29.09.2016

Hai că începem campania! Cu un VW Golf 6!

V-am mai spus că mă ocup de promovarea Grandi.ro. Am avut o perioadă de previzualizare, când, pe baza unei invitaţii, doritorii au putut participa la licitaţii şi cei mai „strategi” dintre ei au câştigat nişte minunate machete de maşini (chiar superbe machetele, le-am văzut şi eu).

Acum Grandi.ro este up and running, aşa că începem campania :)

În mare, despre Grandi.ro vă pot spune că:
– este un joc-licitatie la care cu bani putini se pot castiga produse care costa de zeci de ori mai mult
– ai nevoie de strategie ca sa reusesti sa plasezi oferta cu cel mai mic pret unic, acesta fiind si criteriul dupa care se castiga
– se poate castiga un Golf 6 nou nout, acesta fiind si cel mai mare premiu in prima perioada de licitatii
– lista celorlalte premii o gasiti chiar pe prima pagina a siteului
– detalii despre cum functioneaza siteul aici: http://grandi.ro/index/cum-functioneaza
– FAQ se gaseste aici: http://grandi.ro/ajutor

Mult succes celor care vor participa la licitaţii!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Premieră pe chinezu.eu: cel mai colectiv post :D

Cel mai „gustos” tricou pe care l-am primit vreodată

16 comentarii

  1. Marturisiri (ne)oficiale
    luni, 26 aprilie 2010, 10:19

    Zero Level Meeting: Am fost martor la o intalnire de gradul zero intre cei trei mari … http://bit.ly/c2CHQ9

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 26 aprilie 2010, 15:16

    Wow, un premiu destul de mare pentru un inceput de drum ! :) Felicitari intregii echipe Grandi.ro, se pare ca au fost o treaba tare faina. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 26 aprilie 2010, 17:10

    Nu este premiu, este un produs scos la licitatie, pentru care trebuie sa pregatesti o strategie foarte buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 26 aprilie 2010, 18:45

    Ma dezamagesti daca te asociezi cu o prosteala din asta. Oamenii saraci sunt disperati sa castige cu bani putini si exact asta face „jocul” de fata = le exploateaza naivitatea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 26 aprilie 2010, 20:14

    felicitari ptr un premiu asa de mare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 26 aprilie 2010, 22:48

    Tim, nu e o prosteala. Atat timp cat licitatia nu e masluita, e gresit sa discutam despre naivitate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 26 aprilie 2010, 23:14

    […] aflat astazi de la Chinezu si apoi de la Piticu despre lansarea unui nou proiect online, Grandi.ro […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 27 aprilie 2010, 00:05

    @Tudor nu am zis nici ca este masluit jocul..doar ca „licitatie” si „joc” nu au ce cauta in aceiasi propozitie. In rest „jocul” nu face altceva decit sa-ti vanda pielea ursului din padure.. aka „dreptul de a oferta”. Sunt aproape sigur ca legal nu stau in picioare, termenii si conditiile parca sunt scrise de un copil de 2 ani…iar daca chiar vrei sa sapi despre SRL-ul din spate o sa aflii ca are 2 angajati, o cifra de afaceri de 25k EUR in 2008 (ca pe 2009 nu s-au publicat inca), si a fost pe lista firmelor care nu si-au depus declaratiile http://dizolvari-359.onrc.ro/documente/24-lot009.pdf

    Asta doar la o cautare rapida.. sunt sigur ca there’s more… dar va urez succes la strategia de castig.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 27 aprilie 2010, 07:49

    @Tim – am organizat cateva concursuri / tombole si am capatat ceva experienta privind „bucataria din spate” :) cand spun „masluit” ma refer in primul rand la favorizarea unor jucatori si la nerespectarea regulamentului de catre organizator.

    Am ocordat prezumtia de nevinovatie in acest caz (nu am timp acum sa fac sapaturi), dar daca ceea ce spui tu mai sus este adevarat (firma organizatoare este cu un picior in groapa si marele premiu nu este disponibil), Chinezu ar trebui sa se autosesizeze.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 27 aprilie 2010, 08:06

    dragilor,
    va multumesc pentru opinii
    dar zau daca simt nevoia de a ma justifica pentru decizia pe care ma luat-o de a ma ocupa de promovarea Grandi.ro :)
    si de aceea nici nu o fac
    imi asum cu oarecare tristete posibilitatea de a-i dezamagi pe unii
    dar ma consolez cu gandul ca vor trece cam in 3,4 secunde peste aceasta dezamagire si isi vor vedea de viata lor in continuare
    caci asa e si firesc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 27 aprilie 2010, 08:19

    noi sa fin sanatosi si veseli :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 12 mai 2010, 01:44

    […] despre sistemul de licitaţii pe care se bazează grandi.ro, pentru că au făcut-o alţii deja (Chinezu, Arhi, Subiectiv, Makavelis), dar vreau să analizăm strategia de comunicare folosită în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 28 iunie 2010, 20:36

    […] cateva persoana despre grandi.ro: Gasim tot felul de concluzii, calcule, pareri si advertoriale aici, aici, aici , aici, aici, aici si aici. (Mai sunt cateva press release-uri, insa nu stau sa le […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. ady
    miercuri, 14 iulie 2010, 18:34

    ce nu inteleg eu?cum va recuperati banii astia?:-?sa dai un golf 6 la 3 euro sau dolari sau ce erau aia…si alte astfel de obiecte….. nu cred k e vreo campanie de binefacere…am o oarecare neincredere…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 7 octombrie 2010, 18:56

    Voi chiar crede-ti toate astea??? minciunic at cuprinde…de unde naiba…ei diabia incep firma ce o fi si direct golf 6…mai ales pe foamea astea sa fim realisti fratilor…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 11 mai 2014, 01:44

    Mnoa si cum o mers promovarea, alea ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde