08.12.2016

De ce mă citiţi voi pe mine?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vine o vreme în viaţa unui blogger când simte nevoia să se uite un pic în oglinda aia personală şi să se privească atent. Iar apoi, după ce a înţeles cât de cât din această auto-evaluare, să întoarcă oglinda şi către cititorii săi şi să îi întrebe şi pe ei ce văd acolo. Consider că vremea aceasta a venit în ceea ce mă priveşte :)

De aceea vă rog să îmi spuneţi de ce mă citiţi voi? Ce vă place la chinezu.eu şi, mai ales, ce nu vă place, ce aţi vrea să schimb?

M-ar ajuta foarte mult comentariile, opiniile şi părerile voastre. Pentru că fără voi chinezu.eu nici măcar nu ar exista… Lucru pentru care vă mulţumesc :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Decât un motiv pentru a cumpăra Decât o Revistă

O campanie la care mi-e ciudă ca nu m-am gândit eu

61 comentarii

  1. vali
    miercuri, 14 aprilie 2010, 09:44

    De plictiseala. Alungi plictiseala :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 14 aprilie 2010, 09:46

    Acut simt al realitatii, simt al umorului, consecventa si implicare in multiple proiecte…
    Esti informat :D

    (insa ai putea pune mai multe poze) :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 14 aprilie 2010, 09:48

    Pentru ca te cunosc si imi place stilul deschis in care scrii..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 14 aprilie 2010, 09:48

    De ce nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 14 aprilie 2010, 09:54

    Te citesc pentru ca scrii diferit, un stil mai apropiat de „public” si pentru ca am vazut ca si in realitate esti o persoana minunata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 14 aprilie 2010, 09:58

    Ma relaxez cand iti citesc articolele. Ai un stil mai funny, indiferent de subiectul abordat, si reusesti sa transmiti foarte bine mesajul dorit….Felicitari!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:00

    Sinceritate, simplitate, fara aere, si care da mai mult de doi bani pe cititorii sai. Personal, te consider unul dintre cei mai buni community manageri :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Adi Breaban
    miercuri, 14 aprilie 2010, 10:01

    Imi place tema blogului tau :). Plus ca te urmaresc si pe Twitter.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:03

    Pentru ca ceea ce faci pentru rugby-ul romanesc este incredibil. Pentru ca te cunosc personal si esti o persoana foarte tare :) . Pentru ca m-ai ajutat in proiectul #Fotbaltweetmeet . Sunt multe motive dar le-am enumerat pe cele mai importante. Sa ne traiesti , Chinezule !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:04

    Te citesc pentru ca am avut placerea sa te cunosc personal si mi-a placut felul in care gandesti si vorbesti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:04

    Hmmm ca esti in RSS, ca e normal, ca scrii super tare, ca vreau sa te ajut oricand ceri, ca ai argumente super tari mereu, ca imi placi super mult ca persoana, ca zambesc la fiecare text, ca nu te dai in laturi sa ajuti pe cineva si …. am mai zis ca e normal, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:07

    Pentru ca se simte ca ceea ce scrii nu vine dintr-o foame de notorietate sau orice alt tip de foame. Sunt putini oameni in online-ul autohton care nu scriu cu degetele, ci cu motorasul din „chiept”. Tu esti unul dintre ei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:09

    Ai articole interesante. Si apoi, vorba lui @Dan: De ce nu? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:10

    Eu te citesc de drag si orice ai schimba sau ai lasa asa cum e, eu tot te voi citi. Desi am tot timpul ceva de zis si cam comentez pe unde citesc, la tine e mai greu sa zic ceva pentru ca tu cam spui tot ce-i de spus cu putine, spre foarte putine, cuvinte. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:11

    Pentru ca:
    * le zici bine
    * ai diplomatie in exprimare
    * iti plac chestii care imi plac si mie
    * mi-a placut bancul ala cu schimbatul ciorapilor de la tv

    * te implici in niste campanii faine
    (bonus) m-ai luat la rugby

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:13

    mai, dragilor, mai… ma coplestiti…
    imi creste ficatul, zau, dar mai spuneti-le si pe alea rele, ca altfel mi-o iau in cap :))
    va multumesc tare mult

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:17

    Pentru ca esti simpatic
    Pentru ca stii ce zici
    Pentru ca imi place cum pui problema.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:24

    Mai demult te citeam zilnic. Mai nou te citesc rar. De ce? Mi se pare ca ai devenit un pic prea comercial. Dar de aceea mai dau o geana din cand in cand, doar ca acum citesc dupa recomandari si nu zilnic.
    Na… ca tot vroiai un pic de rautate :)

    Si acum sa zic si de ce dau cate o geana pe ce scrii: pui suflet in majoritatea chestiunilor sociale, sportive.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:24

    Printre 5 articole de promovare(produse, servicii, campanii), mai scrii si 1-2 articole interesante/hazlii.

    :D

    Zisai sa ma iau eu de tine daca nimeni n-are curaju’ :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:26

    Uite ca scriu eu de rau.
    Ma enervezi ca esti sincer, ma enervezi ca scrii scurt si la obiect, ma enervezi ca-ti gasesti articolele exact atunci cand trebuie, ma enervezi ca-ti place sportul, ma enervezi ca-ti plac masinile, ma enervezi ca te implici peste tot, ma enervezi ca ai parul ala ciufulit in caricatira de mai sus. Deci in general, MA ENERVEZI.
    Si pentru ca ma enervezi, te citesc. Astept momentul sa nu ma mai enervezi. Tot sper… :))
    Numai bine Cristi. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:27

    @annamaria somay @Law
    in sfarsit…
    merci :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:28

    Ai o temă care îţi face fiecare cuvânt pe care îl scrii să fie şi mai interesant, plus de asta orice lucru nou care îl citeşti înseamnă ceva. Aşa că şi tu însemni ceva, multă baftă în continuare tipule!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:30

    asa, asa, sariti la beregata, ca eu functionez cel mai bine cand primesc de astea dupa ceafa :D
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:31

    Nu te citesc, esti un increzut care nu raspunde pe twitter, pe FB si de la care nu am niciun numar de telefon de contact, desi as avea nevoie de un pic de ajutor de la domnia ta. (sa-ti reamintesc, sunt ardeleanul despre care credea lumea ca e ruda cu tine: pletori, purii, asemanatori….. Papa bun de la Hadean)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:31

    Deci, cine te citeste? In afara de Lucian care e dependent de blogul tau? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:33

    Buna intrebare!
    Pai esti printre putzinii care pun si suflet in cuvinte. Promovezi sportul cum nici macar Ministerul Sportului nu o face ( te sustin daca te bagi :) la conducere ), te-am cunoscut si mi-ai placut ca si persoana. Te-am urmarit la TV si este clar ca gandesti mult mai mult decat arati sau exprimi (liber….) sic…
    Chiar si fara scrieri si tam-tam si blog, sunt convins ca esti un bun prieten.
    Kepp on going!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:35

    @Corvin
    daca nu imi reaminteai zau daca stiam cine esti :)))))))))))))))))))

    @Anca
    acuma si tu ce PR bagi aici :))
    lasa ca stiu ca o face din obligatie, ca sa nu il prind cu temele nefacute :)))))))))))))))))

    @ValiEnescu
    m-ai cam lasat fara cuvinte…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:38

    sunt cel mai mare fan a’ lui superman, si urmaresc tot ce are legatura cu costumul lui. … sicer nu te citesc, stau doar si ma uit la tema blogului :D … publici articole cumva? am sa fiu mult mai atent de acum…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:41

    prima data te-am citit pt ca ai avut recomandari puternice:d. si am vazut ca scri din suflet, ca pui pasiune in ceea ce faci, pt. ca nu esti infumurat ca alti asa zisi bloggeri, si nu in ultimul rand, pt ca datorita tie am auzit de concursul de pe http://www.grandi.ro, unde am si castigat. tine-o tot asa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. Andrei MGS
    miercuri, 14 aprilie 2010, 10:43

    Te citim … din obisnuinta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:45

    Nu te citesc zilnic, dar din când in cănd mai verific ce zice Le Chinois.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:53

    pentru ca scrii asa cum vorbesti si vorbesti asa cum esti: direct, deschis si sincer (bine no, si haios :D)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:56

    Te citesc de câteva luni bune, dar cred că e prima dată când las un comentariu. Eşti sincer, deschis, îţi consideri cititorii mai mult decât simple numere, iar blogul tău frapează prin „normalitate”. Nu în ultimul rând, îmi place că susţii sportul. Multă baftă în continuare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 14 aprilie 2010, 10:58

    Pentru ca pui suflet :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. miercuri, 14 aprilie 2010, 11:04

    Nu te citesc foarte des sa fiu sincer. De fapt si azi am intrat aici pt ca cineva a dat un RT la intrebarea da pe twitter.
    Asa ca mi-e usor sa fiu obiectiv si sincer’
    DE BINE: imi place ca sustii sportul, pt ca eu insumi sunt un iubitor al sportului. si un sustinator, in alte feluri.
    Imi place ca scrii la obiect.
    Imi place ca iti arati sustinerea pt oameni cunoscuti online initial (vezi @stmurgeanu)
    Imi place ca e un blog cald, uman , cu un om nu o masina in spate (sper ca intelegi ideea :) )
    NU IMI PLACE; faptul ca unele articole sunt comerciale sunt lipsite de substanta, de informatie (poate ca si pt ca nu sunt )
    – faptul ca nu am apucat sa te cunosc (inca, sper) offline. Sunt convins ca as fi placut surprins.
    Am scris din perspectica a ce imi place si ce nu, pt ca asta cred ca te va ajuta. Oamenii stau pe bloguri incare gasesc ceva pt ei. Pt ca ramanem, uneori si incosntiet, egoisti.

    Succes oricum pe mai departe

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. miercuri, 14 aprilie 2010, 11:20

    In mod normal, ca sa pastrez formularea din titlu, as spune ‘pentru ca NU ne citesti TU pe noi’ :) Dar, nu, intru ca imi zice RSSul ca ai scris. De cele mai multe ori gasesc materiale cu un punct de vedere clar exprimat. Si chiar am nevoi de persoane care zice ce au de zic, ca de lingai sunt satul. Imagineaza-ti ca e o ‘invazie’ nemteasca, in China :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. matilda
    miercuri, 14 aprilie 2010, 12:27

    Te alinţi, nu-i aşa ? Ştii că eşti bun, dar mai vrei confirmări.
    Apreciez, printre altele, sinceritatea şi deschiderea spre subiecte diverse. Propuneri ? Ţine-o tot aşa !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. Codruta
    miercuri, 14 aprilie 2010, 12:31

    Deci, mai draga, esti varu’ meu, daca nu pe tine atunci pe cine? :):):)
    Mai departe, pentru ca stiu ca le zici din suflet, ce iti sta pe ranza,le razi in nas, le dai peste bot, le tai colacul si mai aflu si eu ce faco piticii tai cei minunati…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. miercuri, 14 aprilie 2010, 12:31

    Din acelasi motiv pe care l-a spus foarte frumos Stefan Murgeanu, pentru ca nu ti-ai creat o alta personalitate si pentru ca atunci cand te citesc stiu ce fete faci si parca aud si vocea :D
    Pentru felul deschis in care vorbesti despre viata ta personala, despre pasiuni, despre lucruri pe care le promovezi sau sustii. Si inca ceva, pentru ca faci lucrurile sa se intample, nu dai numa din taste ;-)

    Felicitari, sa o tii tot asa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. miercuri, 14 aprilie 2010, 13:20

    pentru ca esti prietenul meu si esti prietenul meu
    pentru ca imi place „despre” tine
    pentru ca nu esti increzut ( altii ar fi ), esti dintr-o bucata, spui lucrurilor pe nume si
    pentru ca nu se poate supara, frate, omul pe tine, indiferent ce ai face. A…sa nu uit :
    pentru ca esti foarte ALTRUIST. Sunt putini pe aici de fel asta… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. miercuri, 14 aprilie 2010, 13:31

    Foarte multe raspunsuri vad si toate foarte clare, toti te citim pt. anumite motive. Pt. mine cel mai important este modul in care scri si modul in care esti, modul tau de a fi. Spre deosebire de altii prezinti altceva tuturor, ceva diferit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. miercuri, 14 aprilie 2010, 13:37

    să încep cu ce nu-mi place

    Nu-mi place designul acestui blog, este catastrofal.

    ce-mi place: că eşti plastic, ai ceva umor deşi se poate şi mai mult :)) şi te mai citesc pentru că nu eşti fiţos în articole

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. miercuri, 14 aprilie 2010, 14:29

    multumesc din suflet tuturor!
    si pentru tragerile de ureche, dar si pentru, fireste, aprecieri :)
    RESPECT!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. miercuri, 14 aprilie 2010, 14:34

    Pentru că-mi place! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. Silviu Sergiu
    miercuri, 14 aprilie 2010, 14:37

    pentru ca meriti:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. miercuri, 14 aprilie 2010, 16:36

    sa zic aidoma lui Tutea ?
    intrebat fiind un taran ce intelege din ce spune Tutea, a raspuns taranul : „nu inteleg nimic, dar vorbeste atat de frumos…” ;)
    ar fi non-sens sa citesti pe cineva fara sa-l intelegi, fara sa intuiesti ce vrea sa promoveze si sa anticipezi, alaturi de el, viitorul.
    desi aveam habar de reteaua sociala, stiind cateba buchii, la Vrancea Blog-Meet din Februarie 2010 (Focsani) ne-ai predat si restul Abecedarului. pentru mine, asisderea pentru coilegii mei, sper, a contat foarte mult.
    probabil ca nu ti se va ridica statuie, pentru ca esti in viata :D
    dar, vei primi, in timp, multumiri sincere pentru efortul facut de a veni la noi in Focsani, iar orice succes de-al nostru va fi, cred eu, si-o satisfactie personala a Chinezului !
    vei fi mogulul blogurilor, oligarhul live-urilor si on-line-urilor, petro-twitteristul nostru care ne amuza, ne mobilizeaza si ne interconecteaza in marea retea sociala cu care vom stapani viitorul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. miercuri, 14 aprilie 2010, 19:06

    Stilul in care scrii. Imi plac si temele pe care le abordezi si pentru ca meriti :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. miercuri, 14 aprilie 2010, 19:14

    @PATRICKdan
    aiaiaiaiaiaiai, hai ca zici ca m-ai mitraliat de m-ai terminat :))
    merci :)

    @Marius P.
    sa traiti :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. Teodora Hrib Georgescu
    miercuri, 14 aprilie 2010, 20:19

    Parca ti-am mai spus. Ok, iti mai spun. PT CA IMI PLACI!!! Si imi place si jumatatea ta! Si imi plac si piticii! Na, e bine? Si stai bine cu condeiul, si le mai nimeresti din cand in cand… Gata, te-am laudat suficient, ca ce-i mult strica si ti-o iei in cap :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. miercuri, 14 aprilie 2010, 20:33

    Pentru ca scrii in romana si nu vrei sa stai singur in blogosfera. Oi fi tu Chinez, dar ramai un blogger cu care romanii se mandresc. Tine-o tot asa …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. miercuri, 14 aprilie 2010, 21:03

    pt ca nu te joci cu blogu de dragul de a te juca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. miercuri, 14 aprilie 2010, 21:13

    ca ai accentul ala simpatic:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. miercuri, 14 aprilie 2010, 21:26

    Dai inainte dar mai te si opreste sa nu obosesti…daca e dupa ce devii celebru poti sa vinzi blogul…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. Semanticus
    miercuri, 14 aprilie 2010, 23:26

    Pentru naturalete, voiciune (atipica la ardeleni, deci esti o curiozitate, in sensul bun al cuvantului) si pentru ca reusesti sa construiesti din mers. Bafta !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. ELMMAR
    miercuri, 14 aprilie 2010, 23:38

    (Off topic)

    Visu’ Lu’ Boc Cel Mic

    La umbra de bonsai nipon, un Boc mic vegeteaza,
    Si ascultandu-l pe Salam, maret destin viseaza.
    In bataliile ce vin cu ostile batrane,
    Biruitor in veci va fi, catane va rapune.

    El este Cezar-ul roman, cand galii ii invinge
    Sau Alexandru Macedon, pe persi cand ii infrange.
    E Napoleon-ul din Egipt, luptand cu mamelucii
    Sau Stefan Sfant, cand la Vaslui, se razboia cu turcii.

    E general sau imparat, e rege, mai nou e presedinte
    Ochi pentru ochi avand in gand si dinte pentru dinte.
    Profesori cad suvoi pe camp, cand coasa manuieste
    Si bugetari, doi cate doi, securea de-i luceste.

    Se vede-n vis eminescian, nemuritor si rece,
    Privind de sus la boborean, in viata cum se trece.
    E mic de stat, liliputan , dar varsator de sange
    Cand ordonante da in draci si biruri grele strange.

    Deodata insa-un hahait loveste ca Furia
    Si-o voce dura, de stapan, ii curma reveria:
    – Ce faci Emile, iar visezi cand imi asculti maneaua?
    Hai, mars d-aci si-adu-mi la pat tucalu’ si cafeaua!

    Morala:
    De esti Boc si dobitoc, sa nu te-ncrezi in Guta
    Ca vine Basea cel Voinic si-ti trage drept sub…barbie!
    (Autor, Marcus)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. Adrian SM
    miercuri, 14 aprilie 2010, 23:42

    Pentru că eşti ardelean de-al meu şi pentru că pui aşa mult suflet în tot ce faci. Nu-ţi dau după ceafă… :) da dacă vreodată oi avea ocazia fac mişto de tine cu o bere, două sau câte or fi… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. Mircea Pauseniuc
    joi, 15 aprilie 2010, 08:36

    Dupa ce-am vazut ce-au scris “antevorbitorii”mei n-o sa vin si eu cu laude sau cu critici … o sa-ti fac o marturisire care poate o sa surprinda: intru zilnic pe blogul tau dar nu neaparat pentru a citi ceea ce scrii (ca nu ma intereseaza )…intru pentru a citi comentariile…
    …de ce citesc comentariile ? ….pentru ca sint scrise de oameni “destepti” , care au o calitate pe care o consider indispensabila omului modern :au simtul umorului………….prima data citesc comentariile si incerc sa intuiesc cam despre ce este vorba in continutul articolului…iar apoi (hai sa-ti dau satisfactie…)citesc si articolul(post-ul) dar numai pentru a verifica daca am intuit corect !
    …si te mai citesc (ma contrazic cumva?) pentru ca ma deconectezi…
    ….si pentru ca mai astept un semn vis a vis de o promisiune pe care un Chinez a facut-o unui “capitan” (ajuns acum “colonel” iar in curind “general”) al”Armatei de eliberare…” si pe care n-a mai onorat-o….
    Din Maramures …mereu al dumneavoastra(pardon sintagma asta-i din alt “film”…se supara “excelenta sa” O.Butuza)….reiau finalul:
    Din Maramures –numai bine :“tutulor” celor ce “misuna” pe blogul Chinezului…….si,of corse ,numai bine si Chinezului !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. joi, 15 aprilie 2010, 12:53

    De ce te citesc? Pentru ca nu esti un chinez contrafacut :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. joi, 15 aprilie 2010, 13:26

    Ca esti tu si nu furi de la altii:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. vineri, 16 aprilie 2010, 12:45

    Te citesc pentru că laşi impresia unei persoane autentice, care iubeşte oamenii şi pune suflet în ceea ce face. Chiar dacă promovezi ceva sau desfăşori o campanie, întotdeauna oferi argumente sincere pentru motivele implicării în acţiune. Dar cel mai tare apreciez faptul că nu eşti ateist şi păstrezi acea fărâmă de bun simţ românesc, care se mai găseşte doar în unele zone din România.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. vineri, 16 aprilie 2010, 19:27

    esti lipicios…..si m-am lipit si eu :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde