09.12.2016

Am ajuns personaj de carte. Probabil ceva criminal…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Oana, această Stoica Mujea Christie a polițienescului scris mioritic, a comis cu maxim simț de răspundere lucrarea blogosfero-tematică ”Parfumul văduvei negre”. Unde sunt amestecați într-o devălmășie mai ceva ca în Marele Blogroll Chinezesc de acilea de la mine o grămadă de bloggeri. Printre care, firește, și subsemnatul. Nu știu ce personaj interpretez pe acolo. Că încă nu am văzut nici un rând din cartea asta. Dar trag maximă nădejde că sunt ceva criminal :D Sau maxim vânzător de ziare :D Cum citesc opera, vă raportez dacă o scot pe Oana din blogroll sau nu :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vonda Shepard si țopârlanii

Nu ai cum sa citesti Codul lui Hammurabi fara sa te infiori

8 comentarii

  1. miercuri, 17 februarie 2010, 12:25

    Mistooo…vreau si eu sa citesc :D :)) Can’t wait :d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 17 februarie 2010, 12:27

    Zic s-o scoţi preventiv, că te şi bârfeşte pe mess…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 17 februarie 2010, 13:38

    Oana este un talent !! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 17 februarie 2010, 14:30

    Am citit cartea (chiar de două ori!) şi te asigur că nu vei avea motive s-o scoţi din blogroll. Alţii, poate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Oana
    miercuri, 17 februarie 2010, 14:37

    Mai Chinezule, asa crezi tu despre mine? Cum sa il fac criminal pe omul care m-a ratacit in Bruxelles. Rusine :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Oana
    miercuri, 17 februarie 2010, 14:38

    Ntz, ntz, ce frumos crezi despre mine. Ai fi meritat poate dupa ce m-ai ratacit in Bruxelles, dar te-am iertat ca am suflet mare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 17 februarie 2010, 15:31

    @Vania
    strategia ta de Stalin al blogosferei literare nu se pupa de nici o culoare cu strategia mea de perestroika bloggeristica made in China :)))))

    @Lucia Verona
    nu comentez nimic pana nu citesc creatia :D da’ apoi putem sa ne intalnim sa o barfim pe Oana :)))))

    @Oana
    i love you too :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 18 februarie 2010, 22:20

    Stimate asiatic, tin sa te anunt ca suntem colegi. Pe amandoi (ca si pe Vania, ca si pe altii) ne-a incondeiat Oana in acest nou roman. Dupa ce-o sa-l citesc (nici eu n-am citit niciun rand) cred ca o sa trec pe trotuarul celalalt cand o s-o vad pe strada !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde