29.09.2016

Concurs: te bagi să câştigi o carte despre AC/DC?

Faza e cam în felul următor: tovarăşii de la muzicadevest.ro m-au pus pe felie cu cei de la Editura Aquilla 93 şi, ştiind că am fost, sunt şi voi rămâne toată viaţa mare rocker la suflet, mi-au propus acest concurs.

Aşa că ofer 3 cărţi „AC/DC – Biografie completă” pentru trei cititori de chinezu.eu care o să scrie un post la ei pe blog despre ce a însemnat sau înseamnă pentru ei această trupă de nebuni australieni. Adică, practic, să scrie ce vor ei numai să fie despre AC/DC :))

Regulamentul simplu: scrieţi la voi pe blog (cu trackback, please, din raţiuni evidente) iar juriul este format (deşi ei nu o ştiu încă :D) din tovarăşii mei din DreamTeamRO, adică (în ordinea alfabetică) Claudiu Ciobanu, Vlad Dulea, Nicu “Info-Delta”, Marius Matache si Stefan Murgeanu.

Termenul limită, cum ar veni, pentru a scrie postul cu pricina este fix de Ziua Muncii 1 mai (inclusiv) :))

Succes!

PS: Consecvent principiului de a vă spune ce câştig eu cu blogul ăsta, vă raportez că la acest concurs mie îmi iese o carte :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Normal că mă bucur pentru Steaua, dar…

Minunile din viaţa mea

20 comentarii

  1. luni, 26 aprilie 2010, 08:53

    pai si noua astia din juriu ce ne iese ? :P
    glumesc… hai saru-mana, abia astept sa citesc posturile :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 26 aprilie 2010, 08:57

    Dupa principiul „nu conteaza cine castiga, conteaza sa participi” m-as baga.. Dar eu vreau sa castig! Acum sa vad cat de limpede mi-e mintea sa scot ideile din sertarase. N-ai trecut dead-line.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 26 aprilie 2010, 09:07

    let’s rock :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 26 aprilie 2010, 09:16

    @Mihai Pintilie: Dead-line-ul este 1 Mai.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 26 aprilie 2010, 09:25

    […] pe Twitter dar până când îşi vor respecta promisiunea vă invitam la prietenul nostru Chinezu ca să-i luaţi toate cărţile puse la bătaie într-un concurs foarte […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 26 aprilie 2010, 10:30

    […] lui Chinezu pentru ocazia de a scrie despre AC/DC, trupa care zdruncina minti si trupuri. 44.430481 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 26 aprilie 2010, 10:34

    1 mai?! Astazi e bine? Iata linkul: http://mihaipintilie.ro/2010/04/26/highway-to-hell/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 26 aprilie 2010, 13:16

    o sa mor… ca deja sunt doi inscrisi… mai am o sansa daca nu se mai baga altii … maine o sa imi apara si mie povestea… pana atunci, poti sa ii descalifici pe restu? :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 26 aprilie 2010, 15:21

    […] deci n-o sa ma lungesc: iata participarea mea la concursul rockeristico-chinezesc desfasurat aici. Concurs la care, evident, n-o sa castig nimic, da’ macar ma bag in seama. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. memyselfandcris
    luni, 26 aprilie 2010, 16:27
  11. luni, 26 aprilie 2010, 17:48

    […] scrisă pentru concursul organizat de Măria Sa, Chinezul. Tagged: AC/DC, Chinezul, concurs Posted in: Jocuri şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 26 aprilie 2010, 19:47

    cei interesati sa castige sa ma caute – spaga se strange la mine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 27 aprilie 2010, 06:04

    […] pe chinezu pentru aceasta rascolire din trecutu’ meu … o spun de la bun inceput sa nu existe dubii… si […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 27 aprilie 2010, 16:21

    D-le Chinezu`,scurt si la obiect: socant, prea multe despre AC/DC nu stiu,(Highway to Hell,am auzit-o prima data la tv. prin `90)motivul principal fiind acela ca la noi in casa nu se asculta muzica hard rock si heavy metal.Dar,conform principiului ca ~omu`cat traieste tot invata~partcip si eu la concursul organizat de d-ta, citindu-le biografia poate voi discerne cum sta treaba cu razvratirea si defularea prin muzica.
    Sanatate si succes!… fara -uri!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 27 aprilie 2010, 20:19

    e bataie mare pe cartile astea..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde