04.12.2016

Mulțumesc

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Duminica, de la 12, la sediul FRR, bloggerii si twitteristii sunt invitati la o intalnire cu conducerea Federatiei si cu mai multi jucatori din nationala. In paranteza va spun ca e un fel de ”multumesc” din partea lor pentru sustinerea pe care au primit-o din partea noastra :)

Orice altceva aș spune în afara de ”Mulțumesc” din titlu ar fi prea puțin fața de ceea ce simt și față de ceea ce aș vrea să vă spun tuturor celor care au participat astăzi la meciul dintre România și Georgia, în Sectorul Bloggerilor și al Twitteriștilor.

Astăzi mi-am adus aminte unul din motivele pentru care sunt mândru că sunt blogger și că twitteresc: fiecare dintre noi suntem unici și irepetabili, dar doar împreună putem crea unicitatea. Iar ce am trăit azi a fost un moment unic.

Vă mulțumesc tuturor celor care ați fost astăzi alături de mine, alături de România. RESPECT!

PS Iertați,vă rog, tonul mai lacrimogen, dar lăsați-mă măcar acum, după un asemenea moment minunat, să las un pic garda jos… :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Detalii despre Sectorul Bloggerilor şi al Twitteriştilor

Bomboanele Bucuria

28 comentarii

  1. sâmbătă, 13 martie 2010, 19:06

    iarasi ti s-a umflat ficatul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 13 martie 2010, 19:07

    Si noi iti multumim, ne-am simtit minunat alaturi de oameni minunati.
    Multe felicitari, inca odata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 13 martie 2010, 19:07

    Eu iti multumesc pentru ca mi-ai dat sansa sa vad un meci superb alaturi de o galerie senzationala.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Anca Bundaru
    sâmbătă, 13 martie 2010, 19:10

    Bravo! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. the_Anne-Marie
    sâmbătă, 13 martie 2010, 19:14

    Si eu pentru ca ne-ai adunat! Si pentru ca am trait impreuna o dupa-amiaza fantastica

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 13 martie 2010, 19:15

    O galerie minunata, un meci excelent si o intiativa frumoasa.

    Felicitari si la mai mare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. anonim
    sâmbătă, 13 martie 2010, 20:23

    Felicitari! buna ideea de eveniment.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 13 martie 2010, 20:34

    Multumesc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 13 martie 2010, 20:39

    […] de comentarii, fie că ar critica măsuri politice, fie că demască  ignoranța elitelor, sistemul educațional, cenzura,  funcționari corupți, drepturile omului, fie că scrie despre mașini și prieteni. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 13 martie 2010, 21:11

    rugby, o experienta made in china
    de neuitat, domnu’ – ceia ce va multumesc :)

    PS – marele regret: venind cu copilul, a trebuit sa fug pe partea ailalta a terenului, la soare, si n-am putut sa stau in galeria asta misto pe care-ati pus-o la cale…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 13 martie 2010, 21:38

    mulțumim la fel pentru meciul frumos si pentru galeria inimoasă :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 13 martie 2010, 22:34

    Ati fost formidabilii!Cu asa galerie nu avea cum sa piearda Romania!Va multumesc ca am vazut si eu un meci de ruyby .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 13 martie 2010, 23:10

    Si eu iti multumesc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 14 martie 2010, 01:04

    multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. duminică, 14 martie 2010, 01:43

    […] a venit de la Chinezu, care s-a dat de trei ori peste cap şi-a făcut rost de-o tribună pentru twitterişti şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 14 martie 2010, 01:59

    […] surpriza placuta au fost cetatenii de pe bloguri si Twitter, mobilizati exemplar zilele trecute de Chinezu. Stiti discursurile alea superioare, care ne spun ca oamenii astia nu au viata in afara […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 14 martie 2010, 08:12

    Chiar avea nationala nevoie de incurajarile vostre….chiar le-a primit…..chiar a castigat! Bravo! Felicitari tuturor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Mircea Pauseniuc
    duminică, 14 martie 2010, 10:42

    …..pune niste poze de la meci(sint sigur ca ai facut) si pe sportlocal.ro(sectiunea poze)….daca n-ai timp trimite-mi-le mie prin e-mail si le postez eu……………………….
    …..pentru dinamovisti sau CFR-isti …in sectiunea Poze /sport local.ro …instantanee de la meci !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Mircea Pauseniuc
    duminică, 14 martie 2010, 10:44

    am uitat sa spun in post-ul de mai sus ….poze de la meciul; Romania-Georgia ….si CFR Cluj-Dinamo Bucuresti(2-2)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 14 martie 2010, 12:24

    […] A450 Update: Au mai scris si: Adrian Ciubotaru, Ruxandra Predescu, Claudiu Ciobanu, Irongate, Chinezu, Adrian Holerga, Cezar Vasile, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. duminică, 14 martie 2010, 15:22

    […] datorită invitaţiei făcute de Chinezu, am fost pentru prima dată în viaţa mea la un meci de rugby. România – Georgia, într-o […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. duminică, 14 martie 2010, 19:52

    Chinezu’, fara tine nu as fi avut ocazia de a vedea ca rugby-ul e mai mult decat o tavaleala pe gazon intre 30 de barbati musculosi cu pantalonasi scurti :)
    Multumesc pentru invitatie, o sa aprofundez mai mult de acum. Mi-ai deschis apetitul. Ma intriga mai ales M(all)olul prabusit:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. duminică, 14 martie 2010, 21:41

    […] al FRR are o viziune moderna asupra evolutiei rugby-ului romanesc.  Cei de acolo l-au mirosit pe Cristi ca fiind un mare consumator de sport, l-au inghesuit intr-un colt si i-a facut o oferta […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. duminică, 14 martie 2010, 21:56

    Felicitari pentru chestia foarte faina pe care ai reusit-o. Eu am stat in sectorul de langa (am strigat, dar din pacate nedirijat) si ma uitam cu jind la voi si ma ofticam ca nu mai aveam loc pe acolo. La urmatorul meci nu mai fac greseala sa intru inainte. Multumesc mult si bravos! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. duminică, 14 martie 2010, 22:05

    Mai vrem! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. Radu Humor
    duminică, 14 martie 2010, 22:43

    Pe tine, desi as fi vrut sa te vad (TV) nu te-am vazut.
    L-am vazut in schimb pe unul pe care nu vroiam sa-l vad !
    Adica as vrea sa-l vad dar mai altfel :
    De ex.sub o „gramada ordonata”
    (ceferisti, profesori, cadre didactice, fermieri,etc.) :mrgreen:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. duminică, 14 martie 2010, 23:53

    Veneam si eu daca stiam mai din timp si bineinteles daca ma invita cineva :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde