10.12.2016

And voila cei 5 cu care voi ati decis ca o sa ma vad la o bere

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Multumesc mult tuturor celor care au votat la sondajul in care va rugam sa alegeti dintre propunerile celor care s-au bagat sa „naseasca” o categorie aici pe chinezu. Au fost 45 propuneri. Dupa cum spuneam cand v-am lansat provocarea, primii 5 clasati vor da nas in nas cu mine la o bere :)

Asadar, ca sa nu mai mentin ca un nemernic ce sunt suspansul, iata-i pe cei 5, in ordinea voturilor primite, si cu denumirea pe care au propus-o pentru categoria de pe chinezu.eu (cu mentiunea ca Nicu Bendea a prins de doua ori topul, dar io numai o data ma intalnesc cu el :D):
Nicu Bendea: Am berit-o! – 40 voturi
Toma Nicolau: Cand online-ul de-acasa se potriveste cu offline-ul din targ – 32 voturi
Eftimie: Beer surfing – 18 voturi
Nicu Bendea: Berevrageala – 14 voturi
Disperatul: Berosfera – 11 voturi
Pietricel: Chinezarmeet – 11 voturi

Si evident ca de azi inainte categoria in care o sa postez cu cine din online ma vad io la bere se va numi „Am berit-o!” :)) Sa traiasca nasu mare Nicu Bendeeeeeaaaa :))

Hai sa repartizam geografic, ca am promis ca ma duc io la ei, la castigatori, in orasul lor… Cu Nicu Bendea e clar, ca e din Cluj Napoca, asa ca in perioada urmatoare trebe sa ajung pe acolo, ceea ce abia astept :D Cu Toma Nicolau o rezolvam mai lejer, sper, caci din cate stiu eu e prin Bucuresti. Cu Eftimie o sa ma (re)vad la Brasov, ceea ce nu poate decat sa imi faca placere :D Cu Pietricel e mai lejer ca e bucuresteanca de vaza :D Cu Disperatul e mare enigma ca nu stiu de unde sa il apuc asa ca astept sa ma apuce el pe mine :))

Inca o data mii de multumiri tuturor celor care au propus denumiri si celor care au votat si au comentat. Chapeau!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Lumea SEOPPC, un fel de live blogging

Puteti zice orice de Modu numai ca nu e o chestie trendy nu

13 comentarii

  1. marți, 26 ianuarie 2010, 14:48

    Eeee, sa vedem cu cine o beresti de acum inainte :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 26 ianuarie 2010, 14:54

    Sa vina Nicu Bendea sa zica, un fleac, i-am ciuruit. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 26 ianuarie 2010, 15:09

    Offf am pierdut la 1 vot distanta :( Lasa ca te prind eu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 26 ianuarie 2010, 15:18

    No, acuma, sincer, io am votat cu aia, „am berit-o” ca mi s-a părut faină. Pe de altă parte Chinezule, sa-mi zici din timp (fo zi doo) sa calculez un loc unde cade meridianul bine pe halbă. Hai noroc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 26 ianuarie 2010, 16:20

    să crească mare finu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 26 ianuarie 2010, 16:22

    Eftimie : mersi de sinceritate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vic museteanu
    marți, 26 ianuarie 2010, 16:52

    na, am ajuns prea tarziu cu TO BEER OR NOT TO BEER :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 26 ianuarie 2010, 18:25

    Placut surprins trebuie sa recunosc. Ei bine eu sunt din Republica Moldova, asa ca aici intervine partea mai dificila :) Trebuia sa impuneti limite geografice sa nu se creeze confuzii ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 26 ianuarie 2010, 22:52

    a berit-o Bendea! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 26 ianuarie 2010, 23:18

    upi, upi, ne vedeeeem ! Oare cu ce sa ma imbrac ?:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 26 ianuarie 2010, 23:38

    […] This post was mentioned on Twitter by Cristian China Birta, Cristian China Birta, dana lazar, Toma Nicolau, Poștaru Sandu and others. Poștaru Sandu said: RT @chinezu: deci in perioada urmatoare imi beau berea cu @pietricel @TomizzaN @eftimie @disperatul si Nicu Bendea :) http://bit.ly/5Qig3f […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 27 ianuarie 2010, 09:20

    auzi Şefule, săptămâna viitoare mă nimeresc prin Bucureşti fo 2 zile. poate bem acolo o vodcă, iar când vii tu la Koloszvar mai bem o vodcă. bine, tu poţi bea bere!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 18 decembrie 2012, 12:15

    […] mai făcut o chestie de asta când l-am desemnat pe Nicu Bendea, nănaşul secţiunii “Am berit-o“, unde scriam eu despre întâlnirile mele la bere, pe vremuri. Şi am zis că ar fi cazul […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde