05.12.2016

Singura intalnire electorala la care am fost in campania asta

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nu mi-am dat seama de ce am zis in titlu decat pe la finalul manifestarii. Vorbeam cu Sabina Varga, si ea prezenta la locul faptei, si atunci mi-am dat seama ca e singura intalnire electorala din campania asta si ca tot asa singurica o sa ramana.

Bun, acuma adevarul e ca io m-am dus cam degeaba la intalnire cu Remus Cernea. Degeaba pentru el :) Pentru ca nu are votul meu. M-am dus pentru ca era o zi e vineri extraordinar de frumoasa si nu aveam chef de lucru de nici o culoare si pentru ca am vazut pe twitter ca Remus ne invita in fata Teatrului National Bucuresti. Si cum avusesem niste clinciuri pe twitter, am zis sa ma duc si io sa nu creada omul ca mi-am facut un tel in viata din a avea ceva cu el.

Ba mai mult, asa cum puteti vedea in poza de mai jos, courtesy of Dugy, mi-am pierdut luciditatea pentru cateva secunde si am facut campanie pentru Remus Cernea :)

chinezu cu remus cernea

Cu un singur punct din ceea ce reprezinta candidatul Remus Cernea sunt 1000% de acord: cu imnul sau electoral, dezvaluit la intalnirea cu pricina, si pe care il puteti auzi mai jos :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cu Biblia prin si catre Cotroceni

Voi cat ati plati ca sa puteti vota?

11 comentarii

  1. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 14:51

    […] This post was mentioned on Twitter by chinezu, chinezu. chinezu said: Singura intalnire electorala la care am fost in campania asta http://sp2.ro/ffbce3 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 15:14

    probabil din cauza unui astfel de imn electoral nu l-ar vota jumate din Romanie. si sunt indulgenta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 15:19

    Pe el doar Bivolaru l-ar vota! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 15:40

    Ăsta-i singurul candidat de la care nici mită electorală n-aş primi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 16:06

    Frate, dar tu ştii că ne-am întâlnit cu Remus la mitingul pentru Dragoş Croitoru? Era acolo, făcea fotografii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 18:29

    fain, dacă n-aș fi avut treabă cu alergatul după un nou apartament de închiriat, aș fi venit și tu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. lol
    sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 23:44

    Bre da coconi matale nu ti-or zis oarece ca in loc sa ii iei de la grădiniţa ai pierdut timpul cu oarecine!! No întreb si eu sa mă aflu in treaba! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 22 noiembrie 2009, 00:26

    Şi-a pus sacou şi la miting?Spunea c-o să-l poarte doar la Cotroceni.
    Se pare că alt sacou nu mai are .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 22 noiembrie 2009, 10:29

    haideti, mai, ca ne-am distrat :D
    nu mai fiti asa de rai cu un candidat la presedintia romaniei
    asa respectasti voi democratia? :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. lol
    duminică, 22 noiembrie 2009, 14:23

    Nu! nu! eu nu respect pe nime decăt daca merita, se erijaza el in candidat, treaba lui!! Dar in tara asta eu vreau sa mă conducă aia de merita si au făcut oarece, de asta nu merg la votare. Sper ca am fost inţeles!!, şti cum se spune: Nu ii tot omul ca tot omul! Si din caine clisa nu se face!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 22 noiembrie 2009, 18:58

    ai mai fost la oprescu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde