04.12.2016

Dragilor din Baia Mare, bem un ceai pe marti seara?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Dragilor, io zic sa ne vedem pe la 17.30 la Croco, un bar de pe langa Bucla. Cred ca voi stiti mai bine ca mine unde e :)) Va stept cu drag sa mai povestim una, alta :)

La ora când citiți aceste rânduri eu sunt pe drum spre Baia Mare. Unde voi ajunge mai spre seară. Și unde marți am toată ziua treabă, dar nu am cum să nu mă opresc mai spre seară și să beau o cafea/ceai/bere (mai ales ultima :D) cu bloggerii și twitteriștii din orașul meu natal.

Așa că uite-așa îmi anunț intenția. Încă nu știu la ce oră și unde, dar poate veniți voi cu niște idei unde putem să bem o bere și să povestim într-o atmosferă relaxată într-o locație în care să ne și putem auzi gândind și vorbind :D

Încă ceva: hai să nu îi zicem nicicum, nici blogmeet, nici Open Coffee, nicicum. Să fie exact ceea ce ar trebui să fie: o întâlnire a unor băimăreni care, întâmplător, au niște treabă și pe net și, deci, au niște motive de a bea un pahar de vorbă :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ajutăm și noi un câine să își găsească o casă?

O sa ma mai iubiti dupa ce o sa cad in Zelist?

11 comentarii

  1. luni, 15 februarie 2010, 08:40

    propun s`o bem la zen ca in timpul saptamanii e lejer…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 15 februarie 2010, 13:04

    cu tot dragul dar baimareanul de mine marti e la Sighetu Marmatiei….profesia ma cheama la intalnire si pe asta chiar nu o pot refuza…. pe tine din pacate da

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 15 februarie 2010, 15:30

    Ok, ne vedem maine :). Eu cu Gabi, Robi, Alecs si Bogdan frecventam destul de des Wild West-ul, dar nu conteaza locatia, ci sa ne vedem si sa vorbim cate ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. cineva
    luni, 15 februarie 2010, 16:47

    Avand in vedere ca fiecare intalnire pe care ai dat-o cu oamenii am ratat-o cu brio vreau de data asta vreau sa n-o mai ratez. Fixeaza locul si ora (oricum, daca se poate, dupa 16) si gata!
    PS La Barba Rosa se beau un capucino super! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 15 februarie 2010, 18:18

    Interesant!
    Din pacate, dupa cum a precizat alecs, doar persoanele importante din online’ul baimarean vor putea lua parte la aceasta intalnire!
    Asta este ..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 15 februarie 2010, 18:33

    ce dor imi este de orasul de sub dealul florilor
    cu respect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 16 februarie 2010, 00:36

    Mai de ce nu veniti voi la o bere in Ocna Sugatag :D

    Nu am cum sa ajung pentru ca nu imi vad capul de treaba insa as vrea sa stau de vorba cu cei din online-ul local.

    Sa aveti parte de discutii constructive.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 16 februarie 2010, 10:30

    Ma primiti si pe mine !? Cand si unde ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 16 februarie 2010, 11:45

    @Ricardo
    imi scapa ce zici tu aici
    mi se rupe mie de asta cu persoana importanta din online sau nu
    mi-ar face placere sa vii
    dar asta depinde 100% de tine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 16 februarie 2010, 14:31

    ma primiti si pe mine? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 20 iulie 2011, 07:18

    […] poate că nu știam că era așa ceva :)) Dar prima documentată pe blog, ca să zic așa, a fost una în Baia Mare […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde