04.12.2016

Eu sunt placa de baza, tu esti procesorul

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

De cum am primit mailul cu propunerea celor de la BitDefender de a juriza concursul Geeky Love Meet, am si inceput sa zambesc. Pentru ca deja imi imaginam cum ar putea suna unele mesaje de astea de „matricsi” pe tema de inimioare, ingerasi, aripioare. Drept pentru care am acceptat, fireste :)

Premiul este un weekend in Roma plus tot felul de chestii de astea de protectie de la BitDefender. Avend in vedere ca tot ce trebe sa faceti este sa dati un mesaj de asta de geek inamorat pe twitter cu htagul #GeekyLove, io zic ca merita sa incercati. Daca nu pentru voi, daca nu pentru premiu, macar pentru noi ceilalti, care abia asteptam mesaje de astea la care sa ranjim fasolea :D

PS: Mesajul din titlu este, fireste, din concurs :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ca sa vedeti ca misterioase sunt caile blogosferei…

Respect! Catalogul de neturi: redasperanta.ro

9 comentarii

  1. cIstra
    joi, 4 februarie 2010, 11:22

    Ma bucur ca ai preluat mesajul meu. Azi o sa am si eu o zi in care o sa fiu mandru :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 4 februarie 2010, 12:14

    Eu sunt placa de baza, tu esti procesorul, impreuna formam calculatorul!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 4 februarie 2010, 12:46

    Bravo, dovediti ca geek-şii au simţul umorului! La mai mare şi baftă!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. jenu
    joi, 4 februarie 2010, 13:19
  5. joi, 4 februarie 2010, 16:36

    @jenu De cand am vazut ce ti-a copt mintea, ne gandim serios sa instauram si o sectiune de mentiuni speciale. Felicitari pentru concept si mai ales pentru imaginatie, dar te asteptam sa ciripesti „de dulce” si la #GeekyLove . Bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 4 februarie 2010, 17:21

    Tare sunt curios ce mesaje vor fi, ma astept sa vad numai „include / if / else si diferite stringuri” in declaratii :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 4 februarie 2010, 17:57

    @A.Dragos Pai intra pe http://bit.ly/9Qo0Rr sa vezi mai bine care ar fi declaratiile concurente. Poate incerci si tu sa impresionezi juriul cu un tweet simpatic, geeky-like.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. jenu
    vineri, 5 februarie 2010, 08:34

    @bitdefenderro – mersi mersi.. ce primesc special? Sa fie un imac? :D (glumesc desigur), bucurie mai mare decat cea a cameliei cand a vazut ce`am pitrocit nu se exista, deci nici io nu as putea fi imbucurat cu altceva mai misto :) oricum frumos concursul, felicitation! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 5 februarie 2010, 09:04

    merci, merci, nouă ne plac geek-şii inventivi ca tine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde