05.12.2016

Crede si nu cerceta – varianta basesciana

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

M-am intalnit azi cu un nenea, care e un ultra-basescian de teribila clasa. Si cu care ma distrez eu bagandu-i tot felul de dume si shperle numai ca sa il vad cum face spume :)

Omu mi-a zis clar referitor la episodul Boxescu: nici daca imi zice Spielberg si tata lu’ Spielberg si mama lu’ Spielberg ca filmul e trucat nu cred.

Evident ca astfel de blind followeri are si Geoana si atatia altii. Mie mi se par distractivi. Desi, zau, nu prea sunt…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe internet clar ca suntem mai tari ca bulgarii

Boc avea ochelari de prim ministru inca din tinerete

11 comentarii

  1. marți, 1 decembrie 2009, 13:55

    Si ce a zis omu’, mai voteaza cu Basescu sau si-a schimbat opinia despre el?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 1 decembrie 2009, 13:57

    Inainte de ultrabasescian ce-o fost ? Ca astia cu certitudini sunt .. din nastere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 1 decembrie 2009, 14:23

    este primul pas spre dogmatism, destul de amuzant de privit de pe margine totusi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. al_core
    marți, 1 decembrie 2009, 14:31

    hmm… bag seamă că una zice pe twitter și alta aici pe blog. dacă nici ultra-băsescienii ăștia nu mai sunt consecvenți… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. matilda
    marți, 1 decembrie 2009, 14:54

    Îmi place cum i-ai spus : Boxescu ! Cred că voi prelua acest nume bine-meritat. Îmi dai voie ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 1 decembrie 2009, 17:31

    @Mihai Muscalu
    oameni de genul astia nu isi schimba des opiniile politice
    doar de vreo 15 ori intr-o viata :))

    @Dr. A
    exact :))
    omul a fost inainte mare PSDist :))

    @camil
    pai de aia vorbesc si io cu el
    pentru amuzament
    unul amar, dar totusi :)

    @al_core
    daca as putea sa spun in cele 140 de caractere de pe twitter ce pot spune aici pe blog ar fi excelent
    dar, dupa cum se vede, am si io limitarile mele…

    @matilda
    poti sa o folosesti linistita
    dar trebuie sa declin paternitatea lui Boxescu
    am vazut-o si eu pe twitter dar nu mai stiu la cine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 1 decembrie 2009, 20:24

    Am in familie, prin alinata, un ultra-basescian. Doamne, grea e viata cu el prin preajma.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 1 decembrie 2009, 20:30

    astia se mai numesc si „curve” politice. vezi ala…cum ii zice…cosmin gusa. ala da borfet politic:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 1 decembrie 2009, 20:42

    lasa`ma frate cu ultra asa si pe dincolo… ultrasii astia de campanie ma distreaza copios… ultima vrajala vine de la corin chereches, candidatul „hai sa facem baia mare” (va mai amintiti de el?) – care a trecut acum in pnl.. voila: http://www.citynews.ro/maramures/politica-13/update-omul-de-afaceri-corin-chereches-a-trecut-la-pnl-65828/

    (PS: el e mic mogulas local si pe site`u lui e numai de bine… :) ) asa ca ne informam si comentam pe la dujmani…

    |PACE!|

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 1 decembrie 2009, 20:43

    scuze… nu mi`am argumentat ideea – vorbeam de ultrasi in context… poi ultras basescian a fost si asta – acuma e mai bine la liberali… e mai doctrinati astia ca ailalti :)… ah… si va face bine pentru urbe! (?!) right…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. al_core
    miercuri, 2 decembrie 2009, 22:59

    mă refeream la faptul că pe tuităr zice

    …imi zice Spielberg ca filmul nu e trucat nu il cred

    iar pe blog nu‘ul a dispărut. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde