26.05.2016

Detalii despre Sectorul Bloggerilor şi al Twitteriştilor

Vă spuneam zilele trecute despre ideea „creaţă” pe care am avut-o împreună cu directorul de comunicare al FRR, Lucian Lorin, de a declara oficial Sectorul Bloggerilor şi al Twitteriştilor la meciul de rugby dintre România şi Georgia. Reacţia voastră a fost una fantastică şi în mai puţin de 24 de ore am dat toate cele 72 de invitaţii, adică am umplut tot sectorul!

Cum mai sunt mulţi doritori pentru meciul de sâmbătă, vă rog pe toţi cei care v-aţi anunţat că veniţi şi care, din diverse motive nu mai puteţi ajunge, să anunţaţi aici în comentarii sau pe cristi.china pe gmail, ca să putem da invitaţia rezervată pe numele vostru unui alt blogger sau twitterist aflat pe lista de rezerve.

Meciul are loc sâmbătă, 13 martie, de la ora 14.00, pe stadionul Tineretului, lângă Mănăstirea Caşin.

Pe voi vă rog să veniţi pe la 13.30 la intrarea în sediul Federaţiei, care e cam la 100 de metri de intrarea în stadion, cum mergi dintre Caşin spre Romexpo, pe partea dreaptă. Acolo o să primiţi şi invitaţiile.

Vremea o să fie cam pe la 5 grade, aşa că să vă îmbrăcaţi mai gros :) Şi dacă aveţi ceva „recuzită” gen fulare, căciuli, haine tricolore sau steaguri, mă rog, ştiţi voi, de alea numai bune pentru făcut atmosferă, să le aduceţi :)

Ne vedem mâine. Hai România!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cam aşa zic io că e mişto să îţi petreci o seară în oraş

Mulțumesc

38 comentarii

  1. vineri, 12 martie 2010, 10:26

    Bre, asiaticule,

    Daca pot sa imi iau bilet in acelasi sector, donez invitatia mea altcuiva si imi iau belet. Important e sa stam la gramada, sa am cu cine urla.

    In rest, HAI ROMANIA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 12 martie 2010, 10:43

    „Confirm prezenta”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 12 martie 2010, 10:44

    Deci sunt prezent cu mana sus.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 12 martie 2010, 10:52

    Da domnu’, vin si eu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 12 martie 2010, 10:53

    Da cretule, venim … 3 locuri la je!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 12 martie 2010, 10:54

    Cred ca problem cu twitterul, ca eu confirmai de vreo 2 ori…ah, da, stiu ce e gresit….nu ma urmaresti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 12 martie 2010, 10:55

    mi-ar fi placut sa vin si eu, dar nu am cum:( distractie placuta si sa strigati tare si raspicat HAi ROMANIA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 12 martie 2010, 11:02

    @Simona Bogdan
    tu erai trecuta cu 2 invitatii. mai vii cu cineva sau doar singura?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 12 martie 2010, 11:08

    nu stiu ce are twitterul, confirm aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 12 martie 2010, 11:14

    confirm 2 locuri (@demostene si @dia0369)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 12 martie 2010, 11:19

    Confirm prezenta maine si vin si cu @simonastoica :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 12 martie 2010, 11:38

    ne vedem acolo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 12 martie 2010, 11:43

    Confirm prezenta si aduc si tricolor :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Radu Macovei
    vineri, 12 martie 2010, 11:56

    @radumach semnez si ne vedem la 30 trecute fix la Federatie :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 12 martie 2010, 11:58

    Eu si Simona o sa fim prezenti :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 12 martie 2010, 12:24

    @chinezu 2 pers, 2!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 12 martie 2010, 12:38

    13 ianuarie? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 12 martie 2010, 12:50

    bruce lee, poate in ianuarie ai ramas tu ma
    luna asta se numeste MARTIE :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 12 martie 2010, 13:12

    Confirm, subscriu, ma angajez. Daca nu e prea frig si-mi dai 2 invitatii, vin cu prietenul si copilu’ meu Sasa. Mersi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 12 martie 2010, 13:39

    maestre, e vreo lista undeva cu cei 72, ca eu am cam lipsit din online zilele astea?
    eram si eu la tine pe lista cu 2 locuri!

    daca nu e, se face usor pe http://upcoming.yahoo.com/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 12 martie 2010, 13:42

    bre, ai scris ianuarie acolo. induci lumea in eroare. confirm inca o data prezenta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 12 martie 2010, 13:47

    Bre Fane esti culmea :))

    Nea Chinezule confirm participarea la meci :)

    Multumiri lui CezarV pentru tricolor !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 12 martie 2010, 13:54

    hoooooo, bre, am inteles, am ramas io blocat pe ianuarie
    nu vedeti ce vreme de revelion e afara? :))
    merci, schimb acuma

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 12 martie 2010, 18:15

    Salut, confirm si eu prezenta.
    Doar ca nu o sa mai fiu +1 :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 12 martie 2010, 18:51

    buna initiativa. Felicitari ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. vineri, 12 martie 2010, 20:59

    […] În general, i se reproşa că nu face nimic altceva decât să stea ca un ciot în calea omului, întotdeauna în locul cel mai nepotrivit. Deşi adoptase tactica cea mai bună, aceea de-a lăsa furtuna să treacă de la sine, Xreader se gândise în câteva rânduri să-şi surprindă plăcut soţia făcând curat în apartament, însă luându-se cu alte preocupări uită de aceste decizii. Totuşi, într-o zi de început de martie, pofta de-a face ordine îl copleşi, astfel că adună din casă toate exemplarele de protocol din romanele Oanei. Astfel, înghesui în cele două valize din Rusia câteva Şarame, ceva mai multe Regine Elfe, Colecţionarul de vise, Interviurile („Din astea ne-au rămas o grămadă!”) şi alte titluri, cam 60 de kilograme de Cultură. Un exemplar din Indicii anatomice îl găsi sub o grămadă de ciorapi desperecheaţi. Amuzat, formă numărul Chinezului: […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 12 martie 2010, 22:38

    Din pacate va urmaresc la tv,Sa face-ti treba buna! Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. Radu Macovei
    sâmbătă, 13 martie 2010, 07:24

    Cu scuzele de rigoare, dat fiind o urgenta de natura familiala, nu am sa pot ajunge asa cum am promis ieri. Imi cer scuze, si sper sa ne vedem la urmatorul meci.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. sâmbătă, 13 martie 2010, 15:03

    Am rămas marcat de Invictus. Sportul cu balonul oval merită toată aprecierea românilor. Succes în continuare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. sâmbătă, 13 martie 2010, 18:50

    […] au fost prezenți în tribunele stadionului, ei răspunzând la invitația lansată de FRR.  Chinezu a fost cel cu ideea, însă pe acolo i-am mai văzut pe Sorin Rusi sau Dromichaetes (aș fi vrut […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde