10.12.2016

Dovada irefutabilă că internetul is the new shit în România

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Iertare, dragilor, dar ce vedeți mai jos este, cum să vă spun eu, un demers educațional din partea mea. Adică să vă arăt că lumea asta a noastră, a internetului evoluează. Nu cum am vrea noi, dar orișicât…

”Recomandată” pe twitter de suntwolf.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce părere aveți despre această campanie a Poliției?

Am primit un premiu de suflet

31 comentarii

  1. miercuri, 5 mai 2010, 07:33

    Impuscatii!!! Dati+le un virus care sa iasa din calculator si sa moara dracului toti brunetii!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 5 mai 2010, 07:33

    No, bullshit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 5 mai 2010, 07:37

    Asta e manea, nu ? Cam asa inteleg tinerii internetul, trist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 5 mai 2010, 07:37

    Da’ să fie nr. unu în ZeList nu-l interesează?… Că asta s-ar mai putea aranja… :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 5 mai 2010, 07:39

    ma uit si ma minunez, din pacate nu am sunet dar cred ca a fost suficient si fara =)))))))))) vorba aia , te kci pe tine de ras nu alta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 5 mai 2010, 07:43

    valeeeu, manele HD!!

    tu iti dai seama ce calculatoare si-au luat astia daca proceseaza manele la 720p?

    whoaaa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 5 mai 2010, 07:43

    are si aifon astia :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 5 mai 2010, 07:54

    rautacisme, bai, rautacisme, asta prestati voi acuma
    cand, de fapt, aveti o oftica ca camaradul din film are di tati iar voi nu…
    :))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 5 mai 2010, 08:02

    decat atat zic: 2:05 – http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/236386/236386,1241808418,2/stock-vector-vector-music-event-disco-dance-background-music-series-29956483.jpg
    :))

    in rest e jenial! – chinezu de la 2:09 rupe fashu, stilu, pistilu – rupe orice. Compozitia`i de exceptie. E regizat cumva de Sergiu Nicolaescu?

    PS: frumos danseaza nino…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 5 mai 2010, 08:08

    fuai greu imi cazu fisa… chinezule, tu de fapt joci in clipu ast` si vrei a`l promova pe aceasta cale disimuland cum ca`ti bati joc de el. da se vede clar de la 2 poste ca joci in el, dupe cum am aratat mai sus… ferice de tine nenicule.. te umplura astia de coco? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 5 mai 2010, 08:48

    Și ne mai întrebăm de ce toți virușii care trimit linkuri cu filme tari pe messenger sunt în română

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 5 mai 2010, 08:54

    Nu mai promova tot felul de prostii, mai ales o chestie „penala” si de prost gust ! Tu esti viitorul, tu ne reprezinti, make us proud !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 5 mai 2010, 09:08

    sa apreciem totusi efectele vizuale din clip :)
    PS – e nebunie de funny

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 5 mai 2010, 09:30

    Incredibil!!! Mor de ras!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 5 mai 2010, 09:43

    are ceva vechime inregistrarea asta – ca melodie mi-e greata sa ii spun – si da, e reusit.. in sensul ca rezuma foarte clar si precis comportamentul, educatia si iq-ul „persoanelor” din ziua de azi.. p.s. am pus ghilimle, pentru ca, obiectiv fiind, pot zice ca astia nu se ridica mai sus de antropoide..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 5 mai 2010, 09:44

    Sper ca nu ai dat play cand era Mara prin preajma? :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 5 mai 2010, 11:16

    foarte tare =)) asta da viral :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 5 mai 2010, 11:30

    e blogul tau da’ cred ca e mai bine sa nu mai pui asa ceva :| am mai vaut si la fulgerica, parca ceva asemanator…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 5 mai 2010, 12:51

    […] Via Chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 5 mai 2010, 12:52

    […] zilei pe net, la Chinezu! Aici. Semnalaţi dacă aveţi una mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 5 mai 2010, 13:28

    Deci nenea Chinezu, eu te stiam om serios. Si-acum umbli cu d-astea „educative”? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 5 mai 2010, 15:20

    :) Romania, mereu surprinzatoare, intotdeauna o sa apara ceva nou de care sa iti fie greata

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 5 mai 2010, 15:55

    […] s-a rezolvat, netul a ajuns-o din urmă pe Elodia. Are şi el manea. Am găsit-o la Chinezul care-a găsit-o la Suntwolf. Dacă sunteţi la birou, nu daţi prea tare, să nu audă cu ce vă […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 5 mai 2010, 18:50

    @china: si care-i treaba cu astia? n-au voie le tehnologie?
    in alta ordine de idei suna macabru, e rau, e nasol, e…de plans

    @neo: te salut, ce mai faci, uite pe unde ne-ntalnim!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 5 mai 2010, 20:06

    A ajuns şi YM-ul subiect pentru o manea. Incredibil!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 6 mai 2010, 20:04

    Mâine poimâine auzim vreo manea despre facebook şi twitter. Mai ştii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 7 mai 2010, 14:13

    […] înmormântări, că sunt dispusă să cânt și de jale, și de cătănie, și, mai nou, am văzut că se cântă și de messenger. Dacă deja există manelele house, dance și electro, ca să vin și eu cu ceva nou, o să fac […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. vineri, 7 mai 2010, 20:29

    Sa nu se supere cei doi „cantareti”, dar n-am avut rabdare sa ma uit la asa ceva… macar Fernando avea versuri haioase: mai rar auzi un barbat spunand ca s-a casatorit „cu-n barbat tampit” :))). In orice caz, nu ma mira, manelistii au talentul sa faca videoclipuri penibile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. duminică, 9 mai 2010, 09:01

    Frate … apoi astia ar trebui sa fie interzisi mai rau decat tigarile ca ce fac ei dauneaza grav sanatati mentale … eu cand ascult asa ceva imi vine sa merg sa ii saprg calculatoru de cap ca oameni ca el ne face comunitatea de ras …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. luni, 10 mai 2010, 12:10

    Genial, chiar e important messengerul in viata cuplurilor, fie ei si manelisti :))
    Hai gagica iti dau haidiul meu sa vorbim pe messinger

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 11 mai 2010, 12:51

    Dacă au făcut manea din imnul României, nu înțeleg de ce vă mai miră.
    Așteptăm predicile cvasi-creștine pe ritm de manea, ăștia sunt oricum peste tot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde