07.12.2016

Am 3 locuri libere in blogroll la chinezu

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cei care dati mai des cate un ochi pe aci pe chinezu stiti ca am o feblete teribila pentru rugby. De aceea nu pot decat sa ma bucur foarte tare ca sunt la Federatia Romana de Rugby niste oameni deschisi la cap si cu care chiar poti sa discuti. Si pe principiul gand la gand cu bucurie, o sa incerc sa ii ajut cat de mult pot. Nu neaparat pentru ei, desi sunt simpatici, ci mai ales pentru rugby.

Cei de la Federatie au lansat concursul „Premiem cel mai frumos eseu„, joc de cuvinte chiar dragut, premiul fiind un echipament al echipei nationale.Ce trebuie sa faci: „Spune-ne care crezi tu ca sunt aspectele care fac din rugby un sport special si noi te premiem. Trimite-ne un email cu textul tau pana pe 18 ianuarie 2010 la adresa media at frr.ro. Nu uita sa treci in email numele tau si numarul de telefon.” Detalii aici.

Si pentru ca eu unul imi doresc sa participe cat mai multi bloggeri, plusez premiul Federatiei cu unul personal: voi alege 3 dintre bloggerii care vor scrie pe blogul lor motivele pentru care considera rugbyul un sport special. Si va rog sa considerati asta o leapsa, pe care sa o preluati toti cei care doriti si va simtiti apropiati de rugby si de sport in general.

As vrea sa nu vedeti „premiul” asta cu blogrollul pe care il ofer io ca pe o dovada irefutabila de ingamfare pentru ca nu e asa. M-am gandit ca astfel pot sa cunosc mai multi bloggeri pasionati de rugby si sa pastram legatura, sa cream incet, incet o comunitate. Sper sa intelegeti asta. Va multumesc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Caine de apartament si Canon

Am dezbracat un manechin aseara

17 comentarii

  1. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 12:22

    stii care e diferenta intre fotbal si rugby ? No offense please

    Fotbalul e joc de domni , jucat de tarani iar rugby-ul este joc de tarani jucat de domni .

    *tarani= oameni de la tara ..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 12:44

    @oneself ‘un joc de golani’ e zicala corecta ;)

    la cat mai multe articole frumoase despre rugby!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:11

    i’m in:) si nu pentru ca dai si tu premii la blogroll, ci pentru ca imi place rugby-ul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:24

    am uitat, trebuie sa scriu eseul pentru FRR, si sa scriu si „leapa” pe blog la mine, deci doua actiuni?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:26

    @george
    io zic ca daca scrii pe blog la tine e de ajuns :)
    numai sa le dai mail sa ii anunti pe cei de la federatie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:42
  7. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:44

    oki

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 13:57

    David – Pripase, ne bagam?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 14:03

    @gabimacovei evident.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 14:07

    desi merit un loc in blogrollul tau si desi imi place rugby de 1000x mai mult decat football-ul, marturisesc cu umilinta ca nu stiu ce sa scriu si, mai ales, spre rusinea mea, nu stiu nimic despre rugby-ul romanesc

    asadar, imi asum rolul de Marele Absent din chinese blogroll :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 15:48

    Sper ca nu rostesti si tu cuvantul „rugby”, la fel ca ineptii de pe PRO, care au initiat un sport numit „ruibi”. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 16:50

    Mă bag şi eu, deşi sunt deja în blogroll, deşi n-am jucat niciodată rugby, deşi am văzut numai la televizor, deşi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 19:24

    ,,ragby” se zice corect , nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 10 ianuarie 2010, 09:22

    @Stefan Murgeanu
    tu ai grija ca esti pe lista de oameni cu care trebe sa ma intalnesc one to one sa ne cunoastem si in offline :)

    @Lexa, @Oneself
    eu il rostesc ca si scotieii: rugbi :D

    @adc
    esti de treaba… da’ asta stiam deja :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. duminică, 10 ianuarie 2010, 09:47

    ca fost practicant si actualmente cel mai infocat fan al echipei locale (campionii baimareni bineinteles) nu pot sa nu imi spun parerea vis-a-vis de acest sport….. poate unul dintre cele mai nobile sporturi si cu siguranta cel mai fair-play! Ti-am citit admiratia din tricoul purtat la Baia Mare si ma bucur ca suntem din ce in ce mai multi care admira sportul adevarat….si nu figurile fotbalistice :)
    Daca arunci o privire pe blogul meu…..am si poze de la finala de anul acesta din Bucuresti…..;) toate bune! si……”pentru arbitrii, antrenori si spectatori odata traiasca, -TRAIASCA!” cunoscatorii stiu de ce :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 11 ianuarie 2010, 13:53

    imi rezerv dreptu de a crede ca majoritatea vor scrie pentru cele 3 locuri din blogroll-ul lui chinezu. sunt un sceptic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 11 ianuarie 2010, 14:11

    @tudorelll
    pai hai baga si tu un eseu la tine pe blog :))
    ca daca esti baimarean oricum ai din start pile la mine :D

    @Alecs
    asa e, nu e nu stiu ce premiu
    dar nu zici nimic nou
    am spus-o si eu chiar din start

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde