11.12.2016

Cel mai minunat „before” and „after” din viata mea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mara mea cea minunata a experimentat pentru prima oara bigudiurile. La solicitarea ei imperativa. Si pentru bucuria mea si a Adinei ca avem o fata care ne face mereu si mereu sa ne creasca sufletul pana undeva aproape de cer :)

Before                                                                                               After

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Sunt hobbiurile chiar atat de importante pentru noi?

Clauză de expirare la abonamentul vieţii

24 comentarii

  1. luni, 1 februarie 2010, 09:05

    In prima poza da 10 mii de deloari? :))

    Frumoasa fata ai! Doar de de Chinez „romanizat” :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 1 februarie 2010, 09:05

    știi că trebuie să-ți cumperi pușcă, nu? mai ai puțini ani de liniște:))). scumpă-i. să vă trăia.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 1 februarie 2010, 09:06

    *dolari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 1 februarie 2010, 09:12

    Adi Hadean are dreptate, in curand o sa faci treispe-paipe pe la usa ca nu ti-a adus fata la 10 acasa:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 1 februarie 2010, 09:17

    Foarte scumpa Mara ta, si in a doua poza se vede mult mai bine cat seamana cu tine, parca ar fi sora ta mai mica :) !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 1 februarie 2010, 09:21

    Eu o văd bine de tot pe mami… dar e şi tati pe acolo

    Oricum copiii sunt niste minunate combinaţii! Să vă bucuraţi în continuare de micile lor bucurii!

    A mea a vrut si ea o dată să îşi pună bigudiuri. Are însă părul atât de drept şi de sănătos încât dupa jumătate de oră era la fel before-ul cu after-ul ;-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 1 februarie 2010, 09:24

    Sa-ti traiasca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 1 februarie 2010, 09:26

    @Adi Hadean, @Pietricel
    ma credeti ca deja am inceput sa ma pregatesc sufleteste pentru momentele in care o sa apara nemernicii de baieti prin jurul ei? :))
    la tentatia cu pusca inca rezist… inca zic :D

    @LumeaMare
    azi dimineata cand a vazut ca nu ii mai sta cret parul, s-a incruntat si a zis: „sunt proaste bigudiurile” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 1 februarie 2010, 09:30

    Esti modelul meu de parinte iti jur!

    Sa-ti traiasca! E o dulce!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 1 februarie 2010, 09:57

    ei las ca fi-mea a vrut sa-i dau cu balsam, sa-i „sclipeasca” parul ca-n reclame…
    dupa clatire… se uita… dezamagita.

    apoi am reusit sa scot de la ea ca trebuie dat cu glitter ca sa sclipeasca, caci balsamul clar nu are efect.

    frumusica foc mara ta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 1 februarie 2010, 10:15

    scumpică rău. tare bine îi șade :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 1 februarie 2010, 10:17

    Sa va traiasca, e o scumpa ! Abia astept sa creasca si fetita mea mai mare, ca sa pot face testul bigudiului :))

    ps: apuca-te de tras la fiare, o sa ai de munca peste cativa ani !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Adrian SM
    luni, 1 februarie 2010, 11:18

    Aşteptăm cu nerăbdare o poză de-a ta cu părul pus în bigudiuri… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. octav
    luni, 1 februarie 2010, 11:20

    hah.drăguţă :) şi asta a fost tare http://twitter.com/chinezu/status/8327787680

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 1 februarie 2010, 11:25

    @Ioana (Abe)
    ioi, tu draga, ma faci sa rosesc :)

    @Cris
    :)) hai, mai, ca astea sunt momente in care ne topim de tot…

    @camil
    merci :)

    @danbrasov
    sa vezi ce repede trece timpul… eu il am si pe alecu de 11 ani si deja nu il mai pot lua cu alintari de alea, de care mi-a atat de dor… :)

    @Adrian SM
    :))))))))))) la mine e pus pe biguduri in mor naturel :D

    @octav
    abia astept sa ajung acasa la ai mei in fiecare zi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 1 februarie 2010, 11:43

    Eheii…ar fi bine să începi să te obișnuiești :)
    Urmează tăierea bretonului, prima manichiură la salon și primul banchet!!! Să vezi atunci emoții :)
    Uff…tații ăștia:-P

    E o dulce! Să vă trăiască!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 1 februarie 2010, 11:44

    Imi aminteste de sora mea. Si ea e la fel de cocheta. Hihi:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Adrian SM
    luni, 1 februarie 2010, 11:48

    :) Mă gândeam că vrei să experimentezi şi tu….
    Da-i stă bine la micuţă cu părul after…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 1 februarie 2010, 11:59

    Chinezule, cu cine seamana? ca tare frumoasa este!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 1 februarie 2010, 12:41

    Minunata….deci…absolut superba. cand intru aici si vad pozele cu ea sau ce a mai zis, zau ca imi tresare inima si zau ca imi doresc sa fiu si eu in acea perioada… (sorry de „tristetea” mea…azi sunt mult prea down si disappointed, dar pozele astea mi-au inseninat ziua)
    sa-ti traiasca…si chiar vreau sa o cunosc :D
    si daca tie ti-e dor de alinari, mie mi-e dor sa fiu mica…si si acu mai merg la mami si ma comport ca un bebe :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 1 februarie 2010, 12:43

    Ma topesc de dorul ei :) E o dulceata!!!!! :) Felicitari pentru iubirea pe care i-o arati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 1 februarie 2010, 14:55

    Seamana cu tine :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 1 februarie 2010, 18:31

    ce tare-i cojocelu ăla de pe ea :-) bănuiesc că e de la bunica. Îmi aduce aminte de momentul când mă obliga maică-mia sa port un laibăr (asa mai pe ardeleneşte) să nu mă prindă frigu’ la spate. să-ţi traiască.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 1 februarie 2010, 19:41

    draguta chinezaritza :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde