10.12.2016

Deja începe să mă ia cu furnicături…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Zilele trecute am luat-o aşa ca pe o caterincă aia cu FC Blog. Dar ca pe una care, urmărită cu atenţie, ar putea ieşi ceva mişto. Dar uite că de la provocarea lui Silviu Lung s-a ajuns la reacţia lui Cămătaru, care zice aşa mai la mişto că se bagă, iar azi uite-l pe  Sorin Cârţu, care nu zice nici el nu la aşa ceva. Adică la un meci în care să îi vedem pe greii ăştia din nou la lucru.

Păi voi vă daţi seama ce se poate întâmpla dacă mai acceptă un Balaci, un Bumbescu, un Belodedici, un Tudorel Stoica, oricare din oamenii ăştia care ne-au făcut viaţa de multe ori atât de frumoasă?

Deja simt că mă ia cu furnicături… Şi dacă mă consideraţi sentimental, uitaţi-vă la filmul de mai jos şi ziceţi că nu vă ia şi pe voi cu furnicături…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Când ajung la Sibiu, cine bea un cafei cu mine?

Cam aşa zic io că e mişto să îţi petreci o seară în oraş

14 comentarii

  1. joi, 11 martie 2010, 15:35

    he-he…aproape toti olteni :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 11 martie 2010, 16:47

    eu ma fac casa de pariuri pentru voi :))
    si pun pariu ca bate nationala lui Razavn Lucescu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 11 martie 2010, 17:10

    #bateti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. cristi
    joi, 11 martie 2010, 17:16

    Chiar! O sa fie si Belo? De ce nu mergeti sa vorbiti si cu el? Ar fi super tare sa fie si el. Pentru mine el e the best, ia uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=InYMIzsNDrU

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. eli
    joi, 11 martie 2010, 17:16

    eu nu imi amintesc decat de Lung. nu ca as fi vreo mare microbista. dar pentru Cartu ma bag in galerie. pare inca in forma.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miki
    joi, 11 martie 2010, 17:39

    Un meci de sah poate, ca-s cam ruginiti baietii :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 11 martie 2010, 19:53
  8. joi, 11 martie 2010, 20:30

    Excelenta idee!!! De mic tin cu Universitatea Craiova…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 11 martie 2010, 22:59

    Chinezule daca faci asta ma declar fanul tau numaru’ unu pe viata!
    retine: nu sunt microbist, fotbalul ma lasa rece.
    insa nu pot sa uit echipa de aur a Universitatii Craiova… si nici anii aia in care se nuca fotbal de placere nu pentru bani…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 11 martie 2010, 23:19

    foarte frumos! sa ne reamintim placerea fotbalului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Adrian SM
    vineri, 12 martie 2010, 08:22

    Ai dreptate ,m-a luat cu ceva furnicături…. Da nici ideea lu Anticalofilu nu e chiar exagerată… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 12 martie 2010, 08:48

    @Adrian SM, multumesc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 12 martie 2010, 09:49

    […] totuşi, editorul meu!”), iar la nesuferiţi pe Mana (din pricina ultimului mesaj offline) şi pe Chinezu (din motive lesne de sesizat de către oricine). Doctorul adună pozele rămase, le amestecă cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde