07.12.2016

Mă ajutaţi şi pe mine să dau un premiu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Din pacate, cu sondajul asta am vazut ca am momentele mele in care sunt cam dobitoc ca ma incred in buna credinta a unora. Pentru ca cineva, nu stiu cine si nu vreau sa acuz sa fiu cu pacat, a incercat sa fraudeze votul ca sa il ajute pe Necenzurat. Drept pentru care, absolut firesc de altfel, Necenzurat este descalificat. Asa ca Vlad Gidea este castigatorul biletului la AC/DC. Desi il felicit cu drag pe Vlad, imi ramane gustul amar ca sunt cam dobitoc cand vine vorba de unii ciumeti din internetul romanesc, pentru care faptul ca eu cred in bunul simt si in respectul fata de celalat inseamna ca se pot pisa pe mine si pe blogul meu fara nici o jena.

Faza e cam aşa: Marian de la egazduireweb.ro m-a rugat să jurizez (adică io să fiu tot juriul :D) un concurs care are ca premiu un bilet la concertul AC/DC. Cerinţa era ca participanţii să scrie pe blog la ei ceva despre industria de găzduire web.

Recunosc spăşit faptul că am acceptat propunerea lui Marian pentru că 1. e moroşan de-al meu şi 2. era vorba de bilet la AC/DC :D Numai că acum, la finalul concursului, mă cuprinde o deosebită stânjeneală… Adică cine sunt eu să zic că ală merge la concert şi ceilalţi nu?

Aşa că am ales varianta care mă scapă de toate bătăile de cap :)) În sensul că, şi aici vă rog să mă scuzaţi şi să mă acceptaţi aşa cum sunt, vă transfer vouă decizia. Aveţi mai jos 4 bloggeri care intră în concurs şi mai jos un sondaj, la care vă rog să votaţi.

Vacarimea

Necenzurat

Smotocei

Vlad Gidea

Câştigătorul va fi decis de voturile voastre. Sondajul se încheie mâine, 3 martie, la ora 16.00 trecute fix. Mulţumesc!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Aici şi acum îmi anunţ retragerea de la Roblogfest

Ma bag cu sportlocal.ro sponsor la Roblogfest

32 comentarii

  1. marți, 2 martie 2010, 15:35

    Care işi doreste cel mai mult sa meargă?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 2 martie 2010, 15:38

    eu eu eu, ca îs cel moakăr :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 2 martie 2010, 16:00

    voted!

    da` nu spun cu cine, sa nu se supere vacarimea, necenzurat si smotocei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 2 martie 2010, 16:09

    And my vote goes to… Necenzurat… ca-i roacher si uneori baiat bun.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 2 martie 2010, 16:33

    Smotocei cu siguranta !
    pam pam

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 2 martie 2010, 16:45

    Eu am studiat cele 4 articole , le-am analizat . Pentru inceput voi scrie cateva cuvinte despre fiecare .

    Necenzurat : A incercat o tenta umoristica sa-i ofere postului. In principal cand faci o prezentare trebuie sa prezinti serios pentru ca nu sti cine e dincolo de ecran . Apoi ai intrat in discutii contradictorii cu comentatorii site-ului .
    Informatii importante : 5
    Aranjare grafica : 4
    Prezentare generala 4
    Total : 13 puncte

    Smotocei :Ai punctat bine ce era intereant ingrosat, trebuia sa aduci cateva date tehnice in plus postului. Trebuia sa mai pui cateva linkuri catre furnizorul de servicii .
    Informatii importante : 8
    Aranjare grafica : 6
    Prezentare generala: 5
    Total : 19 puncte

    Vacarimea : Ai punctat bine cu fotografia de jos. Tarziu in josul postului a aparut primul link .Bun de tot finalul cu 12 minute este un element de siguranta. La un moment dat scrii numele furnizorului ,dar nu-l linkezi .
    Informatii importante : 7
    Aranjare grafica : 7
    Prezentare generala: 6
    Total : 20 puncte

    Vladgidea : Poza din partea stanga cu numele furnizorului lasa nota de profesionism , gafeaza ca nu o linkeaza. Scrie cateva ponturi astfel incat sa te tina aici in Romania .Pierde putin ca nu da cateva detalii tehnice despre furnizor
    Informatii importante : 8
    Aranjare grafica : 8
    Prezentare generala 6
    Total : 22 puncte

    Clasament general :
    Locul 4 : Necenzurat
    Locul3: Smotocei
    Locul 2 :Vacarimea
    Locul 1:Vladgidea

    Combinatia perfecta era :
    Fotografia lui Vladgidea, fotografia lui Vacarimea , textul ingrosat al lui Smotocei , unele din datele tehnice ale lui necenzurat , 2 ponturi scurte vacarimea , ideile scurte pentru incepatori vacarimea si nr mare de linkuri necenzurat.

    Sper sa nu fi deranjat comentariul meu. Dar asta a fost analiza mea .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 2 martie 2010, 16:51

    Acum partea umoristica . Rezultand pe primul loc Vladgidea . Am votat si eu sarguincios pe el . Mi-a cazut fata cand am vazut ca locul 4 Necenzurat are cele mai multe voturi . Cum o scot eu la capat cu Necenzurat ? Chinezule ma bazez pe tine sa nu iau bataie pe aici , da?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 2 martie 2010, 17:00

    Prea tehnic pentru mine. Şi totuşi, unul dintre ei va merge la AC/DC. Chestia asta mă roade. Am zis-o, am scăpat de ea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 2 martie 2010, 17:16

    Sa castige cine merita, sincer. Nu vrajeli cu fonturi mai mari/mai mici etc… conteaza informatiile si ajutorul pe care il oferi potentialului client. Nu mai zic nimic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 2 martie 2010, 18:01

    da’ vreau si eu bilet la AC/DC :(((((((((((((((

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 2 martie 2010, 18:16

    Necenzuratule daca nu ma bagam castigai sigur . Dar m-am bagat si uite ce iese. Zi cat e un bilet la manelisti astia sau ce-o fi ei . Chinezule taci nu zici nimic. O sa iau bataie sigur . Presimt asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Alina
    marți, 2 martie 2010, 19:38

    bafta tuturor! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 2 martie 2010, 19:41

    sorry, l-am votat pe necenzurat din grabă
    articolul lui gidea mi-a placut mai mult

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 2 martie 2010, 19:53

    @Leusor
    deci nu mai am grai dupa ce am vazut ce analize ai facut :))
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. simona
    marți, 2 martie 2010, 20:35

    heh, din concurs de postari de blog o sa se transforme in concursul „cine-are-cei-mai-multi-in-lista-de-mess” care dau si ei un vot … nu prea seamana cu ce ati vrut, nu-i asa?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 2 martie 2010, 22:05

    @Leusor poti sa iei o pauza…
    @necenzurat eu ii dau votu` lu `asta micu` Vlad Gidea pentru ca tu esti prea disperat ase ca te-as trimite la guta :))
    @simona ai mare dreptate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 3 martie 2010, 07:34

    @simona
    ce sa mai zic altceva decat scuze daca ai fost victima messengeristica a acestei initiative?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. psihofericire
    miercuri, 3 martie 2010, 10:12

    hmm…eu am votat cu cel mai mic, mi-a placut smotocel, are cea mai vie prezentare…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 3 martie 2010, 14:28

    Hai ca e de porc faza asta… la 2:00 necenzurat avea 50 si ceva de voturi iar acum are cu 100 mai multe?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. dani
    miercuri, 3 martie 2010, 14:33

    lol @vlad, patesti si tu cum a patit geoana :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 3 martie 2010, 14:36

    Si eu care am crezut ca va castiga cel mai bun articol, am uitat ca suntem romani…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 3 martie 2010, 14:39

    @vlad gidea
    ai cuvantul meu de onoare ca in ceea ce ma priveste nu am intervenit cu absolut nimic
    sper ca stiai asta fara sa precizez io nimic…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 3 martie 2010, 15:23

    Băi, necenzuratule, te ţii de prostii?

    E tare interesant că în momentul în care am setat pe „Blocare după Cookie şi IP” (în loc de doar „Cookie”, cum era înainte), creşterea de 1-2 voturi/secundă (acordate lui Necenzurat) s-a oprit brusc.

    Necenzurat, presimt eu că vei vedea concertul AC/DC din paginile unui ziar… a doua zi.

    (Administrator blog, chinezu.eu)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 3 martie 2010, 15:26

    @chinezu Nu nu, you got it all wrong… se tine de smecherii altcineva :D Eh, oricum bine ca s-a sesizat conducerea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Vacarimea
    miercuri, 3 martie 2010, 16:00

    nu exista alta modalitate de a evalua postarile? era mult mai simplu daca cineva din conducere citea fiecare postare in parte, si cea care i-a placut mai mult sa castige….ca vad ca in modul asta nu se poate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 3 martie 2010, 17:15

    Eu cred ca e ceva ciudat cu aceasta votare . Am incredere in chinezu fara probleme. Dar unde , cineva a facut ceva. E imposibil sa fie ceva curat la mijloc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 3 martie 2010, 17:24

    Ruben de ce nu facut de la inceput : Blocare după Cookie şi IP . Oricat de necunascator sa fi si stii ca trebui sa blochezi si dupa IP.

    Cred ca la tine e marele semn de intrebare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 3 martie 2010, 17:59

    @Leusor
    nu are nici o treaba Ruben cu sondajul asta
    el l-am creat si eu ma ocup de blog
    pe Ruben il rog sa intervina doar cand nu ma descurc cu ceva sau daca simt ca e ceva in neregula
    asa ca vrei sa faci pe cimeva bou la faza asta, te rog fa-ma pe mine
    dar
    nu am vrut sa blochez dupa IP pentru ca nu am crezut ca exista ciumeti care sa faca mizerii ca si cea de astazi
    si in continuare o sa fiu optimist si o sa spun ca ce s-a intamplat e doar o exceptie
    in continuare nu o sa fac politie aici la mine pe blog
    cine e intr-atat de dobitoc sa faca de astea se descalifica iremediabil in ochii mei

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 3 martie 2010, 18:29

    ce sa zic ? nu pot sa zic decat: felicitari Vlade :)
    oricum ma duc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 3 martie 2010, 19:11

    Felicitari Vlad Gidea pentru castigarea concursului.

    Felicitari si tuturor participantilor.

    @Vacarimea Noi am stabilit sa fie concursul jurizat de Chinezu asa ca el decide cum jurizeaza concursul. Are mana libera.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 3 martie 2010, 19:19

    @Vacarimea
    fiecare mod de jurizare are partile sale bune si partile sale rele
    eu am ales sa fac un sistem la vedere
    ca asa puteam sa zic doar „am ales pe X”
    dar mi se parea mult prea arbitrar
    sper ca m-am facut inteles :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 30 iunie 2010, 16:21

    […] dorim sa ii multumim pe aceasta cale. Modul in care a fost ales castigatorul puteti sa il vedeti aici.Castigatorul este Vlad Gidea care a primit un bilet la concertul AC/DC din luna Mai.In data de 16 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde