06.12.2016

Bre, mi-am pus obrazul pentru voi, asa ca prestati!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Cum reactia voastra la aceasta initiativa a fost fenomenala, am dat toate invitatiile in mai putin de 24 de ore. De aceea am o MARE RUGAMINTE celor care v-ati inscris aici pentru invitatii, dar din diverse pricini nu mai puteti veni samabata, sa ma anuntati pe cristi.china pe gmail sau in comentariu aici, ca sa putem da invitatia voastra altora. Caci mai sunt inca multi care ar vrea sa vina. Multumesc mult.

Bun, titlul e asa doar sa va atraga atentia :D Dar, in ciuda exprimarii oarecum fortate, este foarte adevarat. Caci cei de la Federatia Romana de Rugby mi-au trantit o provocare drept in varful nasului. Au zis asa: „bai, asiaticule, daca rezervam un intreg sector pentru bloggeri si twitteristi la meciul de sambata de la 14 dintre Romania si Georgia, veniti macar vreo 3 oameni?”. Va dati seama ca s-a umflat hrisca mandra bloggeristico-twitteristica din mine si am replicat, farte politicos si patruns de importanta momentului: „ce faceee, baaaaaaaah??? Umplem o tribuna intreaga, nu un amarat de sector!”.

Deci, cum ar veni, m-am pus chezas ca, vorba fotbalistilor, vom face o figura frumoasa sambata :)) Asa ca va rog sa puneti acilea in comentariu care vreti sa veniti sambata la meci, ca sa stiu cate bilete sa rezerv si pentru cine.

Vremea cica o sa fie ok, asa ca haideti sa haidem sa facem o gashka faina pentru sambata. Si nu uitati: vom fi Sectorul Bloggerilor si al Twitteristilor :D Adica va fi chiar misto :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe 11 şi pe 12 martie ne întâlnim din nou cu bucurie

Cum mi-a dat Sandra Stoicescu o cafea fără să ştie

44 comentarii

  1. marți, 9 martie 2010, 15:20

    i’m in!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 9 martie 2010, 15:21

    Si daca cineva are si blog si twitter, sta pe scaune ?:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 9 martie 2010, 15:23

    Foarte buna initiativa. :D Bravo FRR si Chinezu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 9 martie 2010, 15:30

    Ma bag , aduc si tricolorul cu mine :) sa facem galagie :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 9 martie 2010, 15:32

    auzi, se cheama ca fac spam daca zic ca lumea poate veni cu burta plina in tribune, mai ales daca vienri seara merg la cina gatita de hadean? http://pandoras.realitatea.net/life/vreau-o-minune-un-gastrosexual-ciocolata-caritate-holograf-2030.html

    si daca’i spam, platesc cu preyenta in tribune, aduc si pampoanele! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 9 martie 2010, 15:33

    mergem, mergem! Numai sper sa nu inghete terenul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 9 martie 2010, 16:06

    Voi fi acolo, iti dai seama..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 9 martie 2010, 16:08

    Mergem Mergem vreau si eu bilet !!! Nu mai fusei de un car de ani la un meci colo si chiar vreau :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 9 martie 2010, 16:15

    Vin negresit :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 9 martie 2010, 16:37

    bre ce naiba. bineinteles :) vreau si eu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 9 martie 2010, 16:53

    Ca intotdeanua, eu sunt prezenta la meciurile de rugby de la Arcul de Triumf :D Sper sa ne strangem cat mai multi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 9 martie 2010, 16:58

    Pai de ce nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 9 martie 2010, 17:31

    Daca nu e frig, count us in….2 pers.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 9 martie 2010, 17:50

    Hop si eu. Sambata se anunta vreme frumoasa. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. the_Anne-Marie
    marți, 9 martie 2010, 18:39

    Si eu, si eu! Numa` foooarte frig sa nu fie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 9 martie 2010, 18:45

    perfect :)
    v-am trecut pe toti pe lista
    am o rugaminte pentru cei care nu s-au semnat aici in comentarii cu numele complet sa imi trimiteti un mail pe cristi.china pe gmail cu numele vostru sa ne stim mai omeneste :)
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 9 martie 2010, 19:13

    count me in :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 9 martie 2010, 20:21

    Bre! eu as veni ca niciodata nu am fost, da fete se primesc acolo? si unde se tine? neh, sunt ignoranta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 9 martie 2010, 20:27

    @the majestic creature
    sambata de la 14, pe stadionul tineretului de langa manastirea casin
    vin si fete, cum sa nu vina :))
    si chair fete faine
    te trec pe lista de invitati?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 9 martie 2010, 22:36

    …mi-a zis Claudiu ca daca va rog frumos, ma luati si pe mine.deci va rog frumos!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 9 martie 2010, 23:22

    eu nu pun conditii ca daca e frig ca bla bla…. vin! 2 pers ca vin cu mandra :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 10 martie 2010, 08:48

    bun, hai ca v-am inmatriculat pe toti :))
    zilele astea dau detalii despre cum ne organizam pe sambata :)
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 10 martie 2010, 08:49

    multumesc mult pentru invitatie insa nu stiu sa iti spun sigur. cand e data limita pana cand trebuie sa anunt? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 10 martie 2010, 09:05

    @astamicu
    pana maine daca imi spui ar fi excelent :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 10 martie 2010, 09:19

    deci, am confirmat si pe twitter, dar mai bag o confirmare – vine si mandelu’

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 10 martie 2010, 09:46

    Nu stiu ce mai intrebi!? 3 locuri pentru mine, daca se poate. Am impatimiti ai sportului in familie :)

    Toate bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 10 martie 2010, 09:55

    @birkof
    bun, te-am marcat cu 3 invitatii
    da-mi te rog pe cristi.china pe gmail numele tau si al invitatilor tai
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 10 martie 2010, 09:58

    Inca 2 locuri, confirm prezenta sigura pana vineri pe mail. E OK?

    Multumesc ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 10 martie 2010, 10:01

    @Razvan Gliga
    bun, te trec cu 2 locuri, dar te rog sa confirmi cat de repede
    merci :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 10 martie 2010, 10:05

    3 voinici in frunte cu mine in gramada ordonata!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 10 martie 2010, 10:13

    neah! nu ajung in Bucuresti pana sambata…la naiba! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 10 martie 2010, 10:40

    Eu vin sigur cu iubirea vietii mele si cu tata(fost rugbist)…….ne vedem acolo! (defapt este o surpriza pt tata) noi mare lucru nu o sa intelegem:)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 10 martie 2010, 10:50

    Multam de invitatie, sper sa ma mobilizez si sa vin acolo. Pastreaza-mi un loc in caz ca face Rekinu’ figuri si nu-mi da acreditare >:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 10 martie 2010, 10:53

    @cosmorela
    sa inteleg ca mergeti separat, avand in vedere ca este o surpriza pentru tata :)
    va asteptam oricum sa venniti sa ne salutati la coltul nostru :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. miercuri, 10 martie 2010, 11:32

    Eu vin cu sora, prietena, tobosarul din formatie si prietena lui, daaaar o sa cumpar bilete pentru chestia asta. Nu e chestie de snobism sau altceva de genul asta, doar ca pe mine tata m-a invatat ca daca vreau sa contribui la ceva sa cumpar bilet.
    Dar promit sa fiu acolo negresit, astept doar coordonatele sectorului ;;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. miercuri, 10 martie 2010, 12:00

    Si eu +1 :D Nu ma pot hotari daca la bloggeri sau la twitteristi, e ca si cum ai avea personalitate multipla :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. miercuri, 10 martie 2010, 12:23

    Pfoaiiiii, m-ati coplesit! Multumesc mult pentru reactia fenomenala la initiativa noastra!
    Din pacate trebuie sa oprim aici inscrierile pentu invitatii. Dar vorbesc cu cei de la FRR sa vad daca mai putem suplimenta.
    Multumesc inca o data.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 10 martie 2010, 12:35

    Un loc pe acolo, intr-un colt, as dori si eu:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. miercuri, 10 martie 2010, 12:44

    multam mult de gest, foarte fain. iti dau eu un mail pana se insereaza azi ca sa iti confirm exact ce si cum, dupa ce vorbesc cu asociatii mai sus mentionati, ca sa nu incurc aiurea nu de alta. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. Cristiana Andrei
    miercuri, 10 martie 2010, 15:33

    Vin si eu :) Si abia astept :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. miercuri, 10 martie 2010, 19:42

    si eu, evident!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. joi, 11 martie 2010, 13:24

    eu nu vin. am zis
    iti multumesc foarte mult pentru invitatie :)
    poate data viitoare
    mult succes nationalei si distractie placuta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. vineri, 12 martie 2010, 10:25

    […] pe care am avut-o împreună cu directorul de comunicare al FRR, Lucian Lorin, de a declara oficial Sectorul Bloggerilor şi al Twitteriştilor la meciul de rugby dintre România şi Georgia. Reacţia voastră a fost una fantastică şi în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde