03.12.2016

Tovarasu’ Viorel, permiteti sa raportez despre Open Coffee

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Stimate tovarase Viorel,

Profit de ocazie pentru a va asigura de intreaga mea stima si consideratie, atat personala, dar si profesionala. Permiteti sa raportez ca m-am achitat cu deosebita insufletire de sarcina pe care mi-ati trasat-o.

Mentionez ca am organizat, dupa indicatii, prima editie a Open Coffee in Baia Mare, in ziua de 21 decembrie, cu incepere de pe la 9.30 – 10.00, la locatia stabilita in prealabil cu cumnatul meu Adi Dobrican (pe care il apreciez ca fiind un tovaras de nadejde cu deosebite rezultate in activitatea pe ramura).

Au fost prezenti aproximativ 30 de lucratori in campul internetului, sau reprezentati ai organelor care au aratat intotdeauna o prietenie si o deschidere bazata pe respect reciproc, si anume tovarasele Larisa si Tania de la CityNews, tovarasa Meda de la emaramures.ro si tovarasii Rosiianu de la stirimm si ne-cenzurat si Dragos Hojda.

Discutile, purtate intr-un spirit de deplina colegialitate si nazuinta spre binele obstesc, s-au purtat in jurul preluarii initiativei Open Coffee si in Baia Mare, pentru a fi un focar de raspindire a ideologiei luminoase a partidului nostru, fie-i numele slavit 3457 de ani. Cu satisfactie va raportez ca am primit promisiuni ferme ca un colectiv inimos de oameni ai muncii in online din Baia Mare vor lua problema in mana si se vor ocupa.

Va prezint mai jos lista cu cei identificati ca au participat la intalnirea despre care va raportez si care au bloguri. Mentionez, de asemenea, ca trag nadejde ca nu am omis pe nimeni, iar daca totusi am omis pe cineva astept mustrari scrise in comentarii ca sa remediem problema: Ciprian Cozoplean, DJ Moshu, Gabi Oana, Cosmin Darabanzerocinci, Janos, kookool, Adina Popescu, zmenta, iocreca, Robbie, Tudorell, Ricardo, Adrian, Alecs, Romania din umbra, Florin Buda, Adrian Popa, Daniel Purcaru, Bogdan Groza.

Am vazut ca au mai scris, fara a fi prezenti la locul faptei Informatia Zilei, satu-mare.info, jokebox888, emarian, sighet-online, stirimm.

Cu respect deosebit,

lucrator Open Coffee chinezu

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

No servus, #baiamare ! Adica despre Blog Meet 3 Baia Mare

Intrebare: Ar merita un concurs pentru tinerii designeri?

15 comentarii

  1. marți, 22 decembrie 2009, 14:08

    daca am promis asa o sa fie. Dupa anul nou incepem demersurile pentru a gasi spatii ( sa avem de unde alege ) , pentru o noua editie Open Coffee in Baia Mare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 22 decembrie 2009, 14:11

    Misiune indeplinita, bravule erou! Te asteptam inapoi cu bucurie in suflet.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 22 decembrie 2009, 14:15

    foarte tare ;) nu cred ca ai omis pe nimeni . Care se simnt omisi sa zbiere la tine ca sa ii auzi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. andy
    marți, 22 decembrie 2009, 15:05

    hai cu avionul!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 22 decembrie 2009, 15:24

    :)) Doar pe mine m’ai omis. Dar e ok. Mi’ai dat foc cand ti’am cerut :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 22 decembrie 2009, 17:25

    Deci ca sa facem si la Satu Mare sa inteleg ca ne trebe cafea, un sediu de banca si cat mai putine scaune?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. matilda
    marți, 22 decembrie 2009, 20:52

    De ce numai în Baia Mare ? Extindeţi-vă, tovarăşi, să ajungă la tot poporu !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 22 decembrie 2009, 21:23

    @ chinezu – felicitari pentru initiativa si spiritul coagulant
    @Alecs, vad ca ti-a tras chinezu un blog misto (ma refer la link-ul de la numele tau) :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 22 decembrie 2009, 22:24

    @adrian Daca te referi la Alecs-ul de mine :)), nu e blogul meu cel de la chinezu din lista :p. O fi alt alecs

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 22 decembrie 2009, 22:26

    Sau poate esti chiar tu :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 22 decembrie 2009, 22:29

    @chinezu am gresit. eu apar dar cu alt link :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 22 decembrie 2009, 23:00

    Felicitari pentru lansarea Open Coffee la Baia Mare. Chiar daca nu reusesc sa scriu pe blogul tau precum as vrea si imi pare rau pentru aceasta lipsa de timp, il urmaresc si ma bucura ca iti pastrezi entuziasmul si energia in blogosfera. Mult succes in continuare si sarbatori fericite, tie si celor dragi! La Multi Ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 23 decembrie 2009, 10:14

    @Alecs
    am reparat aceasta regretabila eroare
    da’ sa stii ca numai Adrian e de vina, ca el a zis ca mai bine dau link catre el ca si asa va cunoasteti si o sa iti transmita el cele bune din partea mea :)))))))))))

    @Corina
    lasa, sefa, ca stiu ca ti-e dor de mine asa cum si retziproka e valabila :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 7 ianuarie 2010, 00:49

    Trebuie sa recunosc ca mi-a placut. Nu ma asteptam si mai ales ca nu stiam ca exista asa ceva. Recunosc ca ma fost tarat acolo de gaben.ro dar mi-a placut.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 14 ianuarie 2010, 12:15

    […] îmi mai aduc aminte cu plăcere de prima ediţie a Open Coffee Baia Mare, pe care am avut onoarea să o iniţiez. Sigur că au fost voci care au criticat locaţia, ora de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde