08.12.2016

Despre cum şi-a ratat Băsescu şansa să mă tundă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Pe scurt cum a fost faza. Mihai Dragomirescu (nu ţi-am zis, frate, că nu ai nici o şansă cu ăsta? :)) s-a gândit să îl cheme pe Băsescu la #BeerTweetMeet, adică la un pahar de bere pe care acest actual preşedinte al ţării să îl bea cu twitteriştii. Eu am zis atunci că dacă vine Băsescu acolo, eu îmi tund pletele în direct, acolo şi pe loc. Ia ghiciţi, cam câte fire de păr s-au clintit din capul meu? Exact…

Evident că (cel care îi administrează atât de prost contul de twitter, no ofense, prietene) Băsescu mi-a răspuns cum că „Mi-ar fi placut sa iti aduc foarfeca”, ocazie cu care am intrat în istorie fiind a doua persoană, după imensul Loic Le Meur, căruia actualul locatar de la Cotroceni i-a răspuns pe twitter. I-am replicat doar atât: „ai fi vrut tu să mă tunzi bine…”.

Acestea fiind spuse, vreau să mai precizez foarte clar cum e cu poziţia mea faţă de Băsescu, căci am impresia că sunt unii care nu au priceput: nu o să-l votez pe Băsescu ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever ever etc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Tristete personala de World Blogging Forum

Intrebare: Ce motiv ai sa nu il votezi pe Basescu?

16 comentarii

  1. vineri, 13 noiembrie 2009, 13:20

    Nu stiu de ce dar am impresia ca Basescu uraste frizerii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 13 noiembrie 2009, 13:32

    Nu ştiu de ce ,dar am impresia că Băsescu îi urăşte pe ăia cu păr mult :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 13 noiembrie 2009, 13:47

    Dacă propuneai un #chivastweetmeet aveai o şansa. Aşa…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 13 noiembrie 2009, 13:57

    aleluia:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 13 noiembrie 2009, 14:05

    La fel ca tine zic si eu ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. lol
    vineri, 13 noiembrie 2009, 14:16

    Nu ştiu ce este ăsta ‘ever’, da eu niciodată nu o sa îl votez pe Basescu :)
    Crezi ca fac opinie separata ? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 13 noiembrie 2009, 14:53

    Chinezu cred ca era corect sa spunem NU IL MAI VOTAM PE BASESCU! ca la vremea cand era cu Nastase in al doilea tur ni se parea tuturor ca e Sf Gheorghe pe cal si o sa vina sa omoare balauru! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 13 noiembrie 2009, 17:29

    […] narativa – direct la El’ Chinezu care in ultima vreme –  nu pricep din ce motiv – nu conteneste cu laudele la adresa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 13 noiembrie 2009, 22:07

    Pe vremea cand administram blogul lui nea Jiji, era o distractie sa raspund oamenilor; dar eu chiar mi-am luat meseria in serios si le raspundeam tuturor; atunci am invatat de la ei si sa … injur! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 00:50

    Pai ce motive ai sa nu-l votezi? Prima oara l-ai votat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. stan costea
    sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 09:20

    dupa vizita la Antene, a observat o usoara crestere in contul personal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 09:43

    nu cred ca t. basescu sa pricepe prea bine la tuns, oricum

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde