08.12.2016

Minunile din viaţa mea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi iubesc familia. Adina, Mara şi Alex sunt totul pentru mine. Ei sunt minunile mele.

Adina e cel mai frumos lucru care mi s-a întâmplat vreodată. E jumătatea mea perfectă, doamna sufletului meu. E norocul vieţii mele şi minunea care mi-a dat celelalte două minuni.

Mara mea cea minunată este bucuria sufletului meu. Ochii ei îmi spun de fiecare dată că lumea mea există doar pentru o face să zâmbească şi că fericirea nu e ceva dintr-o carte, ci parte din viaţa mea.

Alecu meu cel extraordinar e mândria vieţii mele. Îmi găsesc în el energia de a fi un tată mai bun în fiecare zi, puterea de a înţelege că viaţa e făcută nu pentru a fi trăită, ci pentru a iubi şi a fi iubit.

Iubiţii mei…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Concurs: te bagi să câştigi o carte despre AC/DC?

Leapșă: laptop de blogger (cu reclamele aferente)

14 comentarii

  1. marți, 27 aprilie 2010, 09:20

    Chinezule, si eu vreau sa fiu ca tine cand o sa ma fac mare. Tine-mi pumnii (mai umbla la poza, nu se vede)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 27 aprilie 2010, 09:22

    Sa iti traiasca ! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 27 aprilie 2010, 09:25

    Sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de viata. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 27 aprilie 2010, 09:36

    Un asemena articol parca te face sa zambesti si iti umple si tie sufletul cu putina bucurie. Ai grija de o familie asa frumoasa si sunt sigur ca la tweet-ul cu numarul 30.000 vei avea aceleasi sentimente, daca nu mai puternice.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 27 aprilie 2010, 10:11

    Să-ţi trăiască! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 27 aprilie 2010, 10:40

    Eu tot nu pot vedea poza, folosesc Firefox, unde gresesc?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 27 aprilie 2010, 10:49

    Draga Chinezule, sa ai parte de multe bucurii din partea lor si sa le oferi o viata frumoasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 27 aprilie 2010, 11:04

    Sa-ti traiasca! Si tie cele mai frumoase ganduri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 27 aprilie 2010, 11:12

    Sanatate si multe bucurii impreuna! :)

    @fulgerica- nici la mine nu se vede in firefox, dar se vede cu explorer. :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 27 aprilie 2010, 11:26

    Deci chinezu are buguri si nu-i pasa. Poate si el foloseste doar IE. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 27 aprilie 2010, 11:40

    Sa iti traiasca si sa te bucuri tot mai mult de ei ! Felicitari pentru toate aceste minuni din viata ta !

    Nu se incarca imaginea… :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Codruta
    marți, 27 aprilie 2010, 16:29

    mi dor de voi:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 27 aprilie 2010, 16:34

    Merge imaginea:) Ai o familie frumoasa ! Sa iti traiasca, si sa te bucuri de ea, si cu ea !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 28 aprilie 2010, 10:29

    :) worth living for, worth dying for :). numai bine și multă fericire!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde