08.12.2016

Ne vedem sâmbătă la ora 13 fix

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vă adresez cu mare drag o invitaţia deschisă. Sâmbătă de la 13, la sediul Federaţiei Române de Rugby, vă aştept pe toţi cei care iubiţi acest sport minunat şi pe cei care vreţi să înţelegeţi mai multe despre el sau, pur şi simplu, dacă vreţi să ne întâlnim mai mulţi bloggeri pe acolo şi să mai povestim.

Ne vom întâlni cu preşedintele Federaţiei, Alin Petrache, şi cu secretarul general, Florin Matei. Va fi o discuţie liberă despre rugby, sport, blogosferă, despre ce vrem noi. După care vom viziona un domcumentar excelent despre fenomenala echipă de rugby din Noua Zeelandă.

Aşa că vă aştept cu mare drag să petrecem câteva momente plăcute (hai că în contextul ăsta chiar sună mişto clişeul) împreună. Băgaţi un comment aici care vreţi să veniţi sau daţi un mail pe cristi. china pe gmail.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am păţit zilele trecute un lucru care m-a pus pe gânduri

Reacţia mea la IPad e semn clar ca îmbătrânesc

15 comentarii

  1. miercuri, 27 ianuarie 2010, 11:19

    e valabil și dacă nu suntem prea pricepuți în ale rugby-ului? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 27 ianuarie 2010, 11:20

    @camil
    daca vii la vreo 2,3 intalniri de astea si la vreo 2 meciuri o sa vezi ca incepe sa iti placa :)
    deci te bagi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 27 ianuarie 2010, 11:27

    eh, la meciuri m-am mai uitat eu, dar la teveu :). deci da :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 27 ianuarie 2010, 11:31

    Super rugby-ul :x am fost la concurs de atletism la Bucuresti si eram cazati cu o generatie mai tanara de-a rugby-ului, o gasca nemaipomenita, a fost o saptamana pe cinste alaturi de ei. Am vizionat si cateva meciuri de-al lor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 27 ianuarie 2010, 11:53

    Am un program cu pitica mea, dar incerc sa ma incadrez sa fiu la ora 13.00 acolo. Nu sunt foarte aproape de fenomenul rugby, dar sunt innebunit dupa sport – in general. Oricum mai vreau sa mai cunosc lumea:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 27 ianuarie 2010, 13:16

    incerc sa apar si eu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 27 ianuarie 2010, 14:29

    Chiar ma intrebam cand mai facem o intalnire. :) (sper fara incidente de data asta).
    Adica, mai baga 2 pe lista: eu si Lucian!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 27 ianuarie 2010, 20:12

    hai ca incet incet facem o gasca misto pentru sambata :D
    iar dvdul cu all blacks va garantez ca e exceptional :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 27 ianuarie 2010, 22:27

    normal ca vin. cum as putea rata asa ceva: weekend, Cristi, Claudiu, Simona, FRR, All Blacks si bloggeri! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 28 ianuarie 2010, 08:37

    chinezule, scoate cartea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 28 ianuarie 2010, 20:31

    interesant sa vedem

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde