05.12.2016

Sectorul B1, cu B de la bloggeri

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Of, ce frumos a fost în weekend… Cât de bine ne-am simţit bloggeri şi twitterişti împreună, altfel decât în faţa calculatoarellor sau la obişnuitele tweetmeetui… :)

Sâmbătă am fost la meci de rugby, la România-Georgia, unde am avut un întreg Sector al Bloggerilor şi al Twitteriştilor, oferit cu mare drag de cei din FRR, cărora le mulţumesc încă o dată că sunt atât de deschişi la minte şi îşi doresc atât de mult să promoveze acest sport fenomenal numit rugby.

Am fost şefii stadionului, zău :D Căci am făcut o galerie teribilă, sub bagheta impresionantă a lui Make, cel care s-a autodeclarat (şi vai bine a făcur :D) şeful galeriei şi ne-a coordonat impecabil. În paranteză fie spus, râdeam mai apoi de faptul că, probabil, suntem singura galerie care are ca şef un profesor universitar :))

Duminică am fost la #rugbytweetmeet la sediul FRR, unde ne-am întâlnit cu preşedintele Federaţiei, Alin Petrache, secretarul general Florin Matei, Lucian Lorin, director de comunicare, precum şi cu trei jucători ai naţionalei: Dragoş Dima, Daniel Carpo şi Mihăiţă Lazăr.

Partea „rugbistică” ne-a mulţumit mult pentru „zgomotul” pe care l-am făcut în timpul meciului şi pentru participarea impresionantă, am discutat deschis despre problemele din rugbyul românescu (şi când zic deschis apoi să ştiţi că fix aşa a fost), am primit tricouri de suporteri, cu care vom îngălbeni tribuna data viitoare :D

Ne-am emoţionat brusc atunci când am fost anunţaţi că, de acum înainte, la fiecare meci sectorul B1 (cu B de la bloggeri, da? :D) va fi rezervat pentru noi, ceea ce, nu ştiu cum să vă spun, e cam numai bună să ne crească ficatul :))

Faza zilei a fost executată în curtea Federaţiei, când am fost învăţaţi cum să stăm în grămadă şi, mai ales, cum se execută o tuşă, balonul fiind recuperat impecabil de fetele noastre din echipă :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De ce dăm, bre, RT-uri?

Gîndurile unui investitor în Internet (ale mele, adică :D)

27 comentarii

  1. Anca Bundaru
    luni, 15 martie 2010, 09:39

    Tare fain a fost! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 15 martie 2010, 09:47

    Si eu iar am plecat mai devreme si am pierdut partea practica :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 15 martie 2010, 09:52

    Bre, eu va felicit! Asa mai faceti lumea sa priveasca si spre alt sport. Din pacate Guvernul nu priveste spre niciunul :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 15 martie 2010, 10:01

    Sper sa nu-mi iau bobarnace, dar dupa parerea mea, este timpul ca pe langa promovarea rugby-ului romanesc sa-l ajutam si un pic financiar. Asadar, ma bucura enorm faptul ca avem un sector rezervat la meciuri, vom fi impreuna, dar eu voi cumpara bilet de fiecare data! Sper ca toti sa faca la fel.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 15 martie 2010, 10:03

    Deci trebuie neaparat facuta echipa de bloggeri. Fetele pe inaintare. Lucian pe aripa, ca e mai svelt si mai rushinos de fire, dar shtie sa fuga.

    :rofl:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 15 martie 2010, 10:09

    de asta a castigat Romania! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 15 martie 2010, 10:10

    Mai dar data viitoareeeee. Data viitoare o sa fiu eu acolo!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 15 martie 2010, 10:11

    Fir-ar sa fie… a trebuit sa plec eu acasa duminica… Mama ei de treaba ca voiam si eu acolo cu voi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. the_Anne-Marie
    luni, 15 martie 2010, 10:25

    Abia astept meciurile urmatoare! Si il asteptam pe Make cu imnul! Si Hai Stejarii!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 15 martie 2010, 11:02

    […] făcu o pauză pentru a merge până la bar, prilej pentru Chinez s-o încolţească, aşezându-se […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 15 martie 2010, 11:22

    nota 10+ pentru toata lumea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 15 martie 2010, 11:37

    habar n-aveam de coordonatorul galeriei :D. îmi pare rău că n-am putut să ajung, însă data viitoare mă voi revanşa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 15 martie 2010, 12:17

    De-abia astept urmatorul meci. A fost grozav

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 15 martie 2010, 12:29

    nici nu stii cat ma oftic ca n-am putut sa vin nici sambata nici duminica. dar lasa ca ne vedem la urmatoarele meciuri :d sa vedeti atunci sef de galerie :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 15 martie 2010, 12:34

    si eu ma oftic ca n-am ajuns ieri la FRR. Sper ca mi-ati oprit tricou:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 15 martie 2010, 12:46

    […] Drept care, până pe la 1 am bucătărit cu spor la minunea culinară. Şi cum la 1:30 i-am promis chinezului că ajung la #rugbytweetmeet, am lăsat fasolea de izbelişte şi am luat drumul Bucureştiului. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 15 martie 2010, 12:47

    […] facut cunoscuta prezenta din tribuna ca suporteri, coordonati in afara stadionului de one and only Chinezu, iar in tribuna de seful de galerie, Marius Matache. Fara sa supar pe nimeni, cred ca mai trebuie […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 15 martie 2010, 16:35

    ce desfasurare de trupe si note muzicale……bravo! asa sa rasune tribunele la fiecare meci ca de aia ii frumos sportul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 15 martie 2010, 18:36

    Sa fim seriosi.. B1 e ca sa fim mai departe de cabina comentatorilor de la TVR care s-au otarat ca e cam zgomot de la suporteri..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 15 martie 2010, 18:47

    dragilor, ma uit intr-una la filmele astea si mor de dragul nostru :D
    iar cei care nu ati putut ajunge, pacat, mare pacat…
    dar lasa ca mai facem si poate o sa iasa si mai si mai lata :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 15 martie 2010, 19:14

    […] (”vii sâmbătă la una mică, jucăm cu expatii din Franta?”), oameni cu nume în on-line (Chinezu, Turambarr), care, la rândul lor, aduc alte nume – si tot asa. În jurul acestui nucleu, care se […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 15 martie 2010, 21:34

    […] Chinezu: “Am fost şefii stadionului, zău :D Căci am făcut o galerie teribilă, sub bagheta impresionantă a lui Make, cel care s-a autodeclarat (şi vai bine a făcut :D) şeful galeriei şi ne-a coordonat impecabil” […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 16 martie 2010, 02:34

    […] A fost  o provicare, mai ales ca a fost prima data cand am calcat pe un stadion – ca suporter. De ce si cand o sa mai fim la meciuri puteti afla de aici http://chinezu.eu/2010/03/15/sectorul-b1-cu-b-de-la-bloggeri/ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 16 martie 2010, 09:30

    Ia zi sefu. Se fac rezervari pentru 27:))? Ca vad ca se buluceste lumea. Opreste 2 si pt mine :) Jur ca sunt acolo sa urlu, sa cant sub bagheta mirificului dirijor :) Si sa ne zici cat costeste beletul, sefu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 19 martie 2010, 17:56