08.12.2016

O sa ma mai iubiti dupa ce o sa cad in Zelist?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mă sună azi o cunoștință. Care e în domeniul ăsta al onlineului, pe care ne place atât de suav să îl denumim industrie. Și zice (de am început să râd, căci foarte tare m-a binedispus): băi, ce dracu faci zilele astea de nu mai bagi pe blog? Vezi că o să cazi rău de tot în Zelist…

Vă închipuiți distracția care m-a cuprins când l-am auzit atât de îngrijorat de previzibila și, zău, atât de necesara cădere a lu chinezu.eu în sus-numitul top, mai ales pe considerentul că, zău, rău am ajuns dacă se pasionează alții de ceea ce mie nu mi se pare de nici o culoare a fi obiect destinat unei pasiuni, fie ea cât de mici :D

Drept pentru care, căci omul cu pricina mi-a intromisionat adecvat o jenă printre sinapsele neuronale cu telefonul ăsta, îmi exprim pe această cale speranța că și după ce mă voi prăbuși apoteotic în Zelist mă veți mai iubi/citi/înjura cam cu tot atâta consecvență cu care ați făcut-o până acuma.

Dacă nu, vă promit că voi încerca să îmi revin din greaua lovitură :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dragilor din Baia Mare, bem un ceai pe marti seara?

În afacerile pe online, hârțogăria nu se scrie cu linii de cod

31 comentarii

  1. marți, 16 februarie 2010, 12:43

    Te iubim dacă dai o bere. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 16 februarie 2010, 12:50

    Pai eu credeam ca de aia ti-ai luat mantie la costumul de superman. Ca sa planezi deasupra noastra. Dar poate ca astea rosii nu zboara :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 16 februarie 2010, 13:01

    desigur ca da!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 16 februarie 2010, 13:20

    Pun pariu pe-o sticla de vin de Bordeaux ca persoana respectiva era Vania :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 16 februarie 2010, 13:30

    Cand am deschis prima pagina din blogul tau nu erai pe locul 5. Nici nu conteaza pe cat erai. Normal ca ma voi intoarce si te voi citi mereu.
    PS Nu stiu cine ti-a desenat blogul, dar il felicit! Dupa parerea mea esti mereu pe locul intai pentru ca ai un design atragator si continut destept.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 16 februarie 2010, 14:18

    Topul, da-l incolo, valoarea ta si a blogului conteaza . :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 16 februarie 2010, 14:19

    o sa te scot din blogroll, o sa uit ca te-am citit vreodata, chiar am sa sterg istoricul in asa fel incat sa te sterg numai pe tine, o sa scriu in continuare pe blog si nu o sa ma uit in urma :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 16 februarie 2010, 14:43

    […] Chinezu; […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 16 februarie 2010, 14:43

    Nu stiu cum sunt altii, dar eu te citesc pentru ceea ce scrii, nu pentru locul pe care-l ai in ZeList, avand in vedere ca topul e irelevant daca tu cauti calitate, nu altceva.

    Pot face 1000 de link exchange-uri si sa ajung in primii 10, dar textele mele raman aceleasi, deci cititorii ar trebui si ei sa ramana aceeasi si sa ma iubeasca/citeasca/injure la fel ca si pana atunci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 16 februarie 2010, 14:44

    Tu ce zici?

    Iubirea este neconditionata …….pardon, este conditionata (Lars are dreptate) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 16 februarie 2010, 15:13

    Cine naiba e zelist ? :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 16 februarie 2010, 15:41

    Nasol de tine! Si cand ma gandeam sa te bag in blogroll … mai bine nu „ca ti-as face mai mult rau” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 16 februarie 2010, 15:42

    Tot Chinezul nostu drag si iubit ramai :) Stiu ca nu te intereseaza zelist so FUCK OFF xD

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 16 februarie 2010, 15:43

    Clar ca aia care intra si te citesc nu o fac pentru ‘5’-ul ala din dreapta. Cu toate ca pozitia in zelist iti ofera o anume credibilitate. Dar, in principal, oamenii te citesc pentru ce scrii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 16 februarie 2010, 16:03

    va multumesc tuturor celor carora vi se rupe de locul meu in zelist si, catorva, care li se rupe chiar de ce scriu io aici :))
    sa fiti iubiti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 16 februarie 2010, 16:31

    Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ce puii mei au toti cu un zelist? Ca io nu mai pot. Eu te iubesc oricum ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 16 februarie 2010, 16:32

    Ce legătură are frecvenţa postărilor cu locul în ZeList?
    Ai dreptate: locul 5 nu e de tine. Te vrem pe 1, ca să mai creştem şi noi… :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 16 februarie 2010, 16:45

    Adevaru’ ca se scufunda planeta daca se intampla sa cazi in Ze List…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 16 februarie 2010, 16:46

    daca nu-mi dai cartea aia promisa o sa ajungi rau :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 16 februarie 2010, 18:18

    Te astept in partea de jos a clasamentului! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 16 februarie 2010, 18:27

    Eu nu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 16 februarie 2010, 18:32

    intrebare retorica…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 16 februarie 2010, 18:43

    stii tu ceva ce noi nu stim?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 16 februarie 2010, 19:21

    la inceput nu te iubeam deloc, dar acum, te iubesc ca-n prima zi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 16 februarie 2010, 20:08

    Faină postare, ai câştigat o sticlă de Bordeaux!…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 16 februarie 2010, 20:24

    Cu sau fara Z. esti bun !
    I am in supporting u !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 16 februarie 2010, 22:42

    Niciodata nu am citit un blog doar pentru ca are o pozitie buna in Z-List,pe tine te citesc pentru ca esti de prin zona’ :)) si imi place cum scri

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 17 februarie 2010, 01:03

    Poţi să cazi, numa’ să nu te loveşti! Oricum, rămîi chinezul meu preferat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 17 februarie 2010, 09:23

    fain site
    cu respect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 17 februarie 2010, 11:13

    […] Ciutacu, Darius Filip, Isabela, Lucia Verona, Andrei Crivăţ, Shauki, Cella, Arhi, Chinezu, Geocer, Simona Ionescu, Victor Ciutacu, Crina Dunca, Bogdan Hrib şi – cu voia dumneavoastră, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. joi, 18 februarie 2010, 22:24

    Mda, are dreptate adc : esti in Zelist pe un loc inconfortabil. Eu te vreau pe 600 si ceva, asa ca mine. Proletar, om din popor, nu printre burghezii aia !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde