05.12.2016

Convorbirea ideală de telefon (după gustul meu)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu vă redau mai jos ceea ce eu consider a fi o convorbire ideală cu mine la telefon. Evident că nu se aplică familiei sau prietenilor dragi, dar celor pe care îi știu din vedere sau doar puțin se aplică perfect. Acuma ziceți și voi dacă greșesc sau nu.

Sună telefonul. Răspund.
Apelantul: Salut.
Eu: Salut.
Apelantul: Uite care e faza (și îmi spune în 20 de secunde în mare care e faza).
Eu: Aha, sună bine în principiu, da-mi te rog pe mail detalii (sau) nope, nu mă bag.
Apelantul: Ok, trimit tot pe mailul ăla? (sau) ok, hai că mai povestim. Salut.
Eu: Salut.

Orice alte lucruri de povestit în plus la telefon în cadrul unei astfel de convorbiri sunt de o inutilitate de-a dreptul înspăimântătoare…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Suteți niște nebuni, băi, niște nebuni frumoși!

Luni o să îmi dau sângele

10 comentarii

  1. sâmbătă, 8 mai 2010, 13:21

    Și, ce mai e nou? Ce-ai mai făcut? Ai tăi sunt bine, sănătoi? Mai știi …. zece minute de yada yada yada… no bine, mă bucur că te-am auzit. Să le transmiți alor tăi toate cele bune! Când ne vedem? Bla bla bla, yada yada yada!

    Am cel puțin o prietenă cu care nu pot purta o conversație mai scurtă de zece minute. Și nu e din vina mea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 8 mai 2010, 13:25

    se stie ca barbatii nu discuta mai mult de 1 minut la telefon

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 8 mai 2010, 13:58

    barbatii intre ei nu discuta mai mult de un minut, dar un barbat cu o femeie bag mana in foc ca poate discuta mult mai mult de un minut :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 8 mai 2010, 14:19

    Ce ma satur de multe ori de vorbit la telefon, dar nu am ce face pentru ca se supara lumea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 8 mai 2010, 14:22

    Da, dar replica geniala care ma scoate din minti: „Si altele?”. Cand aud asta disper. Daca nu mai ai nimic de discutat, apasa pe butonul acela mic si rosu si gata, nu ma lua cu „altele” :|

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 8 mai 2010, 14:49

    bai, dar vad ca ma citesc doar cei care gandesc ca mine
    o fi bine, o fi rau :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 8 mai 2010, 15:34

    E destul de enervant cand vrei sa porti o conversatie la subiect cu cineva fara sa pierzi prea mult timp si ala se tot lalaie cu alte comentarii total aiurea si ne la locul lor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 8 mai 2010, 22:26

    Convorbirea „ideala”
    Apelantul: Buna
    Eu”Buna”
    Apelantul: Ce mai faci?
    Eu: Bine?
    Apelantul: Si.. ce mai e nou?
    Eu: Nimic…
    Apelantul: Cu ce te mai lauzi?
    ……………………………………………….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 9 mai 2010, 08:15

    convorbirea ideala, mai mult de atat, intr-un bar, sau intr-un restaurant, mai mult decat ce am zis anterior, in conditiile in care sunteti beti amandoi:) cheerz!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Radu
    duminică, 9 mai 2010, 13:06

    Pacat ca nu tin minte cand am avut ultima oara o astfel de conversatie la telefon.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde