10.12.2016

Atelier du Silence si Balama albastra ruginita

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Hai ca mai pun inca doua poze din categoria Foto-chinezarii. Apropo de denumirea pozelor, nu cred ca puteti sa va distrati voi mai tare decat o fac eu :) Pentru ca denumirile le-am dat pe masura ce le transferam dintr-un fisier in altul si nu am stat deloc sa ma gandesc la ele. Daca vreti e un fel de exercitiu de ala din unele teste in care ti se arata o imagine si ti se spune sa zici repede ce iti trece prin minte. Asa am facut si eu cu pozele astea :) Iar pe blog le pun exact in ordinea alfabetica din fisierul in care le-am salvat cum le-am salvat.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce mai înseamnă pentru voi comuniştii?

Bloguri de suflet

10 comentarii

  1. joi, 7 ianuarie 2010, 17:54

    in a doua poza ai fost intr-o sala de sport. ce conditii :-S

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 7 ianuarie 2010, 18:04

    @george
    da, e in Sala Sporturilor din Baia Mare la un meci de volei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 7 ianuarie 2010, 21:33

    acuma s-a facut sala…nu mai ii ca si inainte ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 7 ianuarie 2010, 21:42

    Vad ca incerci sa te apuci de fotografie si presupun ca doresti si cateva sfaturi. Uite, incepe prin a face poze la subiecte mai diferite, mai speciale, sau cauta incadrari care sa te ajute. Voi posta maine dimineata un ghid pentru primii pasi care va fi foarte usor de inteles.
    Vad ca mergi la meciuri destul de des, ai putea incepe exercitiul prin a face fotografii la meciuri, de preferat fara blitz activat si cu iso automat (ai in aparat). Mai incearca sa fotografiezi mici obiecte/flori/etc. si te vor ajuta foarte mult sa-ti creezi o perspectiva proprie asupra fotografiei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. iulian
    joi, 7 ianuarie 2010, 22:52

    merita precizat,totusi, ca in cea de a doua poza nu avem de-a face cu o balama, ci cu un zavor :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 8 ianuarie 2010, 08:42

    @Sighi
    pai fotografia e facut in primavara lui 2009. au renovat de atunci? :)

    @A.Dragos
    frate, eu unul habar nu am sa fac poze
    dar daca te apuci tu la tine sa instruiesti de astia ca mine atunci se spune multumesc

    @iulian
    :)))))))))))))) am inteles, nu o sa le mai incurc :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 8 ianuarie 2010, 08:58

    totusi su sunt pasionat cat de cat de fotografie si nu am nicio fotografie reusita, asa ca tu esti un talent cu fotografiile astea doua:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 8 ianuarie 2010, 17:47

    ma refeream la faptul ca au pus scaune si au reparat acoperisul portile tot acelea sunt

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 11:51

    @A.Dragos
    poate ca incet, incet o sa ma apuc sa studiez mai ca lumea
    dar deocamdata ma joc :)

    @george
    no da-i pace :))

    @Sighi
    tu esti din Baia Mare? sa stiu cum povestesc cu tine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 9 ianuarie 2010, 16:35

    da is din Baia Mare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde