24.05.2016

Leapșă exclusivistă despre Craiova

Sîmbătă voi fi în Craiova, la #craiovatweetmeet. Împreună că tovarășii din #DreamTeamRO, cărora, am decis io în barba-mi, am zis să le dau un pic de lucru în această vineri, așa ca să înțelegem toți că nu e distracție cu deplasările astea ale noastre :))

Așadar, lepșa se intitulează: Trei lucruri despre Craiova care îți vin în minte spontan. Da’ fără google și de alea :D

La mine cele 3 lucruri sunt cam așa:
1. Categoric și la mare, mare distanță de următoarele U Craiova, probabil cea mai frumoasă echipă românească ce a jucat vreodată în cupele europene. Să fim clar înțeleși că la U Craiova aia de anii 80 mă refer, căci despre asta de acuma presupun că subiectul e destul de dureros pentru toată lumea ca să îl aprofundăm…
2. Mihai Viteazu. De mic copil, când citeam Povestirile istorice, l-am asociat pe bărbosul unionist cu Craiova. Nu aș putea să îmi explic de ce, dar parcă nici nu mai contează :))
3. Teatrul din Craiova. Asta probabil de ciudă că nu am reușit să ajung niciodată să văd o piesă acolo și m-am rezumat doar la a citi laude despre ele din presa de specialitate :)

Deci Claudiu Ciobanu, Vlad Dulea, Nicu “Info-Delta”, Marius Matache si Stefan Murgeanu hai la leapșă :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Oamenii de agenție (un fel de saluuuut, băi!)

Viața noastră este un șir de izbânzi mici, aproape imperceptibile

12 comentarii

  1. vineri, 23 aprilie 2010, 09:29

    si sa nu uitam de lumea interlopa din Craiova ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 23 aprilie 2010, 09:35

    1983…1-1 cu Benfica, pe Ion Oblemenco, după 0-0 la ei…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Adrian SM
    vineri, 23 aprilie 2010, 09:59

    1: Craiova Maxima
    2: Mihai Viteazul
    3:” Brazilienii” şi „Mexicanii” autohtoni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 23 aprilie 2010, 10:11

    […] savuram şi eu un coniac uşor încălzit şi bine aromat, mă trăzneşte chinezu cu o leapşă […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 23 aprilie 2010, 10:14

    nu pot să cred :D nu ţi-am citit cele 3 lucruri când am scris postul şi văz că la pct 2 amândoi am scris M Viteazul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 23 aprilie 2010, 10:26

    @Stefan Murgeanu
    e blaaaaat :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 23 aprilie 2010, 10:46

    Primul gand la fel ca al tau: Universitatea Craiova! Restul le-am scris …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 23 aprilie 2010, 11:19

    De praz n-a spus nimeni nimic… :(
    E specific zonei alaturi de perfectul simplu !:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 23 aprilie 2010, 11:38

    asociezi bărbosul unionist din cauza asta: http://www.panoramio.com/photo/32590286

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde