10.12.2016

Va bagati la un grup de presiune sa isi faca Ana blog?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am in dotare o cumnată. Pe numele ei de civilie Ana. Care, pe langa multele calitati pe care le are, poseda si un defect ingrozitor: nu are blog :D Suntem doar cativa care stim ce bine scrie si cat de bine i s-ar potrivi un blog. Dar ea nu si nu, batman, batman! De aia scriu si postul asta, poate o facem sa o apuce o rusine de rusine si sa intre in randul lumii 2.0 :D Asa ca haideti sa ii aratam puterea blogosferei si ziceti-i aici in comentarii sa lase prostiile si sa isi faca blog sa ne bage in blogroll :D

Spre exemplu, iata ce imi trimite Ana cu ocazia Anului Nou Chinezesc. Asa, ca sa ma intelegeti si pe mine de ce ma enervez asa :D

Sorcova chinezească

Dacă tot de dai chinez
Te anu nou îți urez
Tigrul să îți dea putere
Și blogul numa plăcere
Bucurie, sănătate
Și  Prosperitate

La mulți ani, Chinezule! Asta pentru că chinezii au intrat de curînd în anul Tigrului.

Iaca și urarea în chineză:

Vrei și traducerea? În episodul următor :D

Cumnată-ta nomadă

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Nu mă simt în stare să ţin un câine în apartament

Sambata voi participa cu mare drag la Blogmeet Focsani

18 comentarii

  1. miercuri, 24 februarie 2010, 08:22

    La inceput a fost „Ana are mere”
    Acum este „Ana-re blog”
    Urmeaza „Ana are blog”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 24 februarie 2010, 08:27

    Ana sa-si faca blog! Ana sa-si faca blog! Ana sa-si faca blog! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 24 februarie 2010, 09:15

    de-acum nu o sa mai zicem „Ana are mere”, vom zice „Ana are blog” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 24 februarie 2010, 09:21

    Sa-si faca Ana blog! trimite-mi si mie link-ul la http://twitter.com/ilici75

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 24 februarie 2010, 09:28

    bine, sa-si faca blog. cum facem presiunea?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 24 februarie 2010, 09:42

    „……………….
    Bucurie, sănătate
    Și Prosperitate
    Ana va avea blog mai frate!” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 24 februarie 2010, 10:10

    Evident că Ana trebuie să-şi facă blog! O aştept, îi găsesc şi un loc în blogroll.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 24 februarie 2010, 10:12

    asa, asa, bagati la greu :D
    ca daca ne ignora ana, atunci aruncam anatema 2.0 pe ea si o punem pe blacklist :)))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 24 februarie 2010, 10:18

    deci, pentru presiune, as mai repeta inca o data din nou reiterativ: sa-si faca Ana blog! dar ma opresc prudent, sa-ntreb intai: si-a facut Ana blog?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 24 februarie 2010, 10:27

    Eu am blog dar vai de mama lui!Am pe el cate un client de Paste si de Craciun ca inaintea Anului Nou toti au treaba.E greu fara sa ai calculator ,fara sa sti nimic si fara o vedere perfecta.M-am aruncat in mare fara sa stiu sa inot si acum…Am nevoie de cateva sfaturi ca joaca de acum sa devina pasiune. ana 9118@yahoo.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 24 februarie 2010, 10:28

    Cine stie ce motive are sa nu-si faca blog! Un coleg de-al meu nu si-a facut blog fiindca „toti prostii au blog” (se referea la un patron de club caruia nu-i dau numele ca sa nu supar sentimentele unora)!

    =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 24 februarie 2010, 10:40

    viitorul ii al blogerilor pentru ca ziarele au scazut in vanzari
    cu respect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 24 februarie 2010, 11:30

    Mai întâi zice că n-are blog, apoi că n-are calculator… ce mai urmează? Un Subaru Impreza tunat, ca să ajungă mai repede de la serviciu acasă, să scrie pe blog? Chinezule, vezi c-ai deschis cutia Pandorei… :))))

    P.S. Sigur, Ana să-şi facă blog! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. carcotasa
    miercuri, 24 februarie 2010, 12:07

    pentru adc:
    Ana care a comentat mai sus – ca nu are calculator – nu e Ana cumnata lu’ Chinezu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Ana
    miercuri, 24 februarie 2010, 12:13

    Ni hau! Adica „Buna ziua” in chineza. Eu sunt cumnata Ana. Chinezu poate confirma identitatea :) Am calculator acasa, dar nu prea ma stiu eu in ale blogului, recunosc. L-am respins mult timp. Dar nu prea mai am cale de-ntors amu, tre’ sa invat :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 24 februarie 2010, 14:35

    Bine, atunci nu-i mai dau o Impreza… Asta e. Ghinion! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 25 februarie 2010, 01:51

    Imi place blogul tau si am sa revin.

    Am postat aici pentru ca sustin si eu campania: Ana, hai cu blogu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 25 februarie 2010, 18:49

    imi place blogul tau o sa revin. salutari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde