24.07.2016

Sectorul Bloggerilor si al Twitteristilor – organizatorice

Voi puteti crede ca suntem 100 de bloggeri si twitteristi inscrisi pentru meciul de maine dintre Romania si Spania? Stiti deja ce urmeaza sa spun: mi-a crescut ficatul :)

Desi cei de la FRR (care dau dovada de o deschidere exceptionala catre blogtosfera romaneasca) au pus la bataie doar 80 de invitatii pentru maine, au fost mai mult decat bucurosi sa pluseze numarul lor, astfel incat toti cei care v-ati inscris sa fiti alaturi de Stejari.

Meciul are loc sâmbătă, 27 martie, de la ora 14.00, pe stadionul Tineretului, lângă Mănăstirea Caşin.

Pe voi vă rog să veniţi pe la 13.30 la intrarea în sediul Federaţiei, care e cam la 100 de metri de intrarea în stadion, cum mergi dintre Caşin spre Romexpo, pe partea dreaptă. Acolo o să primiţi şi invitaţiile.

Vremea va fi absolut superba, cam asa cum sper sa ne simtiti noi impreuna :D

Hai ROMANIA!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Fie Twitterul cât de mic, tot are oameni faini un pic!

Nu v-aţi săturat să vă mulţumesc pentru rugbytweetmeet?

19 comentarii

  1. the_Anne-Marie
    vineri, 26 martie 2010, 11:29

    M-am bucurat cand am vazut ieri afisul la metrou la Gara de Nord ;) Ne vedem maine! HAI STEJARII!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 26 martie 2010, 11:32

    Abia astept :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 26 martie 2010, 11:34

    Romania, victorie! Sper sa-mi vina si tricoul:).. Cunosti cine mi l-a pastrat?:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 26 martie 2010, 13:25

    […] a jucat bine in ultima vreme, de exemplu): 25 la 12. Vom castiga cu siguranta. Se anunta peste 100 de bloggeri la meci, iar galeria va fi condusa de Make – ii vom intimida si din […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 26 martie 2010, 15:15

    sunt cu inima si gandul la voi!
    Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 26 martie 2010, 17:37

    vor fi cel putin 5 eseuri baimarene – Ciuntu, Dimofte, Radoi si Ursache
    Hai Romania!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 26 martie 2010, 17:58

    castiga romanica’!
    PS: ma chinui de vreo 20 de minute sa intru la tine pe blog, ai probleme cu host-ul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 26 martie 2010, 20:08

    Iti vine sa crezi ca azi, cand m-am dus la FRR sa-mi iau bilete pentru mine si cei 10 prieteni care venim maine la stadion, era sa nu mai gasesc locuri la tribuna 1? Am plecat zambind de acolo.
    Rugby-ul abia incepe sa invie la noi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 26 martie 2010, 23:19

    […] la dezbatere: Ada,Chinezu, Cabraaaal, Cristian, Dramoleta, Gabriela Savitsky, Lilick, Moş Călifar, Nenea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 27 martie 2010, 09:33

    […] in semifinalele Ligii Campionilor neinvinse. 3. Ca doar nu puteam sa-l las singur pe prietenul meu Chinezu, in temerara lui initiativa de a aduce bloggerii pe trenul de rugby! La aeroport. cand i/a intampinat pe baieti, a dus un microbuz, dar acum a strans o suta. Hai, ca se […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 27 martie 2010, 15:08

    Din pacate o sa ma bucur doar din fata teveului … :( ..

    Sper sa le rupem radacinile :) .. si sa batem cu mai multe de vreo 10 puncte asa lejer ca doar suntem acasa …

    Go Romania ..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 27 martie 2010, 17:27

    […] vlad dulea am fost la al doilea meci de rugby, după cel de acum 2 săptămâni cu Georgia. Chinezu ne-a adunat din nou, ma proaspeți și mai hotărâți ca oricând să- asurzim pe spanioli, deși […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 27 martie 2010, 17:53

    […] său iar Cell a scris câteva gânduri dezlânate haioase. M-am gândit că este util de citit anunţul făcut de Chinezu pe blogul lui şi l-am preluat aici pentru iubitorii de gen. Am citit la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. sâmbătă, 27 martie 2010, 20:50

    […] umilitoare pentru oaspeţi. Asta am învăţat azi la meciul de rugby România – Spania, graţie invitaţiei publice pentru bloggeri şi twitterişti a lui Chinezu, a insistenţei delicate a lui Bogdan şi a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 27 martie 2010, 21:51

    Felicitari Chinezu pentru super ideea cu #rugbytweetmeet :). Ai reusit intr-o oarecare masura sa duci rugby-ul la un nivel de interes mai mare :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 28 martie 2010, 00:21

    […] chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 28 martie 2010, 00:21

    […] chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 28 martie 2010, 13:48

    Pentru ca Bucuresti e totusi putin mai departe si voi (tu si amicii tai care ati tweetarit la greu despre meciul nationalei) mi-ati trezit cheful de a merge la un meci de rugby dupa ani buni de indiferenta pentru acest sport, am zis sa ma duc sambata dimineata la meciul echipei din localitate, Rulmentul Barlad, cu echipa Farului. M-am trezit alaturi de alti vreo 200 de oameni ca ne uitam ca viteii la poarta incuiata a stadionului. Cu un ochi ne uitam la lacat si cu celalalt la afisul care indica data si ora corecta. Cu cateva zile inainte cei de la Farul au solicitat amanarea meciului, dar clubul nu a dat nici un comunicat nimic pentru suporteri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 28 martie 2010, 17:08

    […] FRR pentru deschiderea de care a dat dovada prin campania #rugbytweetmeet. Sper ca multi dintre cei care au mers ca invitati sa mai treaca pragul stadionului. Eu unul am sa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde