09.12.2016

De astăzi, comentezi cu AdCapcher pe chinezu.eu

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ştiu că unii dintre voi o să mă înjuraţi pentru că vă vine mai greu să comentaţi, dar v-aş ruga să nu fiţi aşa supăraţi pe mine şi să îmi ascultaţi raţionamentul. Sau, mă rog, tentativa de raţionament :)

Am pus AdCaptcher la comentariile de pe chinezu.eu (adică înainte de a comenta trebuie să scrii într-un câmp literele pe care le vezi într-o imagine). Şi am făcut asta din două motive mari şi late. Hai 3, dacă stau să mă gândesc mai bine :)

Primul motiv este simpatia pe care o am faţă de Răzvan Tîrboacă, unul din oamenii care se află în spatele proiectului AdCaptcher. Pentru că m-am gândit că în felul acesta poate îl ajut puţin la promovarea sa. La urma urmei, dacă nu încercăm să ajutăm cum putem lucrurile şi oamenii care ne plac, atunci zău că suntem demni de milă…

Al doilea motiv este că în felul acesta, adica dacă vă cer un efort în plus în a comenta pe chinezu, văd şi io, vorba americanului, dacă „are you with me or not” :) Aţi înţeles ideea, nu mai insist.

Şi al treilea motiv, unul mărunţel, dar important, ce fac eu cu AdCaptcher este un test, despre care vă voi spune mai multe în emisiuniile viitoare :)

Mulţumesc, oricum, pentru înţelegere.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Băimăreni, make me proud la Open Coffee!

chinezu vă răspunde. Episodul 1

18 comentarii

  1. joi, 14 ianuarie 2010, 12:46

    E oarecum enervant, sa stii :)
    Propunere: in loc de chestia aia aruncata smechereste (chinezu fara l), scrie si tu ceva mai clar, de genul „tasteaza ce scrie deasupra”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 14 ianuarie 2010, 12:52

    eu ma strofocam sa scriu „chinezu fara I” si cand colo trebuia sa scriu sportlocal.ro :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 14 ianuarie 2010, 12:58

    da, de fapt asta e problema – chinezu fara l :D pana n-am vazut pe twitter ce trebuie sa scriu nu m-am prins :) stiam ca sportlocal e proiectul tau si credeam ca pur si simplu ii faci reclama.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 14 ianuarie 2010, 14:34

    E foarte folositor, macar scapi de comentatorii tampiti ca nu o sa le convina sa stea sa bage codul la fiecare artico…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 14 ianuarie 2010, 14:39

    @Ciprian Trofin, @george, @writeman
    scuzele mele :)) ma incurcasem io in stiinta :)

    @A.Dragos
    e mai enervant, e drept, dar cred ca o sa aiba si efectul de care zici tu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 14 ianuarie 2010, 14:39

    Atat scriem sportlocal.ro pana-l visam in somn deschis in browser! :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 14 ianuarie 2010, 14:48

    Chinezule, ca sa nu fie enervant trebuie sa bagi mai multe imagini ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. admin
    joi, 14 ianuarie 2010, 15:18

    Daaaa. Mai multe imagini!

    Îți dau logo-ul meu? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 14 ianuarie 2010, 15:18

    belea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 14 ianuarie 2010, 15:19

    nu mi se pare enervant. enervant este atunci cand ai un background care face cuvantul/numarul ilizibil

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 14 ianuarie 2010, 15:21

    sa pui numele blogului meu :)) se satura comentatorii de scris :)) nu o sa iti mai comenteze nimeni posturile :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 14 ianuarie 2010, 15:35

    se pare ca e buna scula asta si pentru publicitate…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 14 ianuarie 2010, 17:16

    O idee geniala pentru a produce banuti !
    Sa fie de succes MAXIM :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 14 ianuarie 2010, 19:02

    cum fac si eu rost de plugin :-?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 14 ianuarie 2010, 20:36

    Hai ca nu e rau si cu AdCaptcher, desi exista unele chestii mai cool in domeniu. Vrei sa stii care? Iti spun daca ma intrebi. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 14 ianuarie 2010, 22:24

    Tare AdCpatcher. Cand il primim si noi ? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 15 ianuarie 2010, 10:47

    Il stiu pe R.
    E de nota 10 ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 25 ianuarie 2010, 17:42

    GIEF AdCaptcher !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde