10.12.2016

Da’ ce glume cu #Barbatielegantipetwitter aveti in program…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nu mai stiu cine m-a propus pe mine la #Barbatielegantipetwitter. Stiu ca nu a vrut sa o faca la caterinca, dar zau ca asa este :)) La mine e destul de derdelus cu imbracatul elegant si alea alea. Din ratiuni care, sincer, nu imi fac cinste. Adica nu ma imbrac ca pasta la nivel programatic, ca sa arat io nu stiu ce spirit penibil de fronda. Ci pur si simplu asa imi vine sa ma imbrac, de multe ori aplic principiul lui prima haina gasita, aia e imbracata :)) Ceea ce nu e ok…

Cred ca a te imbraca adecvat (ce cuvant urat, dar trebe sa il folosesc) e o dovada de respect si fata de tine si fata de ceilalti.  E o chestiuni si de context, si de educatie, si de bun simt, e o combinatie de mai multe. In cazul meu, caci, desigur, ma cunosc bine, cred ca putem vorbi de o prea mare lejeritate cand vine vorba de imbracaminte. Care nu e cea mai buna optiune posibila. E mai usoara, fireste, dar nu cea mai buna…

O sa incerc sa ma schimb. Adica nu sa umblu cu fular in jurul gatului la 30 de grade afara, nici gand. Dar sa mai dau si io un ochi printr-un magazin, printr-o revista, sa vad ca nu se mai poarta camasile alea cu carouri de detinut care imi plac mie atat de mult :))

Si daca tot suntem la capitolul asta, vreau sa va recomand blogul Simonei Hulber, pe care l-am descoperit tot cu ocazia gherlei numite nominalizarea mea la #Barbatielegantipetwitter :)) Interesant blogul si, avand in vedere obiectivul ce tocmai mi l-am propus, extrem de util pentru mine.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

centruldepresa.ro si chitaraelectrica.blogspot.com

De ce mi-am deschis sucursală Romtelecom pe blog

11 comentarii

  1. marți, 30 martie 2010, 17:33

    Toate ca toate, sa ne avertizezi cand te tunzi! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 30 martie 2010, 17:36

    @Lars
    bai, va da omul un deget si voi vreti sa ii luati nu toata mana, ci amandoua mainile :))
    liberalilor care sunteti :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Semanticus
    marți, 30 martie 2010, 19:54

    E chiar o provocare bine venita.
    As vede doar fro 2 schimbari relevanre, stai pe casual, mai pe seara treci pe smart casual cu accente si accesorii tip sportlocal. La look, pentru a fi mai radical sa iti lasi mustatza pe „oala” si sa conduci numai Mercedesuri albe, de preferinta slk vintage.
    Pe durata concursului sa te afisezi numai cu femei brunete, de minim 1.82, imbracate elegant, cu elemente mulate de inalta calitate.
    Vorbeste si cu Bote sa iti lanseze o linie de lenjerie masculina „Der-De-Lush”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 30 martie 2010, 20:13

    Hai ma ca merge si-asa, nu-ti mai face griji. Dar daca ti-ai pus in cap sa schimbi, noi suntem alaturi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 30 martie 2010, 20:13

    hai ca ti-ar face placere sa fii ales cel mai elegant de pe twitter ;))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 30 martie 2010, 20:59

    […] Teo, Jurnal adormit de premii, Nenea Lars, Roxana, Zoso, Marius, Nea Costache, VisUrat, Mos C, Chinezu, Vosganian, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 30 martie 2010, 21:18

    Multumesc pentru recomandare!
    Vazand din experienta, incapatanarea barbatilor in ceea ce priveste vestimentatia personala si pentru a face in ciuda acestei stari de fapt, ma ofer voluntara sa-ti demonstrez cat de usor se pot schimba astfel de conceptii Cum? O discutie, o sedinta de consiliere in imaginea personala. Ce zici? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Semanticus
    marți, 30 martie 2010, 21:57

    @Chinezu,
    e ziua ta norocoasa! parca te si vad, pantaloni negri de piele, camasa alba cu jabou, plete gelate gen Banders si medalion cu I love Maramu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 31 martie 2010, 07:52

    Se pare ca iarasi nu mi-a ajuns trackback-ul la destinatie :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 31 martie 2010, 10:34

    […] Rus, Victor Ciutacu, Flavius Obeada, Hobbitu, Ioan Usca,Simion Cristian, Chinezu, Cristian Orgonas, Dan Popa, Zoso, Dono, Sutu, Pagina de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 31 martie 2010, 10:58

    @Simona Hulber
    sefa, io zic pentru inceput sa iti citesc o vreme blogul
    ca sa fiu fezandat, ca sa zic asa, pentru o intalnire viitoare :)
    merci de intentie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde