04.12.2016

Proşti da’ mulţi – Episodul 1

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am primit pe mail de la blogdeprost informaţia că a apărut primul episod din ce se vrea a fi o emisiune intitulată generic după cum vedeţi în titlu. Pentru un prim episod e destul de funny ce au realizat băieţii mai jos. Dar nu spun mai multe. Mai bine vă las pe voi să vă daţi cu părerea, căci ştiu că veţi fi necruţători, aşa cum vă stă bine :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre evenimentele din online de pe la noi

Pot să am şi io un blog preferat de new media?

17 comentarii

  1. joi, 25 februarie 2010, 12:33

    Tracii se rasucesc in morminte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 25 februarie 2010, 12:40

    Nu e relevant numele „showului”.

    Sunt 5 – 6 batranei care nu au cultura generala. Prosti mi se pare putin exagerat.

    Sunt curios cati dintre noi isi mai amintesc tot ce au invatat la istorie din cls a 2-a pana in cls a 12-a? Doar intra in categoria de cultura generala obligatorie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 25 februarie 2010, 15:11

    Trebuia ca batraneii sa-i intrebe pe baieti.Oare ce ar fi iesit?
    cu respect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 25 februarie 2010, 17:13

    Sa nu confundam prostia cu lipsa de cultura generala !
    Bun, oamenii , majoritatea, sunt lemn la istorie ! De ce e asta o stire ?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 25 februarie 2010, 18:02

    Macar unu a salvat integritatatea oamenilor învarsta,vorba ceia oameni cititi invatiti.Care ne dau noua mereu sfaturi prin autobuza”Mă băiete pe vremea mea….”Felititari chinezu imi place blogul tau cred co sa revin poate il pun si la blogroll.Pace si prosperitate din partea omului simplu:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 25 februarie 2010, 18:18

    eu aș spune că istoria nu e punctul forte al aproape nimănui. iar răspunsurile la acele întrebări sunt la fel de (i)relevante pentru inteligența cuiva precum este culoarea părului sau lungimea brațului. și asta vine de la un pasionat de istorie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 25 februarie 2010, 18:23

    Cristi, sigur, e simpatic. Dar nu mai mult de 45 de secunde, că devine trist. Pe bune acum, de ce nu s-au dus la Academie? Genul ăsta de „întrebări” „cînd au avut loc războaiele daco-romane” şi cu jumătate de gură „de la Mărăşti & Co” puse unor bătrînei ce nu aud prea bine… mă rog. Am făcut de astea prin 94-95, în oraşul de baştină. Dar întrebam despre domnul asteroid Tutatis, care urma să ne viziteze urbea. Sau despre „poluţia” din aer. Aşa am aflat şi eu ce-i aia :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 25 februarie 2010, 20:59

    Eu nu m-am amuzat deloc. Cei care au făcut clipul vor să pară mai deştepţi ? Înafară de istorici, cine plm mai reţine anii ? Aici nu e vorba de prostie, ci de o gaură în cultura generală a oamenilor.

    Înainte să meargă pe stradă şi să filmeze bătrânei, pun pariu că au căutat pe google răspunsurile întrebărilor ! :)

    Fraţilor de la „blogdeprost” sunteţi varză !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 25 februarie 2010, 21:46

    Oamenii au fost pacaliti cu nume pe jumatate corecte. Daca esti emotiv ca ai o camera in fata poti face asemenea gafe .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 25 februarie 2010, 22:27

    […] In planul personal nu as putea sa vi-l spun. Dar, pe plan profesional ar putea fi sansa acordata de Chinezu de a scrie pentru […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 25 februarie 2010, 22:53

    […] ca ne-a mai bagat si pe noi in seama unul dintre bloggerii importanti, cel putin conform Zelist, Chinezu, si mi-am dat seama din comentariile de-acolo ca publicul larg n-a inteles mare lucru din ce vrem […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 26 februarie 2010, 01:43

    Cristi, felicitări, ai luat Marele Premiu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 26 februarie 2010, 07:41

    Felicitari pentru Marele Premiu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 26 februarie 2010, 12:23

    sincer batraneii aia au fost de 1000 de ori mai amabili decat voi cei cu comentariile rautacioase. va dati seama ca voi daca ati fi muscat momeala noastra aberati mult mai mult in incercarea de a va da inteligenti? asta trebuie sa fie mesajul: hai sa nu ne pricepem toti chiar la toate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Onda
    vineri, 26 februarie 2010, 13:38

    Intrebari tendentioase, neinteligibile, adresate unor persoane in virsta, numai ca „sa iasa” exact ce si-au propus realizatorii. Adresati intrebari fara echivoc unor elevi de cls. XI-XII, sau unor studenti, si nu doar din istorie si atunci mai vorbim. Sunt deja celebre „apa cu 65% hidrogen”, „copiii bipezi”, „menopauza de masa” etc. Asa cum e facut, clipul este facatura grosolana.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 26 februarie 2010, 23:47

    Ai dreptate, e facatura! noi doar ne-am prefacut ca am umblat doua zile prin parcuri si am intrebat o gramada de oameni, e adevarat ca ale noastre cunostinte despre filmele din care am baga insertii in montaj sunt facaturi. Ne prefacem…dar daca te-am facut sa comentezi inseamna ca e o facatura destul de buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 2 martie 2010, 23:45

    […] blogurile de frunce atat ca vizitatori, cat si ca vizibilitate, blog care a promovat prima emisiune aici. Pe a doua inca nu, dar mai e timp. Scriitoarea Oana Stoica Mujea ne-a facut deosebita placere de a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde