04.12.2016

3 filme. Unul impresionant, unul bun si altul jenant

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

In ultima perioada am vazut exact ce zic in titlu. Sa le luam pe rand.

Emotional Arithmetic. Impresionant. Nu zic mai mult. Doar va indemn sa va uitati la el.

Law Abiding Citizen. Bun film, nimic de zis. Adica pe langa ce abureli hollywoodiene am vazut, asta e chiar bun. E drept ca pe ici pe colo prin partile esentiale filmul nu e cine stie ce opera de arta, dar e facut bine din toate punctele de vedere. Deci, carevasazica, nu e o pierdere de timp daca il vezi.

Lies & Illusions. Doamne, ce jena mi-a fost de Cuba Gooding Jr. si de Christian Slater sa ii vad intr-un film caruia cu mare greutate poti sa ii spui film. Ceva frectie politisto-penibila, cu doua fufe care stiu sa joace cat am uitat io sa prestez la bridge. Absolut penibil filmul. Ce dracu o fi fost in capul celor doi cand au acceptat sa joace in asa ceva?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

For those about to rock! Copilul din mine inca exista…

Toți oamenii președintelui

12 comentarii

  1. miercuri, 23 decembrie 2009, 20:17

    toate 3 sunt cam gay!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 23 decembrie 2009, 21:43

    Ionut. Care măi, Law Abiding Citizen, gay? În fine, drăguț filmul dar cam prostesc finalul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 23 decembrie 2009, 22:14

    Sarbatori fericite! Si un an nou (romanesc, ca la ala chinezesc ma reped si atunci sa-ti fac urari) mai bun! Numai bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 24 decembrie 2009, 11:13

    eu am văzut de curând revolutionary road. și-l pot recomanda oricui cu încredere :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 24 decembrie 2009, 15:18

    Law abiding l-am vazut si eu, am si scris ceva despre el pe blog, si me mi-a placut.
    daca nu ai mers, mergi la imax sa vezi „Avatar”

    Craciun fericit alaturi de cei dragi.

    cu drag, strumfita si esarfa ei. :) (www.questioare.com)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 24 decembrie 2009, 17:40

    Iti recomand Invictus pt dupa sarbatori daca nu l-ai vazut deja :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 decembrie 2009, 18:23

    Sanatate, fericire si belsug tuturor. Sarbatori fericite.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 decembrie 2009, 19:33

    Crăciun fericit şi La mulţi ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 decembrie 2009, 20:12

    Un Craciun linistit si calduros, maestre :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 decembrie 2009, 21:49

    Crăciun mai bun!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 25 decembrie 2009, 02:20

    Va urez, tie si familiei tale, multa sanatate, fericire si MULT NOROC in viitor! CRACIUN FERICIT ! Sper ca aceasta sarbatoare sa va aduca numai fericire in casa si familiei

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 25 decembrie 2009, 03:30

    Am vazut ca Mosu a trecut pe la voi asa ca sper ca cei mici au primit ce isi dorisera… Craciun fericit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde