03.12.2016

Ce părere aveți despre această campanie a Poliției?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dau cu deșănțare copy-paste mai jos de pe pagina de FaceBook a Poliției Capitalei. Mă risc, știu, dar exact asta fac și ei, se riscă :)) Vă întreb cum maximă seriozitate, ce părere aveți despre campania asta?

Salut!

Va informam ca SIRP are in folosinta o autoutilitara inscriptionata dupa cum puteti vedea in imaginile de mai jos, pentru promovarea revistei Politiei Capitalei, activitatilor de relatii publice ale DGPMB, promovarea campaniilor initiate de Politia Capitalei s.a..

Va propunem un exercitiu, lansand in felul acesta si o invitatie: ce politie din lume are o unitate de elita ale carei autovehicule sunt inscriptionate cu aceleasi culori?

Comisarul-sef Christian Ciocan, Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, va sta la dispozitie la telefonul 0757123456 pentru a verifica corectitudinea raspunsului.

Cei care vor sti raspunsul corect vor primi invitatia de a participa alaturi de echipa SIRP intr-una din primele ei misiuni de promovare!

Va dorim succes!
Echipa SIRP din cadrul Politiei Capitalei

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre cum râdem de unii de alții de idurile noastre de mess

Dovada irefutabilă că internetul is the new shit în România

19 comentarii

  1. marți, 4 mai 2010, 12:45

    1 – o sa primeasca jdemii de telefoane de la tot felul de idioti (ca mine :D )
    2 – habar n`am raspunsul la intrebare – B.O.P.E din Sao Paolo? :-/
    3 – io zic ca ar trebui sa se ocupe de treburi mai serioase
    4 – cam in ce misiune merge castigatoru? prinderea lui tender sau a lu baba safta de`a furat 2 gaini din curtea lu ion din dunga paraului?
    5 – tu ce parere ai chinezule? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 4 mai 2010, 12:46

    1. Mi-e frica sa sun la numarul ala de telefon ca s-ar putea sa-mi scape o vorba sau doua :-).

    2. Cum adica misiune de promovare? E un fel de razie anuntata de dinainte sau…doar asa, o perchezitie mica la cineva cunoscut (Adrian Nastase, Cacalin Voicu…)?

    3. Pentru cine vrea sa incerce, sa castige si sa ne povesteasca dupa (daca mai poate): Swat-ul american.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 4 mai 2010, 12:58

    =)) @bek00letz – telepatic moment…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 4 mai 2010, 13:26

    Mie mi se pare destul de interesant tinand cont ca pot fi implicati astfel si foarte multi oameni in misiunile politiei. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 4 mai 2010, 13:51

    @bek00letz’s : EXCEPTIONAL! AI CASTIGAT! TE INVITAM ALATURI DE NOI LA ACTIUNI PUBLICE. POTI SA-TI MAI ADUCI SI CATIVA PRIETENI!

    0757123456, suna cu incredere, este numarul meu personal si oficial!
    Comisar sef Christian Ciocan

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 4 mai 2010, 13:54

    Stai sa inteleg, Ciocan isi trage duba si ne intreaba de ce seama a securist?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 4 mai 2010, 14:48

    idee buna, implementare de 2 lei.
    da, politia are probleme de imagine mari cat casa, dar nu le dreg doar invitand pe cineva sa fie „din familie” pt o zi, ci facand curatenie prin curte. prea multi garcea si blonde, pream ulte „kenturi si cafele” etc.
    oricum, daca Politia isi face griji in legatura cu imaginea, e un pas totusi. mic, prapadit etc, dar e un pas

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 4 mai 2010, 14:59

    @jenu: Chiar ca :-)

    @dgpmb: Nu eram eu, frate :-))

    @biscu: Cica o problema recunoscuta e pe jumate rezolvata deci, o mai recunosc inca o data si gata :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 4 mai 2010, 15:51

    ARATA CA MAȘINA DE LA POMPE FUNEBRE !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 4 mai 2010, 15:53

    NYPD?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 4 mai 2010, 16:48

    @chinezu: mersi de stire; o preiau! :)
    @bek00letz’s: :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 4 mai 2010, 19:58

    Promo bun bonus 2 ani cu suspendare,aviz amatorilor…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Adrian SM
    marți, 4 mai 2010, 22:20

    Praf în ochii populaţiei….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 4 mai 2010, 23:47

    mi se pare mult spus campanie. toata lumea se mira ca politia capitalei are pagina de facebook. foarte tare, dar sa urmeze ceva coerent dupa asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 5 mai 2010, 07:44

    bai, deci e NYPD sau nu? Exact pentru asta ma abonez la comentarii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 5 mai 2010, 09:21

    @piticu: NU!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 5 mai 2010, 10:09

    @piticu21: e swat-u’ frate :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 5 mai 2010, 12:51

    @bek00letz’s: :)
    si?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 5 mai 2010, 23:39

    @itterapia: corect!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde