05.12.2016

No servus, #baiamare ! Adica despre Blog Meet 3 Baia Mare

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dupa cum cei mai atenti dintre voi stiu deja, luni 21 decembrie organizez prima editie de Open Coffee in Baia Mare. Cand am anuntat evenimentul, zerocinci posteaza un comment in care imi spune ca si el organizeaza Baia Mare Blog Meet. Si inca editia a treia. Evident ca, pentru ca tot am ajuns ieri dimineata in oras, m-am dus.

O surpriza foarte placuta. Care mi-a aratat cat de amarastean pot sa fiu atunci cand las un pic garda jos. Pentru ca la Blog Meet 3 m-am intalnit cu 12 sau 13 bloggeri baimareni, despre care NU AUZISEM NICIODATA. Ceea ce, ca sa revin la garda mea lasata jos, este impardonabil in ceea ce ma priveste, avand in vedere interesul meu deosebit pentru orasul meu natal. Asa ca, vorba lu’ Basescu, unii dintre voi mi-ati dat o lectie…

Nu ii tin minte pe toti cei cu care m-am intalnit, dar zerocinci mi-a promis ca imi face o lista completa, cu tot cu cei care mai au bloguri in Baia Mare, dar care nu au fost prezenti la intalnire. Asa ca nu vreau sa dau nici un nume, nici un link, pentru ca nu ar fi corect pentru cei al caror nume nu mi-l amintesc.

I-am indemnat pe toti cei prezenti sa foloseasca twitterul si sa incercam sa plasam #baiamare pe harta twitteristica din Romania. Asa poate o sa se indure Ruben si Lorand sa ne bage in seama pe utweet.ro :D

Bref, sunt foarte bucuros sa exista din ce in ce mai multi bloggeri in Baia Mare, ceea ce face ca mandria mea locala sa se umfle corespunzator :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Open Coffee se deschide luni 21 decembrie in Baia Mare

Tovarasu’ Viorel, permiteti sa raportez despre Open Coffee

13 comentarii

  1. duminică, 20 decembrie 2009, 12:02

    Ioi, cum aș fi mers și io, și dacă nu aveam de dat papa la 100 de oameni marți, meream măcar la opencoffee:-).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 20 decembrie 2009, 12:49

    sincer asa as fi vrut sa fiu si eu pe acasa sa vad si eu maramuresenii online :) Intre sarbatori nu se organizeaza nimic? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 20 decembrie 2009, 13:51

    Sincer, am rămas surprins. Ultima oară când am anlizat căutările pe diferite oraşe ale ţării, Baia-Mare avea ultimul mesaj postat în urmă cu 2 zile (sau ceva de genul). Acum s-a schimbat foarte mult. Frecvenţa tweet-urilor este mult mai mare. Asta înseamnă că în curând şi Baia-Mare va fi disponibil pe utweet.ro. ;)
    Nu ştiu ce s-a întâmplat şi cum, dar dacă este (şi) meritul tău, felicitări.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 20 decembrie 2009, 17:19

    in Ploiesti nu se face blog meet? :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 21 decembrie 2009, 14:23

    Am auzit (deja) ca a fost misto! Felicitari Chinezului!
    Imi pare rau ca nu am putut fi de fata. Promit… pe data viitoare! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 21 decembrie 2009, 19:21

    Hai c-a fost bine! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 21 decembrie 2009, 20:40

    ma bucur sa aud asta despre Baia Mare si imi pare rau ca nu am reusit sa fiu acolo. intre sarbatori nimic?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 21 decembrie 2009, 22:51

    oups!..cred ca trebuie sa-mi retrag cuvintele de pe blogul meu pentru ca nu stiam ca v-ati autosesizat :)…si eu am atras atentia asupra celor doua evenimente pe blogul meu desi nu am participat…foarte bine atunci nu mai trebuie sa fac munci herculiene ca sa va sesizez acest lucru…pai sepr sa se intample cat mai multe evenimete de genul asta! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 21 decembrie 2009, 23:47

    Bine că n-am vinit că din câte am băgat de seamă aţi stat cam prost cu scaunile libere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 22 decembrie 2009, 13:52

    intotdeauna cand lasi garda jos te loveste mai tare ;)

    Dar este de bine ca ti-a placut .. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 30 decembrie 2009, 22:17

    […] cate imi amintesc, Chinezu i-a indemnat pe cei care au fost prezenti la Blog Meet-ul organizat de zerocinci sa foloseasca […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 21 martie 2010, 18:00

    As vrea sa stiu si eu unde gasesc mai multe blog-uri baimarene,sunt de pe aici si as mai citi cate ceva

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 25 iunie 2014, 14:07

    Sa speram ca o sa mergem pe continut si target cat mai nisat, totusi :) Oricum, la cat mai multi ! Spatiu este ! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde