10.12.2016

Atențiune bloggeri-fotbaliști! Am început selecția!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dap, puteți să-mi spuneți nea Puiu Iordănescu. Sau Il Luce. Sau hai, că e la modă, Mourihno :D Căci am devenit, cu de la sine putere, dar se pune și asta, selecționer al echipei de fotbal a bloggerilor :D

Pentru că facem o echipă a bloggerilor pentru un patrulater de mare angajament, la care vor participa și echipa Jandarmeriei, echipa ziariștilor și echipa artiștilor. Inediata competiție se va desfășura pe 13 mai, ora 17, pe terenul Jandarmeriei din Băneasa, dar nu vă faceți griji că se asigură și transportul până acolo :)

Alte detallii vă mai dau pe parcurs. Aștept înscrierile voastre în comentarii mai jos, ca să putem face o echipă cu care, firește, să ne dorim mai mult victoria :D

Evident ca duminică o să trag o fugă până la #fotbaltweetmeet ca să văd ce talente mai găsesc și acolo :D Îi declar scouteri oficiali cu această ocazie pe Pandutzu și pe CezarV :D

Mulțumesc lui Robert pentru implicarea decisivă în acest proiect, precum și inimoșilor domni din Jandarmeria Română, în special domnului inspector general dr Olimpiodor Antonescu pentru deschiderea de care dă dovadă.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce aș putea face în Tenerife, dacă tot ajung pe acolo?

M-am pricopsit cu un discount pentru voi :D

76 comentarii

  1. tomytza89
    vineri, 7 mai 2010, 07:54

    ma bag si io

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 7 mai 2010, 07:54

    Si duminica ajungi si la #HaiLaFotbal, nu? :P

    Of… sa stii ca as fi vrut si eu sa fac parte din echipa bloggerilor, dar… Bucuresti, departe mai esti :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 7 mai 2010, 07:58

    Tu cine zici ca e in poarta? :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 7 mai 2010, 08:26

    Bobby Voicu în poartă!!!!!! :))))))))))

    Deci daca o sa prinda Bobby primul 11, a fost clar blat! :)) Eu zic sa le dam o sansa si celor tineri, care vor sa se afirme. Generatia de aur a lui Ciubotaru, Bobby Voicu si Make trebuie sa se retraga. au facut meciuri legendare, dar nu-i mai tin picioarele. Poate doar pe Ciubotaru, acest Adrian Ilie al bloggerilor, care n-a jucat la Valencia, dar a fost la Madrid.

    Chinezule, trebuie sa ne gandim la viitor! Zăbavă are nevoie de posturi în picioare ca să facă faţă unui turneu final în anii care urmează. Trebuie să facem totul cu mâinile curate, mă-nţelegi? Cu mâinile curate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. AndreiBicky
    vineri, 7 mai 2010, 08:36

    Ma bag si eu. mi-ar prinde bine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 7 mai 2010, 08:52

    Ma bag si eu. Fotbal sa fie:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 7 mai 2010, 09:08

    Daca mai e loc trece-ma pe lista :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 7 mai 2010, 09:22

    Bai n-ati inteles :)) . Nu e cu trece-ma pe lista. E cu selectie. Avem selectioner. E treaba serioasa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. cosma silviu
    vineri, 7 mai 2010, 09:24

    Ma bag si io!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 7 mai 2010, 09:25

    si o sa se faca un campionat national?… ca ma bag si eu pentru Cluj… sau vca e frica sa jucati cu noi? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 7 mai 2010, 09:40

    E mixtă echipa sau doar blogomasculii au campionat? Si cine-i maseur?? Jandarmii joacă mascați? (Uff, câta vâlvătaia preolimpică! )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 7 mai 2010, 09:47

    Adi, face selectie dupa lista :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 7 mai 2010, 10:00

    eu am personalitate, nu ma inscriu, astept sa ma chemati voi. hai, calcati-va pe orgoliu :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 7 mai 2010, 10:06

    Tu asta cu orgoliul vezi cum iei rosu sa stai etapa aia, ca 13 cade sambata

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 7 mai 2010, 10:17

    cum sambata, nu e joi? totusi eu astept telegrama de la federatia chineza de fotbal :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 7 mai 2010, 10:22

    Da. E joi. Ma scuzi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 7 mai 2010, 10:38

    Hehe, super. Ma bag si eu. Voi fi si eu prezent la #fotbaltweetmeet 6(9). :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 7 mai 2010, 11:23

    Nu joooooi! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 7 mai 2010, 12:05

    Am deja o echipa in cap , ramane sa ne consultam duminica monsieur Chinezu :) . Sa vezi amenintari la adresa mea din partea bloggerilor daca nu-i bag in echipa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 7 mai 2010, 12:09

    baieti, cum sunt selectioner de mare anvergura, la mine singurul criteriu este valoarea
    valoarea spagii, desigur…
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 7 mai 2010, 12:13

    Cezar, ti-ai inteles gresit rolul :)) . Tu propui, altu’ decide :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 7 mai 2010, 12:18

    @adi zabava stiu ca eu propun si altul decide , dar se vor face presiuni si asupra mea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 7 mai 2010, 12:29

    @Adi Zabava @CezarV
    corect este: tie ti se propune, iar noi doi impartim :)))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 7 mai 2010, 12:33

    bine, Hoinarule, nu te-oi prinde la vreun duel 1-1 la vreun concert, sa iti pun o contra muzicala direct pe tibia-ti vocala, sa nu mai zici nici pas! Adica fluidizezi tu discutia pe benzile laterale ale blogului lu’ Chinezu, doar-doar o face selectia pe interese meschine.
    De la partida strategica Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo n-am mai vazut asa infamie. De parca lui Bumbescu sau lui Tudorel Stoica le-a zis cineva sa nu intre cu AC Milan in finala.
    Noi astia rablagitii am dus greul calificarilor echipei twiteristilor intre cei mai cunoscuti vocalisti online, da? Noi am dat un exemplu de profesionalism in pregatire, neiertand nici un platou de mititei sau vreo oala de sarmale inaintea dificilelor meciuri cu Timisoreana, Bergenbier si alte echipe celeB(E)RE.
    Cine n-are batrani, sa-si cumpere! Cine n-are burtosi, sa-i antreneze!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. tomytza89
    vineri, 7 mai 2010, 12:33

    @cezarV…daca te suna cineva in noaptea asta la ora 2 si te ameninta de neam sa sti ca io sunt:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. vineri, 7 mai 2010, 12:37

    domnilor, momentul zero din fotbalul romanesc a trecut. lasati scandalurile si jocurile de culise. sa joace cine merita dom’le. ( chinezule, am un porc la vreo 180 de kile asa, il vrei? ) :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 7 mai 2010, 12:39

    @Toma Nicolau
    m-a sunat Narcis Raducan pentru tine
    a zis ca imi face abonament pe viata la Unirea Urziceni daca te iau in echipa
    i-am spus ca ma mai gandesc
    :))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. vineri, 7 mai 2010, 12:41

    @Chinezu – zi-i, frate, cine trebuie sa te sune si pt mine si ala te suna! :))) Daca e de la noi din tara, nu exista sa nu il cunosc :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. vineri, 7 mai 2010, 12:42

    sa va sune DNA-ul pe toti baaaaaa!!!! :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. vineri, 7 mai 2010, 12:42

    @chinezu pot sa te sun sa ma iei si pe mine? :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. vineri, 7 mai 2010, 12:42

    Prezent ! Vin si eu ! Din pacate nu am prins loc la

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 7 mai 2010, 12:43

    @Mariu Matache
    la tine treaba e clara: te voi urmari din tribuna la meciul cantat din seara asta si daca te vad falsand te pun automat pe lista de rezerve :)))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. vineri, 7 mai 2010, 12:44

    Lasati gargara. Propun un antrenament pentru lotul ce va fi stabilit de nea cristi selectionerul ca sa nu se duca echipa asa, neomogenizata la cupa baneasa :)) . Cu artistii si ziaristii ne-om descurca noi (asa cum facem zi de zi ;)) ), dar jandarmii tare mi-e frica ca ne cocoseaza ;))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. vineri, 7 mai 2010, 12:47

    @birkof
    poti sa ma suni, fireste. sa ma suni la soneria de la usa si sa vad pe vizor cu ce ganduri vii pe la mine, daca ma intelegeti ce vreau sa spun…
    :))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. vineri, 7 mai 2010, 12:47

    Ba, da’ unul nu intreaba:
    1) Cati la cati se joaca?
    2) un club serios joaca in acelasi nivel de la pitici pana la echipa de seniori – noi
    3) Scheme punem si noi la bataie? Ma gandesc la un „focu’ la ei”, „ai, n-ai mingea, tragi la poarta!” „pe ei, pe mama lor!”, „sa fie bine ca sa nu fie rau!”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. vineri, 7 mai 2010, 12:51

    Stai bai Mache sa se faca lotul. Pe urma cu de astea. Acuma toata lumea sta cu smochinele si asteapta telegrama :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. vineri, 7 mai 2010, 12:51

    Deci duminica la Fotbaltweetmeet trebe sa dau totul din mine, suflet, plamani, micul dejun…
    :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. vineri, 7 mai 2010, 12:52

    „se duce la baie, te duci dupa el” , „decat sa moara mama mai bine sa moara ma-sa” si „sa-i scoatem pe pista”, totul bineinteles, printr-un joc combinativ, de posesie, care sa creeze uzura in blocul functional advers :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. vineri, 7 mai 2010, 12:54

    @Marius Matache @Toma Nicolau
    hai ca ati zbarcit-o tocmai cand va aveam serios in vedere
    pai cum, bre, sa dati voi din casa aproape toata strategia echipei????
    lasa ca v-o luati voi in vestiar
    :)))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. vineri, 7 mai 2010, 12:55

    deci eu propun ca unic criteriu de selectie un CV si un mic speech de prezentare in limba chineza. si cred ca ar trebui sa faci un trail, Chinezule, cu taxa de participare.. 1000 de euro sa zicem? bani falsi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. vineri, 7 mai 2010, 12:56

    trial, fi-mi-ar typo-urile de ras…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. vineri, 7 mai 2010, 12:56

    @chinezu hai ca pe aia cu bolduri in jambiere sa-i intepam la cornere n-am zis-o :)))))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. vineri, 7 mai 2010, 12:56

    @Toma Nicolau – bai, astia care ati jucat numai pe la Comana si Ulmeni, stadioanele adevarate nu au pista de atletism, ca sa fie tribunele aproape de gazon, sa puna presiune pe adversari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. vineri, 7 mai 2010, 12:59

    @marius nu stiu despre tine dar eu am jucat in echipa olimpica :)) la o faza i-am dat lu’ unu cu nisip din groapa de la triplu salt :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. vineri, 7 mai 2010, 13:22

    faină idee. urez baftă echipei bloggerilor! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. vineri, 7 mai 2010, 13:47

    Si unde se joaca? Pe ghencea? Cred ca o sa fie tribunele pline.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. vineri, 7 mai 2010, 13:58

    Pot sa ma bag si eu …sa fiu al 12-lea jucator….din tribune?:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. vineri, 7 mai 2010, 14:01

    ma bag si eu. ma descurc binisor la fotbal cred..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. mateias
    vineri, 7 mai 2010, 14:17

    dau si eu probe? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. vineri, 7 mai 2010, 14:18

    Si iata cum certurile din interiorul echipei au macinat intreg lotul. Chinezule, eu sa stii ca-i iau pe Zabava, Toma si Bicky si plecam din cantonament!!!! Pai cum sa joace Make, care sta toata noaptea pe la concerte pe toate scenele din Bucuresti? Ce, el are tratament preferential? Daca s-a zis ca toata lumea sa dea RT-uri la posturile tale dimineata, el de ce nu da? E folkistu mai breaz sau ce? Deci noi plecam Chinezule.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. vineri, 7 mai 2010, 14:34

    vreau si eu daca am loc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. vineri, 7 mai 2010, 15:47

    Presimt ca la #fotbaltweetmeet 6(9) se va intra foarte urat la cativa jucatori , doar , doar , ii accidenteaza si ii scoatem din echipa de baza =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. vineri, 7 mai 2010, 17:10

    Buna idee @CezarV :)
    Hihihi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. mateias
    vineri, 7 mai 2010, 17:15

    @CezarV nu o sa se intre urat pt ca am sa arbitrez! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. vineri, 7 mai 2010, 17:22

    @mateias Si ce bre, matale poti sa citesti gandurile criminale ale jucatorilor?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. mateias
    vineri, 7 mai 2010, 17:25

    @ihearlights nu dar pot sa-i elimin! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. vineri, 7 mai 2010, 17:29

    in caz ca e nevoie de un al doilea portar, va rog sa-mi spuneti unde e trialul de selectie. mi-ar placea inca o competitie de acest gen in palmares si bineinteles o noua echipa la care sa pun umarul, mana, piciorul, mingea sa nu treaca! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. vineri, 7 mai 2010, 18:28

    Daca nu m-aveti pe mine fundas, n-aveti nicio sansa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. vineri, 7 mai 2010, 18:53

    E loc si pentru mine? apar bine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. vineri, 7 mai 2010, 20:04

    Bafta la meciuri! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. vineri, 7 mai 2010, 20:46

    probabil singuru meci in care jandarmii nu asista ci joaca fotbal si iarasi singuru la care desi vor lua bataie (sa speram), nu vor da bataie… (sa speram) :))

    propun ca golgheteru de duminica sa prinda echipa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  62. vineri, 7 mai 2010, 22:55

    vad ca toata lumea se ingesuie pentru locuri in teren.
    prin urmare eu nu ma auto-propun – ca am vazut cu nu merge asa – dar SUGEREZ ca mi-ar sta bine in postul de sef de galerie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  63. sâmbătă, 8 mai 2010, 09:49

    eu zic sa va dati viata pe teren duminica la #fotbaltweetmeet 6 ca sa-l convingeti pe chinezu sa va ia in echipa. Eu propun ca echipa castigatoare duminica sa fie cea care va participa la patrulaterul cu jandarmii, artistii si ziaristii :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  64. sâmbătă, 8 mai 2010, 10:04

    Proasta propunere :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  65. luni, 10 mai 2010, 00:11

    M-am trezit şi eu la spartul târgului, însă doresc să-mi exprim dorința acută de-a juca – în limita locurilor disponibile – în echipa bloggerilor:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  66. luni, 10 mai 2010, 12:05

    […] hai să revenim cu picioarele pe pământ. Chinezu vă oferă ocazia să-i bateți măr pe jandarmi, într-un meci de fotbal din cadrul unui turneu inedit. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  67. luni, 10 mai 2010, 12:10

    Eu ma retrag din echipa, trebuie sa ma antrenez pentru #fotbaladevarat :D Asa ca mergeti si votati, altfel sunt joi pe teren, numai de-al dracului :D

    Ah, link-ul, sa spamez si eu discuta :))

    http://bit.ly/cPZqav

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  68. luni, 10 mai 2010, 12:12

    ce as vrea sa vin si eu , dar stau in vrancea deci imposibil sa ajung pana acolo , cel putin nu fara bani

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  69. luni, 10 mai 2010, 12:53

    Dupa meciul de ieri, nu pot lipsi din lot Adi Zabava, @BobbyVoicu (portari), Toma Nicolau, Andrei Bicky, Alex Cirstea, Alex Tunaru, @Birkof, @Automarketro, @CezarV, @AdrianCiubotaru (jucatori de camp).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  70. luni, 10 mai 2010, 13:01

    ce lobby face make ;) te-nscrii ca sef de galerie sau il lasi pe vlad?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  71. luni, 10 mai 2010, 13:05

    @writeman – nu am afaceri cu nici unul din cei mentionati, dar asta am vazut eu din teren si din afara lui :) e adevarat, puteam sa ma propun si pe mine in rol de Bumbescu, mai ales ca ar fi nevoie de cineva cu talie si burta in lot, care sa dea prestanta echipei, dar am zis sa nu blocam afirmarea tinerilor in echipa :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  72. luni, 10 mai 2010, 13:10

    Sunt Dragoș (saluuuuuuuuut Dragoooș), am 21 de ani și visul meu e să bat jandarmi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  73. luni, 10 mai 2010, 13:25

    Daca pleci, vreau sa vin cu tine, Daca pleci, ia-ma si pe mine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  74. luni, 10 mai 2010, 13:35

    Make multumesc pentru recomandare. Promit sa-ti dedic un gol daca sunt selectionat (sau, daca voi fi prea altruist, una dintre pasele de gol)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  75. luni, 10 mai 2010, 15:59

    Din lot nu pot lipsi 2 dintre absentii de ieri de la #fotbaltweetmeet Bogdan Marin si Lucian Marin ;) .

    @Make iti multumesc pentru recomandare , dar n-am eu valoare mai ales dupa evolutia extrem de slaba de ieri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  76. marți, 11 mai 2010, 09:37

    […] fireşte :D I-am ales pe cei 15 jucători de mai jos (lotul lărgit, cum ar veni) pentru meciul acesta în urma consultărilor cu CezarV, dar dacă aveţi de gând să fiţi nervoşi pe cineva, atunci […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde