06.12.2016

Pită de casă cu untură și pastă de jumări + Spumă de ciocolată

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

V-am mai spus că miercuri şi joi Adi Hădean e în Bucureşti şi ne găteşte. Miercuri, 16 Decembrie la Casa Latină, Sos. Panduri 71, ora 20:oo şi joi, 17 Decembrie la Casa Latină, str. Traian nr.2, ora 20:oo.

Mai sunt niscaiva locuri pe care le puteţi  procura de la Ela Pastia, PR &marketing manager Casa Latină, 0733 104 178.

Prețul unui bilet: 49.9 ron lei. În schimbul unui bilet veți primi meniul complet al serii pentru care aţi făcut rezervare. Comenzile de la bar nu sunt incluse în acest preţ.

Şi pentru că deja am început să salivez corespunzător, vă dau mai jos doar meniurile celor două zile, căci, fireşte mă voi îmbuiba din hădenismele cu pricina în ambele zile. Ceea ce vă doresc şi vouă :)

Miercuri
– Pită de casă cu untură și pastă de jumări (untură făcută în casă din grăsime topită la foc mic, aromată cu chimen și boia)
+ Slană cu salată de ceapă roșie
+ Pălincă de Maramureş
+ Gulyas „the real deal”-carne de vițel, de porc, fasole boabe, gălușcuțe, ardei copţi
+ Mălai dulce, desert rustic din Lendovciois

Joi
– Crostini cu mozzarella, roșii, spanac și parmezan
+ Cotlet copt cu gutui
+ Spumă de ciocolată cu mascarpone și frișcă

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Oare cum trăiam noi înainte de codurile colorate?

Apoi daca m-a apucat si pe mine sa fiu jurnalist…

19 comentarii

  1. marți, 15 decembrie 2009, 11:58

    Cand aud de untura am o senzatie tare naspa …
    Slana e delicioasaaaaa :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 15 decembrie 2009, 12:05

    a, deci miercuri se mananca bine … joi ce ramane

    de asta nu pot eu sa ajung din cauza ca e full + ca`s filme zilele astea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 15 decembrie 2009, 12:08

    da ma, si cum dracu se fac rezervari acolo? tot pe interventii nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 15 decembrie 2009, 12:10

    @Victor Dulu
    daaaaaaa, faci pe sensibilul acuma pe net
    da’ cand vezi farfuria in fatza garantez ca iti trece tot :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 15 decembrie 2009, 12:11

    Cineva vrea să ne îngraşe ca pe porci în ajun :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 15 decembrie 2009, 12:11

    @Piticu21
    ce interventii, bah? iti trebe numai niste pile la firma de telefonie la care esti abonat ca sa suni la Ela :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 15 decembrie 2009, 12:12

    @InnOcente
    me, me, pick me :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. lol
    marți, 15 decembrie 2009, 13:04

    @ Dulu Te rog sa ma crezi o felie de pita niagra unsa cu untura din gatnita si cu oarece paprica …. Hai ca îmi lasă gura apa :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. strabuna
    marți, 15 decembrie 2009, 13:10

    Tare mi-ar plăcea să mă viziteze Adi Hădean şi pe mine la casa mea de la Bucureşti dacă tot e prin jur… Mă duc să îl chem. Străbuna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 15 decembrie 2009, 13:11

    Chinezule, și-a lăsat Hădenarul rezervele de colesterol la tine în debara?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 15 decembrie 2009, 13:13

    @strabuna
    apoi la cat de cumsecade e Adi, poate ca ti-a face un pustiu de bine :D

    @Nicu
    nu, mai, l-o lasat la Cluj :))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 15 decembrie 2009, 13:14

    Îți dai seama că joi la emisiune o să trebuiască să îl înlocuiesc eu pe Hădean? Și asta numai pentru că a mers să vă îndoape pe voi în Sfântul Post al Christmasului?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 15 decembrie 2009, 13:16

    Chinezule : uite unde și-o afumat bunătățile Adriean Bucătărianul!

    http://www.comedica.ro/blog/?p=312&cpage=1#comment-869

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 15 decembrie 2009, 13:57

    al mai tare e! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 15 decembrie 2009, 16:10

    Cand te gandesti ca unii oameni sunt in post :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 15 decembrie 2009, 18:10

    la dracu, imi ploua in gura….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 15 decembrie 2009, 18:46

    Ne vedem la Casa Latină. Miercuri şi joi. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 15 decembrie 2009, 21:43

    postarile de genul asta ar trebui interzise, prea mult sadism. azi m-am tinut cu 2 covrigi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 16 decembrie 2009, 17:28

    @camil are dreptate… astea sunt perversiuni!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde