07.12.2016

Propun ca rugbyul sa devina sportul oficial al unor bloggeri

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Da, da, va stiti voi care sunteti :) Pentru ca de multe ori, de prea multe ori deja, ne vedem pe la meciurile de pe Stadionul Tineretului, ba ca joaca Romania, ba ca joaca Stejarii. Spre exemplu la ultimul meci jucat de ai nostri cu Fiji. E drept ca am pierdut pana la urma cu 18-29, dar zau ca atmosfera din tribune a fost minunata.

Si ca sa vedeti de ce zic ce zic in titlu. Eu nu am stiut pana cu cateva ore inainte daca ajung sau nu la meci, caci eram plecat din Bucuresti. Am reusit, din fericire, sa ajung cu putin timp inainte de inceperea meciului. Si cum minunatul Rekinoo s-a ocupat sa imi tina si mie un bilet, am ajuns si io in tribuna. Ma asez satisfacut la locul meu (sector B1, rand 6, loc 8). La cateva minute dupa, vad ca se aseaza langa mine Cristian Banu si Cristian Chiscop. Da’ fix langa mine. Adica pe locurile 7 si 8. Pentru ca acolo li se nimerisera biletele :) Semn, clar semn :) Cred ca nu mai trebuie sa va spun ca Bogdan T. Olteanu era deja pe locul lui, cu vreo 2 randuri mai sus de mine. Aceasta ar fi o afirmatie implicita :)

La coada de la bere m-am intalnit cu Dragos Porumb, care care venise la meci cu Mihai Voicu. Mihai chiar m-a sunat dupa primul eseu marcat de ai nostri si mi-a spus un fel de „intrebare” de genul „ii batem?” ceea ce, privind retrospectiv, a debordat de optimism liberal :)

Sunt sigur ca au fost si altii la meci. Ma gandesc doar la baimarenii mei cu blog si bag mana in foc ca macar unul a fost pe acolo :)

No, ce ziceti, parafam sportul oficial al unor bloggeri la o bere candva? Si care se mai baga in afara celor evocati de mine mai sus. Cu exceptia lui Mirel, fireste :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Surpriza placuta numita Toyota Aygo

Dacă o să câştige, Băsescu devine categoric The One

10 comentarii

  1. duminică, 29 noiembrie 2009, 20:22

    Aprob pozitiv. Da nu bere. Vin. Roşu, sec, rece şi mult. Sau palincă de la voi sau de la scoţienii lui Mirel. :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 29 noiembrie 2009, 20:27

    […] This post was mentioned on Twitter by chinezu, Bogdan Th. Olteanu. Bogdan Th. Olteanu said: RT @chinezu: Propun ca rugbyul sa devina sportul oficial al unor blogger http://sp2.ro/6ef1be […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 29 noiembrie 2009, 20:44

    Dupa ce-am plecat de la meci discutam cu un coleg (bto ne parasise) ca a fost un meci frumos. Dupa prima repriza macar am sperat. A durat ceva pana fijienii si-au amintit cam cat de buni sunt, iar ai nostri s-au inclinat. Macar i-am facut la gramezi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. lol
    duminică, 29 noiembrie 2009, 23:19

    La mine la Mangalia rugbyul a fost sportul rege, avem jucători in pentagon si am alimentat Constanta cu sportivi. Acum nu mai avem nimic acilea si se urca spumele marii pe mine. Daca lângă voi blogarii primiţi un plimbăreţ pe bloguri vin si eu!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 30 noiembrie 2009, 03:19

    DORINTA TA E PE CALE SA SE IMPLINEASCA CHINEZULE. MAI ASTEAPTA PUTIN ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 30 noiembrie 2009, 09:04

    @Cristian Banu
    pai de la tine nici nu asteptam alta atitudine decat aprobarea afirmativa :D

    @David
    pfoaii, mi se parea ca te stiu de undeva…
    da’ daca nu ai zis nici tu nimic, nici bogdan, am zis sa nu ma bag ca musca in lapte :)

    @lol
    primim, cum sa nu primim :)

    @rekinoo
    hai bah, misca-te mai cu talent, nu ne mai tine asa pe uscat :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 30 noiembrie 2009, 10:17

    Chineze, la mine rugby-ul e oricum sport oficial, dar iti multumesc ca m-ai ridicat la rangul de blogger :) Chiar daca sambata am pierdut in fata fijienilor meciul a fost frumos si, vorba ta de la final, parca avem alta echipa, alt stil de joc, mai destupat. La restul ce s-a mai vorbit aici – adica bere, vin, palinca, vischi – subscriu cu ambele maini. Problema e ca nu am decat o singura gura… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 3 decembrie 2009, 11:40

    Good point, Chinezule. Good point.

    Dar hai sa-tz arat eu an even better approach. Ce zici matale de o echipa de rugby a bloggerilor? Avem pe cine sa-l punem sa ne invetze si sa ne fie capitan: pe Lorin. Si cred eu ca daca ne chinuim un pic, gasim vreo 20 de teribilisti care sa vina sa vada cum e.

    A, si inca ceva: un post il avem asigurat. Pe Zoso il punem pilier… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 3 decembrie 2009, 13:14

    @dromichaetes
    sefule, lasati modestia ca nu face bine la ten :D

    @Turmabar
    :))))))))))))))
    iti dai seama cu ce sete am face niste placaje in cazul anumitor persoane, nu spui cine? :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 3 decembrie 2009, 13:32

    Ba sa spunem. Sa spunem. Eu, din partea mea, spui bucuros: pe Lorin. Placaje frate. La glezne la gioale la burta la gat.

    Lorine, zi bre si mata ceva, ca fac ashtia mishto de tine pe toate blogurile…

    :rofl:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde