09.12.2016

Doamnelor, în numele tuturor bărbaţilor, îmi cer scuze

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi cer scuze că vă supărăm de mult prea multe ori pe motive pe care nici noi, în nemernicia noastră, nu prea le înţelegem de multe ori.

Îmi cer scuze că ne cerem scuze de prea puţine ori şi că, atunci când o facem, aşteptăm felicitări de parcă am fi mutat munţii din loc.

Îmi cer scuze că uităm de prea multe ori că voi sunteţi totul pentru noi şi că lumea ar fi teribil de urâtă fără zâmbetul vostru, fără încruntarea voastră.

Îmi cer scuze că nu v-am întâlnit mai repede şi că, unii, nu v-au întâlnit încă.

Îmi cer scuze pentru că unii încă mai credem că întregul nu este format din două jumătăţi, ci din una singură.

Îmi cer scuze că vă dăm motive să ne iubiţi atât de mult, chair dacă nu vă merităm şi, de multe ori, nu ne meritaţi.

Dar singurul lucru pentru care nu îmi cer scuze este că vă iubim atât de mult :)

Doamnelor şi domnişoarelor, la mulţi ani!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum m-a ajutat Cabral să ajung mai sus

Of, de ce nu erau de astea pe vremea studenţiei mele

13 comentarii

  1. luni, 1 martie 2010, 07:42

    La multi ani doamnelor si domnisoarelor de martisor ! Sa aveti o primavara cat mai frumoasa !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 1 martie 2010, 08:29

    foarte…. touching!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 1 martie 2010, 08:43

    Am impresia ca o sa incep sa plang imediat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 1 martie 2010, 09:07

    No, bine ca ai zis-o tu, ca ma tot invarteam in jurul cozii si nu stiam cum sa o spun. :)) La multi ani !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 1 martie 2010, 09:52

    Nu mai am ce adauga :), multumim.

    La multi ani! doamnelor, La multi ani! domnișoarelor și o primăvară așa cum vi-o doriți.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 1 martie 2010, 09:57

    Chinezu sper ca-mi dai voie sa urez cititoarelor acestui blog „O primavara frumoasa si plina de soare”. Intr-o zi un taximetrist a spus asa „Femeia este cel mai mare necaz necesar baratului. Fara el, barbatul nu este barbat.”, iar eu i-am dat dreptate. Doamnelor si domnisoarelor, eu recunosc ca langa un barbat trebuie si o femeie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 1 martie 2010, 11:27

    foarte frumos scris. multumesc! sa ai o primavara plina de realizari si de iubire. si sa ai inspiratie sa mai produci martisoare similare articolului asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Ramona
    luni, 1 martie 2010, 12:40

    Buna ziua. Sper ca interventia mea sa nu va supere. Am o observatie: formula „imi cer scuze” folosita in acest context nu este corecta. Corect ar fi „”Doamnelor, în numele tuturor bărbaţilor, va cer scuze”. Sa aveti primavara frumoasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 1 martie 2010, 14:47

    Frumoasa melodia!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 1 martie 2010, 14:55

    Şi uite aşa, eu nu mai trebuie să îmi cer scuze :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 1 martie 2010, 15:30

    Chinezule, ma dadusi gata :) foarte frumos zis si „de-adevaratelea”. Si tie o primavara frumoasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 1 martie 2010, 21:15

    frumos. intru aici după o zi infernală…și m-am înseninat. după mitocănia pe care o văd zilnic în jur (1 și 8 martie nu fac nici ele excepție), să mai citești asemenea gânduri parcă îți reconfirmă speranțele în oameni/bărbați :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 1 martie 2010, 22:53

    […] la Chinezu citire . Le spune bine de tot. Categories: my opinions, oameni buni Etichete:future, hope, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde