucătorilor, nu de alte considerente, fireşte :D
I-am ales pe cei 15 jucători de mai jos (lotul lărgit, cum ar veni) pentru meciul acesta în urma consultărilor cu CezarV, dar dacă aveţi de gând să fiţi nervoşi pe cineva, atunci pick me, pentru că la mine a fost decizia finală. Ca şi în cazul altor alegeri, se prea poate să fi şi greşit în unele cazuri. Îmi voi asuma aceste greşeli, dacă există, dar până una, alta cu echipa de mai jos mergem înainte :)
Portari: Adi Zabava, Bobby Voicu.

Jucători de câmp: Vlad Balan, Mircea Mester (AutomarketRo), Alex Carstea, Toma Nicolau, Adrian Ciubotaru, Birkof, Andrei Bicky, Alex Tunaru, Ihearlights, Lucian Marin, Robert Trandafir, Pandutzu, CezarV.

Stafful tehnic: DreamTeamRO :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Are sau nu are dreptate Zoso în ceea ce mă priveşte?

Dacă aş fi în Cluj, m-aş râde foarte tare

30 comentarii

  1. marți, 11 mai 2010, 09:36

    Who the hell is Mircea Muresan? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 11 mai 2010, 09:37

    Yeeeeeey, i’m in:D Suuuper

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 11 mai 2010, 09:39

    @Mircea Mester
    :))))))))))))))))))))))
    mai si comentezi????????????

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 11 mai 2010, 09:40

    Nea Chini,
    va multumesc pentru increderea acordare si pentru selectionarea in acesta minunata echipa.
    Toate bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 11 mai 2010, 09:40

    Succes!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 11 mai 2010, 09:40

    @Chinezu – fundasii se antreneaza cu mine, da? Sa le transmit din daruirea lui Bumbescu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 11 mai 2010, 09:41

    @chinezu

    Stai calm, sunt sigur ca nici Razvan nu stie numele a cel putin jumatate din jucatorii convocati la nationala. La ce fotbalisti avem, e normal :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 11 mai 2010, 09:47

    Adica l-a chemat el Fabio Capello pe Carragher si nu il cheama Chinezu pe Hoinaru? Asta se intampla cand iei jucatori de pe DVDuri. Pai l-ati vazut pe ihealights intr-un meci si gata? si ce daca a iesit golgheter la editia din brasov? Asta inseamna ca da goluri, sau ce? :))

    E pacat, poate ca meritam sa ma bucur si eu de un turneu final. Ca sa nu mai spun ca CezarV aduce femei in cantonament. Si la meciuri si peste tot.

    Mitica la puscarie!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 11 mai 2010, 09:49

    pai hoinare, ce sa-ti fac tata daca te-ai retras din activitate…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 11 mai 2010, 09:52

    Staff-ul tehnic face totul ! :))
    Mult succes echipei bloggerilor !!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 11 mai 2010, 09:53

    Hoinaru – daca te-ai pus rau cu mine, eram singurul care putea sa iti faca o melodie cu care sa te sensibilizam sa te reintorci in activitate :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 11 mai 2010, 09:54

    @ Birkof – nea Chini =)) made my day
    speram cu totii ca atmosfera din lot este buna si baietii nu vor pleca urechea la acuzatiile din presa de scandal, conform carora ar fi existat la mijloc si alte interese decat cele sportive, atunci cand s-a facut selectia.
    ii dorim lui nea Chini mult succes in rolul de selectioner. speram ca, dupa atatia ani, echipa noastra sa obtina in sfarsit o calificare la turneul final. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 11 mai 2010, 09:58

    Sa nu va mire daca intr-o zi o sa cititi pe Refresh.ro: Hoinaru naturalizat la echipa LinkedIN! sa stiti ca am cont si acolo si chiar am primit o propunere de la selectionerul lor. N-ati stiut sa va gestionati talentele. S-a gresit mult in alcatuirea echipei, dar nu vreau sa vorbesc mai multe, astept sa vad rezultatul si pe urma o sa dezvalui tot ce stiu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. AndreiBicky
    marți, 11 mai 2010, 09:58

    ha! I’m in! we’re gonna kick some asses :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 11 mai 2010, 09:59

    @Hoinare esti gelos ca pot sa aduc femei , ca ma iubeste :) . Ma pregatesc ca un adevarat Tamas cu mult vin si 2-3 pitipoance pentru toata echipa ca sa fie bine .

    @Make aveam nevoie de experienta ta ca fundas pentru ca este un post foarte dificil si noi , junimea , trebuie sa fim coordonati de un Paolo Maldini aka Marius Matache .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 11 mai 2010, 09:59

    Bre @hoinarule, sa stii ca @cezar nu aduce parasute. Is curate fetele. Si discrete. Acu esti invidios pe noi, si dai tot din casa. Da cand eram in cantonament in austria, de dansai cu mana pe mai stiu eu unde la fete, sus pe bar, noi n-am zis nimic! Ti dor de chefurile de la echipa, recunoaste!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 11 mai 2010, 10:41

    nu vreau sa va urez succesurii,doar bafta..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 11 mai 2010, 10:41

    As vrea sa multumesc domnului antrenor si staff-ului pentru increderea acordata si sper ca vom face o figura frumoasa joi, eventual ca nu ne vor rupe jandarmii picioarele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 11 mai 2010, 10:49

    craper nu am prin loc :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 11 mai 2010, 12:17

    Echipa nu uita, saluta galeria!!! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 11 mai 2010, 17:29

    pentru meciurile viitoare il recomand pe http://jimerino.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 11 mai 2010, 19:07

    Cu adevărat „meseriaş” era o echipă de rugby… De fotbal au toţi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 11 mai 2010, 19:09

    Da jimerino este bun… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 12 mai 2010, 00:23

    Pe mine m-ai uitat… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 12 mai 2010, 05:55

    Mult noroc si la cat mai multe goluri date !!! GO TEAM GOO !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 12 mai 2010, 08:35

    pe ei pe mama lor !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. Adrian SM
    miercuri, 12 mai 2010, 09:30

    Io l-aş pune în poartă pe Cristian „Piedone” Popescu. Ar acoperi bine poarta… :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 12 mai 2010, 12:41

    […] sa-mi revin, si sa demonstrez ca meritam si eu sa fiu selectionat in echipa bloggerilor, condusa de Chinezu. AKPC_IDS += […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde