10.12.2016

Nu sunt o vedetaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Da, mai, da, stiu, sunt the king of the zelist, m-ati sunat nu stiu cati sa imi spuneti asta, sa ma felicitati, de parca asta ar fi o chestie de Oscar, nu de algoritmi, de matematica, de ceva ce nu ar trebui sa conteze pentru voi foarte mult.

Unii dintre voi nu m-ati mai sunat de mai bine de un an, iar acum, dupa ce ati vazut interviul cu mine si interviul cu mine si interviul cu mine, dintr-o data vreti sa iesim la cafea, sa redesteptam o prietenie care nu a fost nicicand a noastra, eventual doar a mea.

Altii, dimpotriva, ati incetat sa ma sunati sau sa vorbim pe mess sau sa mai iesim la o bere. Si in fata nedumeririi mele, incercati un timid si infiorator de penibil, „stii, nu am vrut sa te deranjam”, lucru care ma doare cum nu va puteti voi inchipui…

Nu sunt o vedetaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! Nu am fost si nu voi fi niciodata. Poate doar in mintea unora dintre voi. Dar nu e prea tarziu sa va treziti, sa ma vedeti asa cum sunt eu, cu bunele si cu relele mele. Pentru ca altfel pierdem toti. Si ar fi pacat. Caci chiar avem ce pierde…

PS. Am dat linkurile la interviuri din respect pentru oamenii minunati care m-au intervievat si ca un minim gest de multumiri.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Amintiri din tabara

De ce nu suntem mai buni? Pentru că nu încercăm

26 comentarii

  1. joi, 4 februarie 2010, 12:59

    Bre, naspa… ce sa zic? Cand esti in lumina reflectoarelor, asteapta-te la oameni care sa te doreasca. Asta e, asa functioneaza. Evident ca poti sa le dai cu flit, insa nu e chiar cel mai dragut gest :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 4 februarie 2010, 13:02

    Se linistesc ei. Ce imi place tare mult la tine, si place tuturor este ca esti cu capul pe umeri dar, in acelasi timp prietenos. Felicitari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 4 februarie 2010, 13:03

    Star System! asta e! iti trebuie manager, pr-ist, impresar, asistent(a) personal(a)….
    Si tot asa! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 4 februarie 2010, 13:07

    Postul de PRista e adjudecat deja de mine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 4 februarie 2010, 13:49

    Chinezu, poti conta pe mine, eu chiar nu vreau sa bem bere:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 4 februarie 2010, 14:11

    Vedeto, iesim si noi la o bere? :P

    No, acum serios, nu stii ca asa-i lumea? Asta e, sper ca odata si odata sa ne vedem si sa bem berea aia minunata la o discutie ca intre baieti (eu) si barbati (tu) :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 4 februarie 2010, 14:16

    N-am vrut sa aiba efecte negative asupra ta! :( Noi am vrut sa facem interviul de drag si apreciere :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Marius
    joi, 4 februarie 2010, 14:18

    Eu chiar cred că mai presus de vedetă eşti un om minunat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 4 februarie 2010, 14:21

    @StirideBine
    pai voi sunteti niste minunati :)) si va multumesc pentru asta :)
    hai ca v-ati dat seama ce am vrut sa zic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 4 februarie 2010, 14:27

    ooo, la bere nu am iesit cu tine, in lista de mess nu te am, poate cand ajungi pe primul loc ma gandesc sa iti cer sa ma inviti la o bere :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 4 februarie 2010, 15:17

    Ma gandesc ca de-acum o sa inceapa si cererile de imprumut de bani… Nu?! Cine e pe val isi permite, deci: propun sa dechizi lista „cine are nevoie de bani imprumut”….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 4 februarie 2010, 15:21

    Felicitări! Noroc că ţi-am spus că vreau să te premiez înainte să ai asemenea succese mirobolante :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. adrian
    joi, 4 februarie 2010, 16:21

    da, da sigur ! niciunul nu vreti sa fiti vedete, dar reusiti ! :)
    uite aici vedeta, nu vreun „bloggaras” : http://www.myvideo.ro/watch/7299195/Taranul_si_Hummerul
    nu-i asa ca ai da tot zelitul doar ca sa conduci 5 min un hummer ? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 4 februarie 2010, 16:54

    sa inteleg ca ai fost sunat de revista ciao, sau can-can…nu mai stiu alta revista de genu asta.
    Poate libertatea a vrut sa te publice la pagina 3?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 4 februarie 2010, 16:56

    da bravo am vazut ca te clasifici bine in zelist si eu miam inscris blogul de cateva zile :) acesta:http://despreadolescenti.blogspot.com/ este un blog despre adolescenti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 4 februarie 2010, 16:58

    @Dan Ciulea
    de obicei apreciez foarte mult umorul fin
    dar, culmea, de data asta nu prea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 4 februarie 2010, 17:52

    Nu trebuie sa fii o vedeta ca sa poti fi idolul cuiva

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 4 februarie 2010, 18:20

    Salut, vedetooooooooo!!!!!! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 4 februarie 2010, 19:28

    Buna seara, ma scuzati ca va deranjez. Se poate ca la berea aia pe care o avem de baut impreuna sa-mi dati un autograf? Da direct pe piele vreau! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 4 februarie 2010, 20:54

    astia vor trafic ! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 4 februarie 2010, 23:06

    […] Chinezu[2] şi Xreader[3] dispărură îndată după lansare. Sărbătorind scurt în El Kardinale, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 5 februarie 2010, 07:31

    Bravo, Domnule Chinezu, la mai mare, ca să zic aşa. E bine că celebritatea nu v-a „îmbătat”. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 5 februarie 2010, 10:46

    Te iubim!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 5 februarie 2010, 23:45

    Bre, esti vedeta, e clar!
    Si ca sa-ti contrazic vehementa printr-o singura miscare iti spun simplu: sunt fanul tau!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 9 martie 2010, 09:15

    […] nu sunt o vedetă şi nici nu vreau să fiu vreodată am mai spus-o. Şi e destul de jenant să mă repet. Pentru că realitatea reală asta este: nu sunt. Poate că […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 2 noiembrie 2016, 12:01

    Nu conteaza cum te vede lumea, conteaza cum te porti tu fata de ei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde