10.12.2016

Iar mi-a crescut ficatul ieri din cauza #rugbytweetmeet

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Păi ziceţi şi voi dacă nu am avut motiv :) Pentru că ne-am adunat cam 30 de bloggeri şi twitterişti (majoritatea de la excelenta ediţie de #fotbaltweetmeet), ne-am urcat într-un autocar special (cu Rekinoo ghid şi DJ :D) pentru noi şi ne-am dus la Aeroportul Otopeni, unde i-am aşteptat pe băieţii din naţionala de rugby, învingători în meciul decisiv de sâmbătă cu Portugalia.

Ne-am aşezat pe două rânduri, îmbrăcaţi cu tricourile galbene de suporteri, şi în momentul în care au apărut Stejarii i-am aplaudat şi i-am ovaţionat. Iar ficatul meu creştea, creştea :D

Am vorbit apoi cu câţiva băieţi din echipa naţională, care mi-au spus foarte emoţionaţi că nu au mai fost întâmpinaţi aşa niciodată şi că acest lucru înseamnă enorm pentru ei :)

Uitaţi-vă şi voi cât de minunaţi am fost :D Cu mulţumiri lui Mihai pentru înregistrare.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cât de frumos începe să iasă #fotbaltweetmeet

Lasă, că mai avem noi timp…

20 comentarii

  1. luni, 22 martie 2010, 11:45

    O sa scriu un articol si despre #rugbytweetmeet cand mai am timp :) a fost frumos la aeroport .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 22 martie 2010, 13:05

    […] cu o anume știință a bloggingului romanele Oanei Stoica Mujea, miștocărindu-l sarcastic  pe Chinez și rămânând, cu toate astea, prieten cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 22 martie 2010, 13:53

    F frumos! de apreciat… Felicitari baietilor din rugby si celor care i-au intampinat cum se cuvine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 22 martie 2010, 13:55

    O initiativa foarte, foarte frumoasa :)

    Ce fain ar fi daca toti sportivii nostri ar avea asemenea sustinere :) Ce bine ca exista si alte sporturi in afara de fotbal :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 22 martie 2010, 14:00

    felicitari pentru initiativa.. daca eram din Bucuresti veneam si eu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 22 martie 2010, 14:11

    Felicitari, Cristi! Sper sa se califice:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 22 martie 2010, 14:23

    Mai sa fie … da’ is sfiosi baietii … nu se asteptau :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 22 martie 2010, 14:45

    […] au obţinut şi un sector dedicat susţinătorilor din online, iar ieri, după #fotbaltweetmeet au mers să aştepte echipa la aeroport, după o victorie în deplasare în faţa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 22 martie 2010, 14:48

    Super idee. Felicitari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 22 martie 2010, 14:55

    Spre deosebire de unii care se cred mari sportivi .. baietii astia chiar trebuie laudati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 22 martie 2010, 15:06

    Cristi ,eu sunt unul care scrie rar spre deloc comentarii pe bloguri dar pot sa spun ca iubitor de sport ca postul acesta m-a miscat …si am simtit nevoia sa ti o spun pt ca ,o sa recunosc ca urmarind pe twitter initiativa voastra,pana acum 5 minute ea mi a parut una deplasata…de ce? Pai imi ziceam eu ca sa te duci sa aplauzi la aeroport o victorie cu portugalia cand acum 30 de ani bateam franta si alti grei e cam…….
    Acum zic ca am gresit si ca nu e putin lucru ca 30 de oameni sa emotioneze tot pe atatia barbati adevarati ceau nevoie maxima de sprijin sub orice forma ca sa faca iarasi in RO din acest sport de golani practicat de gentlemen un motiv de mandrie nationala !
    Bravo! si daca ficatul e peste poate de crescut hai la un ceai sa l aducem la dimensiuni normale:))))
    Cu prietenie
    C.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 22 martie 2010, 15:21

    erai cam emotionat chinezule!….te invit la Baia Mare la un meci sa vezi la noi atmosfera si feed back din partea jucatorilor….. Frumos gest! Bravo!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 22 martie 2010, 16:04

    felicitari celor care au fost la aeroport foarte frumos din partea voastra!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 22 martie 2010, 17:11

    Bravo, Cristi! Stii bine ca mi-a crescut inima si stii si de ce. Faina intiativa ai avut. O sa facem si noi ceva pentru ei, impreuna cu ei. Sa scoatem rugby-ul la lumina!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 22 martie 2010, 17:40

    Mi-a parut rau ca n-am putut sa ajung la evenimentele din acest weekend, dar nu am fost in Bucuresti. Mi-am luat o mica vacanta de la agitatia din capitala….Frumos ce s-a intamplat la Otopeni!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 22 martie 2010, 20:28

    frumos domne frumos…e bine sa mai vezi si oameni care stiu ca mai exista si alt sport decat halberele si aruncatu’ cu privirea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 23 martie 2010, 01:13

    […] încă o dată Chinezu că ne-ai re-apropiat aşa de mult de sportul acesta […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 23 martie 2010, 14:46

    Superb momentul, am savurat fiecare secunda si daca nu te superi o sa preiau si eu acest articol!!
    Felicitari pentru initiativa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 23 martie 2010, 21:00

    […] nu Oana este problema” – gândiră cei mai mulţi, dezvoltând ulterior: „Cum naiba facem cu Chinezu şi Ciutacu, că nu se mai satură? Hai, că Andrei şi Arhi or să coboare de la sine, de vreme ce […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde